KP dorostu starší + mladší 9 .kolo : 8.-9.10.

KP DOROST  – STARŠÍ

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

KLATOVSKÉ DOROSTY  VÉVODÍ KRAJSKÉMU PŘEBORU

Velmi dobrou práci odvedly oba klatovské kolektivy hrající krajský přebor. Na domácím hřišti měly za soupeře velice ambiciózního  soupeře z Domažlic. Ten se v roli nováčka přeboru rychle konsolidoval a patří mezi k velkým překvapením. Po minulém kole dokonce mladší dorost Domažlic sesadil z prvního místa svěřence trenéra Stanislava Trnky. Ten své svěřence dokázal na návrat do čela tabulky velmi dobře připravit a výsledek se dostavil. Podle očekávání uspěl i kolektiv starších dorostenců vedený   trenérem  Jiřím Tomanem . Jelikož jejich největší soupeř o první místo 1.FC Plzeň nechal stejně jako Klatovští v Tachově tři body narostl náskok  TJ Klatovy ve společné tabulce na šest bodů .

Klatovy  -  Domažlice 2:0 (2:0)

Jiří Toman

Utkání prvního mužstva s třetím sliboval zajímavou podívanou a velký boj.Do první šance se dostali domácí,kdy po trestném kopu ze strany chyběli Preslovi  jen centimetry k zakončení.V 10.minutě zahrozili hosté střelou z vápna se kterou si Hamhalter poradil.Ve 12.minutě vnikl závar před Hamhatrovou brankou který domácí vyřešili za cenu rohového kopu.Na druhé straně trestný kop Vacovského ze 40 metrů  a následná teč Presla pořádně protáhla pro změnu brankáře hostů.Prvního golu se domácí dočkali ve 23.minutě , ,kdy po centru Votípky zakončil Presl 1:0.Ve 35.minutě  dostal ideální přihrávku do běhu Beneš,vyběhnuvšího brankáře stačil přehodit, ale na brankové čáře stačil hostující hráč odvrátit míč z prázdné branky.Ve 38.minutě  po rozehraném volném kopu  ze strany se prosadil ve vápně Moser a zvýšil na 2:0.Druhý poločas začal šancí hostů,kdy centr ze strany a následné hlavičce skončil míč nad  domácí brankou. Klatovy  hrozily převážně ze standardních situací a některé slibné šance ke skórování  nebyly dotaženy do úspěšného konce. Hosté měli  v závěru dvě dobré šance,které však zlikvidoval brankář Hamhalter. Celkově lze hodnotit vítězství domácích jako

zasloužené

Rozhodčí: Lehečka Josef,

Branky:  Presl  , Moser.
Sestava  TJ Klatovy :  Hamhalter- Votípka,Vacovský,Moser,Duchek - Voráček,Fait, Matějka T. (77.Čejka)Popelka(55.Tribula) - Presl,Beneš.
Diváků 80, ŽK 2:3, ČK 0:1.

Košutka  -  Sušice 2:2 (2:1)

V duelu týmů z konce tabulky se podařilo hostům  vyrovnat  po přestávce jednobrankové manko . Černý Petr  v tabulce tak zůstal nadále dorostencům  Košutky.

Klatovy  - Domažlice 4:1 (2:0)

Hosté přijížděli do Klatov po té kdy po minulém kole vystřídali  domácí tým na čele tabulky. Pocit lídra tabulky jim však byl dopřán pouze jeden týden.

Domácím vyšel úvod do utkání , když již v  5.minutě vstřelil vedoucí branku odchovanec strážovské kopané Boubele. Na 2:0 zvýšila ve 12.minutě nová hráčská akvizice Klatov Čejka . Do konce první půle ještě viděli diváci tři žluté karty z toho u hostů dvě a také  navrácení hostů zpět do zápasu kdy ve 33.minutě snížili na 2:1. Vítr z plachet na vyrovnání jim vzal v první  minutě druhé půle  svojí druhou brankou Čejka a tečku za úspěšným výsledkem udělal pět minut před koncem odchovanec nýrské kopané György. Hosté svojí prohru těžce snášeli. Vypjaté emoce  neukázněných hráčů i jejich příznivců byly stínem  který ale nezakryl radost domácích hráčů kteří  v přímém souboji přesvědčili, že jim návrat na první místo bude slušet více než jejich soupeři.

Riška - Veselka(48.György), Hořký, Jandoš, Lávička, Boubele, Matějka  D., Pytlíkm Mezsáros,(78.Zahradník), Sýkora(64.Oliva), Čejka,.

Sestava TJ Klatovy : Riška – Veselka,

Branky : Čejka 2, Boubele, György

Košutka  - Sušice 0:3 (0:2)

Rozdíl v tabulce mezi oběma  soupeři byl devět bodů . Tento rozdíl byl znát i na hřišti  a vynesl Sušici další tři body.

Branky : Míčkal, Kysilka, Pohořal

Tachov  - 1.FC Plzeň         0:3 (0:1)

Doubravka B  - Bolevec    2:3 (0:2)

Stříbro  - Prazdroj Plzeň  1:2 (0:1)

1. TJ Klatovy     9    8   0  1   41 :  9    24

2. 1.FC Plzeň     9    7   1  1   25 :  7    22

3. Ji Domažlice   9    7   1  1   24 :  9    22

4. TJ Sušice      9    4   2  3   18 : 12    14