Krajská soutěž dorostu ,sk. 1 .kolo : 28.9.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ  DOROST skupina A

Svéradice -  VD Luby 3:3 (3:3)

Domácí měli do utkání raketový nástup a už po několika sekundách se ve vyložené šanci ocitl Pavlovský, ale brankář hostí zatím své mužstvo zachránil. Ve 4. minutě zahrával rohový kop opět Pavlovský a Š.Kulhánek hlavou otevřel skóre. Svéradice však vedli pouze tři minuty, pak lubský Vejskal perfektně trefil skákavý míč a výstavní ranou z 25 metrů vyrovnal. Přesto iniciativu drželi stále domácí a Vlček v 15. minutě nasměroval odražený míč do tyče lubské branky. O pět minut později se už Svéradice znovu radovaly, když skóroval vtipným obloučkem přes brankáře Pavlovský. Opět ale vedly jen tři minuty, když se jejich obranou důrazně prosadil nejlepší hráč hostí Bošek a velmi podobným obloučkem přes brankáře jako Pavlovský vyrovnal. Domácí pak zásluhou Prokopce trefili podruhé v utkání tyč a deset minut před přestávkou šli po třetí do vedení, když po dalším rohu se v pokutovém území důrazem prosadil Tichý. Luby však svéradické vedení do třetice brzy smazaly, i když s notnou dávkou štěstí, když přímý volný kop Popelíka po doskoku změnil směr mimo dosah brankáře Viktory a skončil v síti.

Druhý poločas přinesl větší iniciativu spíše ze strany fotbalistů z Lub, i když výraznější šanci si nevypracovali, ale jejich střely většinou ze střední vzdálenosti znamenaly na podmáčeném terénu určité nebezpečí. Domácí nejdříve ztratily zraněného Martínka, následně po 2.ŽK vyloučeného Pavlovského a do třetice i dalšího zraněného Bartušku. V závěru se tak koncentrovali především na hru dozadu, přesto ještě sahali i po vitězství, ale střela Vlčka z úhlu se mezi tyče nevešla. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou. Velmi dobrým výkonem přispěl také rozhodčí Jiří Vondra z Nýrska.

Sestava FK Svéradice: Viktora - Tichý, Dušek, Š.Kulhánek, Martínek (59.Polena) - Bartuška (71.P.Češka), Prokopec, Čada, O.Kulhánek - Vlček, L.Pavlovský

Branky: 4. Kulhánek Štepán, 20. Pavlovský Lukáš, 34. Tichý Petr - 7. Vejskal Martin, 23. Bošek Karel, 40. Popelík Tomáš

Rozhodčí: Vondra Jiří, ŽK: 3:4, ČK: 1:0 (68. Pavlovský Lukáš), Diváci: 40

Hrádek – Postřekov    2 : 1 (1 : 0)

V utkání které příliš fotbalové krásy neukázalo získali domácí důležité tři body.  Cestu za vítězstvím odstartoval ve 40.minutě Šmíd střelou z trestného kopu. Cestu je neodradila ani 65.minuta ve které hosté vyrovnali. O třech bodech rozhodl v 80.minutě vydařenou střelou k tyči z trestného kopu Noha.

Rozhodčí: Hájek Zdeněk

Branky : 40. Šíd V. , 80.Noha T. – 65. Beroušek

Nepomuk  - Švihov 3:3 (1:3)

Hosté byli blíže k zisku třech bodů, ale dvě laciné branky  je od lepšího bodového zisku připravily.  Zvláště za výkon ve druhé půli by si vítězství  Švihov zasloužil.

Sestava Švihov : Černý, Bureš, Kožíšek, Šrámek, Milata, Valečka, Suchý, Zdrahal J., Cihelka, Dolejšm Zdrahal (46.Zábran).

Rozhodčí: Pastyřík V. st.

Branky : 4.Končal, 14.Černý, 42.Čejka – 11., 50. Dolejš, 90. Beneš K.

Holýšov  - Strážov 5:0 (2:0)

Horažďovice  - Staňkov 4:3 (2:2)

Oba týmy předváděly pěkný fotbal. Domácí tým   obrovskou vůlí a úspěšnou střelbou dosáhl vítězství, i když prohrával 1:2. Domácí brankář Forman opět tým podržel.

Branky : Sova, Jůda, Baloun, Říha
Rozhodčí : Javorský