KP dorostu starší + mladší - 5.kolo : 17.-18.9.

KP DOROST  – STARŠÍ

SOUBOJ NOVÁČKŮ  OPĚT PRO DOMAŽLICE

V pátém kole krajského přeboru měli dorostenci Klatov a Sušice  výhodu domácího prostředí. Zatím co podle očekávání v Klatovech svojí roli favorita vítězstvím oba kolektivy potvrdily, v Sušici duel obou nováčků již podruhé v tomto ročníku vyzněl jednoznačně pro hosty z Domažlic.

Klatovy - Košutka  3 : 1 ( 2 : 0 )
Jiří Toman

Domácí se střetli s Košutkou již po druhé v krátké době.Po vítězství 3:0 na půdě soupeře,byli proto velkým favoritem.První jejich šance se zrodila v 10.minutě ,kdy špatný výkop plzeňského brankáře nepotrestal Presl. Úspěšnější byl o tři minuty později  po přihrávce Beneše Fait, který šel důrazně do balonu  a  skluzem podél brankáře poslal Klatovy  do vedení.Ve 23.minutě byl ve vápně faulován Voráček a nařízenou penaltu Presl využil ke zvýšení na 2:0.Ve 29.minutě  zachraňoval domácí gólman  Hamhalter jen  za cenu roh.kopu. Další šanci hosté  ve 37.minutě hosté nevyužili Stejně neúspěšní byli domácí čtyři minuty před koncem první půle kdy  řítili Beneš s Voráčkem na jednoho obránce hostů a střelu Beneše brankář chytil. Po prvním překvapivě vyrovnaném prvním poločase , ten druhý již byl plně v režii Klatov, ale to co dokázali jejich hráči neproměnit bylo vskutku trestuhodné..Pojistky  v podobě třetí branky se dočkali až v 84.minutě  po přímém kopu , kdy se v pokutovém území  nejlépe orientoval Fait .V 86.min.vyrobil hrubku T.Matějka .,který chybnou  přihrávkou nabídl  gólovou šanci hostujícímu Edovi a ten jí využil ke  snížení na

3:1.
Branky:Fait,2,Presl
Sestava:Hamhalter(85.Blumentrit)-Votípka,Vacovský,Mosetr,Mildner-Voráček, Fait, Matějka.T.(85.Sysel),Duchek(60.Popelka)-Beneš,Presl(70.Rejko)
Rozhodčí: Josef Lehečka , ŽK  2 :2 .

Diváků 50.

Sušice – Domažlice  1 : 3 (0 : 3)

Také druhý vzájemný zápas dvou nováčků přeboru skončil úspěchem domažlických hráčů kteří o svém vítězství rozhodli již v prvním poločase. Po přestávce snížil na Sušici Niebauer.

Tabulka po 5.kole

1. TJ Klatovy          5    5   0  0   24 :  3    15 (  9)

2. 1.FC Plzeň          5    4   0  1   15 :  7    12 (  6)

3. Ji Domažlice        5    3   1  1   15 :  6    10 (  1)

4. FK Tachov           5    2   1  2    9 :  7     7 (  1)

5. SK Doubravka        5    2   1  2    7 :  9     7 ( -2)

6. SSC Bolevec         5    2   0  3   10 : 10     6 ( -3)

7. Prazdroj            5    2   0  3    7 : 13     6 (  0)

8. B. Stříbro          5    2   0  3    7 : 14     6 ( -3)

9. TJ Sušice           5    1   0  4    6 : 24     3 ( -3)

10. S. Košutka          5    0   1  4    2 :  9     1 ( -8)

KP DOROST  – MLADŠÍ

Klatovy –Košutka 7 : 0 (3 : 0)

Svěřenci trenéra Stanislava Trnky  potvrdili, že nejen umí soupeře přehrávat herně na hřišti, ale také dokáží  naplnit přání trenéra i diváků  proměňovat  brankové příležitosti.

Branky : Matějka 2, Pavlík, Oliva, Lavička, Jaroš a Liška.

Rozhodčí: Josef Lehečka

Sušice – Domažlice  0 : 3 (0 : 0)

Očekávání, o tom, že budou domácí mladší dorostenci těmi kteří zabodují se nenaplnil a také druhý duel mezi Sušicí a Domažlicemi skončil plným bodovým ziskem  hostů.

1. TJ Klatovy          5    5   0  0   27 :  5    15 (  9)

2. Ji Domažlice        5    4   1  0   10 :  3    13 (  4)

3. 1.FC Plzeň          5    4   0  1   13 :  4    12 (  6)

4. FK Tachov           5    3   0  2   10 :  8     9 (  3)

5. SK Doubravka        5    2   0  3   12 : 11     6 ( -3)

6. TJ Sušice           5    1   1  3    6 :  9     4 ( -2)

7. SSC Bolevec         5    1   1  3    6 : 11     4 ( -5)

8. Prazdroj            5    1   1  3    5 : 12     4 ( -2)

9. S. Košutka          5    1   0  4    6 : 18     3 ( -6)

10. B. Stříbro          5    1   0  4    5 : 19     3 ( -6)