Krajská soutěž dorostu ,sk. A - 5.kolo : 17.-18.9.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ  DOROST skupina A

PRVNÍ PODZIMNÍ VÍTĚZSTVÍ ŠVIHOVA A HRÁDKU

Ve čtvrtém kole se dočkali prvního podzimního vítězství dorostenci Švihova a Hrádku. První soutěžní na hřišti soupeře získal tým Kovodružstva Strážov který stejně jako Svéradice na své podzimní vítězství stále čeká.

Švihov – Kdyně  2 : 0 (1 : 0).

Úvod zápasu patřil domácím. Hostům se podařilo hru vyrovnat, ale minutu před koncem první půle po akci Cihelky kterou zakončil Karel Bureš inkasovali. Po vyrovnaném průběhu druhé půle domácí ještě v závěru zápasu po individuální akci Dolejše kterou zakončil střelou k tyči své vítězství pojistili.

Branky : 44. Bureš Karel, 89. Dolejš

Rozhodčí : Petržílka Jiří, ŽK 1:3.

Sestava Švihov : Vávra, Bureš K., Šrámek, Suchý, Milata, Zdráhal J.(85.-Bureš M.), Zdráhal L.(75.Hlinka), Patočka, Cihelka, Šrámek, Kašpárek(60.Zábran).Trenér : Kovářík.

Hrádek – Luby  1 : 0 (0 : 0)

O první  vítězství nováčka soutěže nad exúčasatníkem krajského přeboru zařídil v 73.Liška po akci z levé strany zakončenou střelou podél lubské branky.

Branka : 73.Liška Pavel

Rozhodčí: Pressl Václav, ŽK 2:0.

Sestava  domácí : Schmirler Tomáš – Kodýdek, Šmíd, Kolář, Kudlic, Oliva Jaroslav. Kul, Noha, Moravec, Král, Vlček, Kovařík, Liška, Hebrlein. Trenér : Pavel Novák, asistent trenéra Schmirler Jan.

TJ Dobřany - FK Svéradice 1:0 (1:0)

Svéradice opět musely řešit velké problémy ze sestavou, především pak na postu brankáře, když v brance musel znovu nouzově zaskočit Vojta Větrovec. Domácí byli v úvodu mírně aktivnější a v 10. minutě šli po rychlé akci z levé strany do vedení, když jejich útočník trefil technicky míč přesně do horního rohu branky. Hosté pak přidali, ale do zakončení se dostávali hodně zřídka. Dobřany mohly přidat druhou branku ve 32. minutě, když rozhodčí Kohout nařídil pokutový kop, ale brankář Větrovec předvedl bravurní zákrok a hosty podržel. Druhý poločas se odehrával za územní převahy Svéradic, ale pozorná obrana domácích je do šancí pouštěla jen minimálně. Tu největší měl patnáct minut před koncem po centru Pavlovského O.Kulhánek, ale z těžké pozice v leže přestřelil. Hosté si tak připisují již třetí smolnou prohru o jednu branku.

Rozhodčí: Kohout Miroslav

Horažďovice   - Strážov  2 : 2 (1 : 2)

Hosté ze Strážova vedli po rychlých brankách už dva nula a zdálo se že budou kontrolovat zápas. Domácí však přidali a začali si vytvářet gólové šance a do poločasu se jim podařilo jednu proměnit. Druhý poločas byl zcela v režii domácích , ale ze svého tlaku dokázali využít pouze jedinou příležitost a srovnat tak stav na 2-2. Hosté ke konci odolávali velkému tlaku domácích a nakonec se jim podařilo udržet pro ně lichotivý stav. Horažďovičtí doplatili na neproměňování brankových příležitostí a remíza je pro ně ztrátou.
Branky : Červený, Jůda -  Kalista, Šlégr
Rozhodčí : Lehečka