Okresní přebor mladších žáků –Domažlicko 4. kolo : 10.-11.9.

OP  MLADŠÍCH ŽÁKŮ   OFS Domažlice

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

V Klatovech se hrálo o první místo

Možnost bojovat o první místo v přímém souboji měli mladší žáci TJ Klatovy B které hrají společně s Okulou Nýrsko a Startem Luby přebor Domažlicka v této věkové kategorii. Hosté z Holýšova se v městě karafiátů představili ve velmi dobrém světle  ale nepodařilo se jim dát více branek než domácí a to rozhodlo o jejich první prohře.

Kdyně – Okula Nýrsko  0:5(0:2)

Houževnatý soupeř ze Kdyně dlouho odolával převaze hostů z Nýrska. Do 28. minuty drželi domácí obávané střelce hostů na dištanc od vlastní branky. Ve 28. minutě se dokázal přeci jen prosadit Tomáš Bureš a hosté šli do vedení. Minutu před poločasem se trefil ještě Hvězda a hosté šli  s dvoubrankovým náskokem do kabin.

Do druhé půle vkročili lépe domácí. Hostům se přestalo dařit kombinačně a hra se opticky vyrovnala. Dva náznaky nebezpečných akcí dokázala obrana Nýrska zlikvidovat a naopak ve 36. minutě se podruhé v zápase trefil Hvězda a zvýšil na 3:0. Domácí pak udělali v mužstvu několik změn a hosté byli opět lepším mužstvem Ve 41. a 54. minutě přidal ještě dvě branky Tomáš Bureš a o zápase bylo definitivně rozhodnuto.

Branky: Bureš Tomáš 3, Hvězda Michal 2.

Sestava Nýrsko: Neudek(55.Hamamdžič) – Raiser(Pytel), Kolář, Drobílek, Lepší(Lev) – Švehla(Němec), Hvězda, György, Bureš – Holobradý(Kurc), Macháček

Bělá-TJ Start Luby  3 : 6 (2 : 2)

Po vyrovnaném prvním poločase, kdy domácí dotahovali vedení hostů se v druhé půli prosadili po přeskupení obrany fotbalovější hráči Lub a přivezli z Bělé důležité tři body.

Branky:   Černý, Jarina, Frank -  Marek Johánek (2x), Luňák Šimon (2x), Jílek Lukáš a Kloupar Michal
Sestava Start Luby: Kargoš- Pivoňka Marek, Šafránek Martin, Potužník Jan- Nešpor Jakub, Kloupar Michal, Mundl Karel, Jančová Kristýna-Jílek Lukáš, Luňák Šimon a Johánek Marek, střídali Vlach Karel, Vlach Jiří, Strašek Martin, Pavlík Štěpán.

Klatovy  B– Holýšov  3 : 1 (2 : 1)

Do souboji o první místo v tabulce vstoupili lépe hosté, vytvořili si určitý tlak a podařilo se jim jít do vedené v 12 minutě zápasu. Domácí však nesklonili hlavu a podařilo se jim do konce první půle obrátit skóre, dvakrát se do sítě Holýšova trefil Chasin. Hosté byly houževnatým soupeřem a nesložili zbraně ani po brance Rába, který zvyšoval v 42 minutě na rozdíl dvou branek pro  domácí.Bojovali až do konce zápasu,  ale na skóre zápasu se již nezměnilo.

Branky: Chasin 2x,Ráth -  Šobr
Rozhodci : Lažánek Karel
Diváků : 50

Sestava TJ Klatovy B:Mazanec (58. Chlaň), Kuželík (53. Pleskač), Bálek (37. Hrudička), Zedek, Rendl, Černý (53. Žiak), Lukeš, Bláha, Flodr, Ráb (58.Matějka), Chasin

Trenér  Klatov Jiří Flodr: „Musím sportovně přiznat, že soupeř byl možná i o něco lepší. Naši kluci ale rovněž bojovali a jelikož projevili větší klid  v zakončení brankových příležitostí dosáhli nakonec na cenné  vítězství.“