Přípravný fotbal

SKP OKULA NÝRSKO – SRK ŽELEZNÁ RUDA  4:5(3:2)

Jiří Vondra

Miroslav Sedlmaier

Na hřišti v Pocínovicích nastupovali hráči Okuly Nýrsko k dalšímu přípravnému utkání v silně kombinované sestavě. Cílem  duelu s nováčkem 1.B třídy bylo vyzkoušet hlavně nové tváře,  Martina Tykala, vracejícího se Vojtu Valíčka a Pavla Oudu z Bezděkova. V týmu hostů nastoupili dva bývalí hráče  Nýrska a Dešenic  Jiří Hvězda a Miloš Bartůňěk . Již v první minutě se hosté ujali brankou Jakuba Lehečky  vedení. Okula na to našla rychlou odpověď a vyrovnala Martinem Tykalem na 1:1. Ve 20. minutě dostal domácí do vedení Zahrádka, jenže o dvě minut bylo opět skóre vyrovnáno které zařídil  Bartůněk. Brankovou přestřelku první půle ukončil ve 27.minutě domácí Kovács hezkou střelou k tyči .

Také úvod druhé půle domácí zaspali a nechali střelecky vyniknout Bartůňka který ve 46.vyrovnal na 3:3. Poté převzali otěže zápasu hosté ze Železné Rudy a trefami Hájka v 58.minutě a Loose v 73.minutě odskočili Nýrsku o dvě branky na 3:5. Okula  se díky brance Zahrádky v 83. minutě ještě vrátila zpět o lepší výsledek, ale její snahu o  vyrovnání gól nepřinesl.

Branky: Zahrádka 2, Tykal, Kovács – Bartůněk 2, Lehečka,Hájek, Loos

Rozhodčí: Hájek

Sestava Nýrsko: Daněk – Ouda, Kalivoda, Šteiner, Hájek Jakub – Hájek Matěj, Pavlík, Kovács – Tykal, Zahrádka, Valíček.

Mochtín – Poběžovice  1 : 1 (1 : 0).

K dalšímu přípravnému zápasu si účastník 1.B třídy Sokol Mochtín pozval na své hřiště SK

CHKZ Poběžovice . Hosté se připravují po sestupu z krajského přeboru na podzimní boje v 1.A třídě. První poločas byl Mochtín jasně lepší.Měl taktovku hry ve svých rukou , vynutil si převahu i řadu brankových příležitostí. V cestě jim stál brankář Jirátko, který v této části utkání své  spoluhráče podržel.  Ve 22.minutě ale musel kapitulovat po dorážce Zdeňka Nováka .Na 2:0 zvýšil  po přihrávce od Trocha Dvořák. Rozhodčí Šafránek tento gól ale pro ofsajd neuznal. V poločase udělal trenér domácích Miroslav Lepší celou řadu zněm v sestavě které ale v další části zápasu domácímu týmu neprospěly. Hosté převzali po přestávce  iniciativu   a jejich úsilí  po zásluze korunoval pět minut před koncem  vyrovnáním Fabik.

Hrálo se slušně bez karet.

Branky : Novák – Fábik.

Rozhodčí:  Jan  Šafránek,  100 diváků.

Luby – Mochtín  1 : 2 (1 : 1)

Rychlý , bojovný a vyrovnaný fotbal se hrál v průběhu místního derby. Oba trenéři v něm dali možnost hráčům širšího kádru . Ve 12.minutě otevřel skóre přesnou hlavičkou  mochtínský Podraský 0:1. O pět minut později po průniku obranou hostů vyrovnal Smolík. Výhru Mochtín zajistil v 80.minutě přesnou střelou k tyči Tomáš Dolejš.

Rozhodčí : Jiří Bureš

Branky : Smolík – Podraský, T.Dolejš

Měčín – Lužany   11 : 6  (7 : 3)

Přípravný fotbal bohatý na branky. V celku domácích se čtyřikrát úspěšně trefil nadějný dorostenec Lukáš Čejka který se vrátil z hostování z Přeštic a stejný počet branek dal i Turek.

Branky : Čejka 4, Tureček 4, Šlajs 2, Krotký – Plocar 2, Lešetický, Havránek , Janeček a Kliner(PK)

Rozhodčí: Evžen Veselý  ml.

Hradešice B – Horažďovice B  6 : 6 (3 : 2)

Branky : Melka Fr. 3, Junek 2, Fiala M., Florián M. – Svoboda P., Lávička M., Forman, Kavale.

Rozhodčí : Petržilka Jiří

Žichovice A - Hradešice A  4 : 3 (3 : 0)

Branky na hosty : Heimlich, Kotiš, Hlaváč V.

Rozhodčí : Bala Petr

Pačejov A : Myslív  2 : 1 (0 : 0)

Slušně hrané utkání, v němž největší slabinou domácích bylo proměňování gólových šancí, kterých si vytvořili poměrně mnoho. Zápas rozhodly dvě branky v úvodní části druhého poločasu, když nejprve skóroval Panuška a krátce nato zvýšil z pokutového kopu Fiřt. Hosté korigovali v samotném závěru Markem.

Branky : Panuška , Fiřt - Marek

Rozhodčí : Holeček  Miroslav

Sokol Střelské Hoštice - FK Svéradice 1:5 (1:2)

Překvapivě snadným vítězstvím na půdě účastníka OP Strakonicka zakončili muži Svéradic sérii přípravných utkání. Na rychlou branku hostů dokázaly Hoštice ještě odpovědět, ale po brance Makovce přece jen odcházeli do šaten spokojenější hosté, kteří ještě ve druhém poločase přidali další branky. Za týden je však čeká utkání daleko důležitější, když v 1.kole okresního přeboru nastoupí na horké půdě v Bezděkově.

Branky hostů: Vrána Petr 2, Makovec Stanislav, Vlček Jakub, Svoboda Jan (PK)

Velhartice – Strážov B 3 : 2 (1 : 0).

Na 50 diváků vidělo těsné vítězství domácích nad nováčkem okresního přeboru.

Branky :  2 Kučera P., Pilík L. – Fremut 2.

Rozhodčí : Petrželka František, 50 diváků.

TJ Staňkov – TJ Klatovy B    2 : 2

Klatovská rezerva v souboji dvou účastníků krajského přeboru dokázala  uhrát s čtvrtým  týmem  minulého ročníku KP cennou remízu.

Branky: Trhlík 2 -  Brejcha, Cihlář P.