Krajská soutěž dorostu ,sk. A 25 . kolo : 11.-12.6.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU – skupina A

Rozhodující boj o postup čeká Sušici v Domažlicích

Skutečným vyvrcholením krajské soutěže dorostu skupiny A bude až v posledním kole. V sobotu čeká vedoucí tým TJ Sušici v Domažlicích souboj s dalším aspirantem na postup domácí Jiskrou. Sušice má náskok tří bodů a do krajského přeboru její cesta vede přes remízu nebo prohru o branku(domácí zápas na podzim vyhrála 2:0). Při prohře 2:0 by rozhodlo skóre které hovoří zcela jasně pro domácí. To také vlévá podezření na nedostavení se předposledního týmu v tabulce z Tachovska Částkova k utkání které se mělo hrát v uplynulou sobotu v Sušici. V tomto zápase ne nabízela Sušici jedinečná příležitost si skóre vylepšit a při rozdílu ve výkonnosti obou týmů by nebylo pro fotbalisty v města na Otavě velkým problémem jedenáct branek které jim na Domažlice chybí do sítě hostů nastřílet. Nechce se věřit, kam až  by mohla dojít spekulace a fantazie  v zákulisí může dojít ! Věřmě, že dorost TJ Sušice se k tomu postaví tím nesprávnějším přístupem a na hřišti rozhodne o tom, že do kraje patří!

FK Svéradice - FK Holýšov 3:0 (2:0)

Domácí i tentokrát nechali odpočívat několik opor a v utkání dostali přednost hráči z lavičky. Úvod patřil hostům, ale už ve 4.minutě jim domácí udělili lekci z produktivity, když první šanci Svéradic zakončil gólovou dorážkou J.Větrovec. Přestože hosté v další části první půle dokázali několikrát nebezpečně zahrozit , byli to opět domácí, kteří ještě do přestávky svoje vedení zvýšili. Osm minut před přestávkou se dostal k balonu před pokutovým územím Tichý a přesnou střelou k pravé tyči upravil na 2:0. Začátek druhé části patřil opět hostům, mohli snížit , když  byl brankář Viktora již  překonán, ale nedokázali míč dotlačit do prázdné branky. Definitivně o své vítězství Svéradice rozhodly v 64.minutě, když Dušek zastavil útočnou akci Holýšova, rozehrál na Končelíka, ten přistrčil Vlčkovi, jehož centr z pravé strany napálil do sítě opět J.Větrovec. Vzápětí ještě trefil domácí Vlček břevno, ale více zajímavého už toto utkání nenabídlo. Domácí  tak protrhli smolnou domácí sérii a v posledním domácím jarním utkání si připsali velmi cenné body. Naopak  pro hosty  je výsledek vzhledem k průběhu hry až moc krutý.

Branky: 4.Větrovec Jakub, 37.Tichý Petr, 64.Větrovec Jakub

Rozhodčí: Brůha Radek, ŽK: 0:1, Diváci: 50

Sestava FK Svéradice: Viktora - Bouše, L.Švec, Tichý (54.Z.Prokopec), Dušek (65.Bartuška) - Vlček, Vonášek, Š.Kulhánek, O.Kulhánek - Končelík (78.V.Větrovec), J.Větrovec

Švihov – Domažlice  0 : 7 (0 : 3)

Hosté aspirující na postup nenechali nic náhodě a po celé utkání byli lepším týmem. Lépe kombinovali, bojovali a šli odhodlaně za svým vítězstvím a na hřišti  dokázali uplatnit svoje fyzické i herní přednosti. Domácí mohli kontrovat šancemi Dolejše a Svobody, ale v koncovce tentokráte zklamali.

Rozhodčí : Duda Václav

Branky : Kubica 2, Janeček 2, Králík, Kohout, Votruba

Sestava domácích : Zdrahal L, – Kovařík(35.Vladař), Bureš, Milota, Flug(80.Bureš M.), Zdrahal J., Dolejš, Cihelka, Perus, Kašpárek, Svoboda(75.Černý)

Sušice – Částkov   - NEHRÁNO

Předposlední tým tabulky  mají na svém kontě již 84 obdržených branek , zřejmě z obav aby nenechal domácím šanci si vylepšit v souboji s Jiskrou Domažlice skóre , k utkání do Sušice vůbec nepřijel !!

Nýrsko – Horažďovice  2 : 3 (1 : 1)

Domácí Grolmus poslal svůj tým v 10.minutě do vedení. V dalším průběhu měl tři vyložené šance ke zvýšení, ale ty zůstaly nevyužity a Okule v konečném účtování pak chyběly.

Branky : 10. Grolmus, 90. Boubele – 38. Suda(PK), 75: Želíska, 88.Jůda

Rozhodčí: Vizingr.