KP dorost-starší+ mladší - nástavba O 1.-5.místo 9.kolo : 11.-12.6.

KR AJSKÝ PŘEBOR  DOROST  – s t a r š í  - O POSTUP

Klatovský starší dorost potvrdil  svoje druhé místo

V Plzni na hřišti v Bolevci se hrál v kategorii staršího dorostu  souboj druhého s třetím týmem tabulky. Domácí mohli ještě teoreticky Klatovy v tabulce dostihnout. V přímém souboji hosté potvrdili opět korunního prince KP a po třetí za sebou skončili v nejvyšší krajské dorostenecké soutěži na druhém místě ! Škoda jen, že jejich úspěch nenásledovali mladší oddíloví spoluhráči kteří se mohli navrátit ve své věkové kategorii na bronzovou příčku, ale této šance nevyužili.

Bolevec – Klatovy  2 : 3 (1 : 2)

Václav Zahradník

K poslednímu utkání na hřišti soupeřů , nastupovali hosté s odhodláním přerušit sérii dvou smolně prohraných zápasů. Začalo se pěkně z ostra , V 5.minutě přihrával Toman Voráčkovi , ale ten střílel vedle branky.V 16.minutě  po narážečce Voráček Toman střela jen těsně minula levou tyč domácí branky.Branky se dočkali hosté v následující 17 minutě kdy Beneš našel volného Tomana na hranici velkého vápna a ten prostřelil mezi nohama domácího brankáře Tománka. Ihned v 19´- Beneš ideálně zatáhl míč zprava k lajně ,ale jeho přihrávku před branku nikdo netečoval.Brankou neskončili ani další šance, ve 20´- Fait hlavičkoval jen do brankáře, ve 25 minutě po spolupráci Liszok - Duchek - Spolek sám před brankou z voleje minul branku. Domácí hrozili jen sporadicky z protiútoků a hlavně ze standardních situací.Jedna taková akce vedla k vyrovnání , když ve 31 minutě po rohovém kopu umístil míč do branky nikým neatakovaný šikovný Scheinherr.Hosté však měli i dále více šancí, ve 43 minutě po faulu na Tomana , jeho střela z hranice vápna orazítkovala pravou tyč a odražený míč Spolek poslal vysoko nad branku.Nejkrásnější branka se zrodila ve 45´- kdy Beneš z levé strany udělal domácímu brankáři doslova " blafák " a střelou do pravého horního rohu udělal tečku za prvním poločasem.Druhý poločas pokračoval ve stejném scénáři. V 50 minutě skončil míč v brance domácích po krásné akci ,když míč putoval po ose Beneš - Spolek - Duchek, branka však nebyla uznána pro údajné postavení mimo hru , ale rozhodčí si nevšiml že na brankové čáře stál spolu s brankářem i domácí stoper.Pojištění výsledku přišlo v 61 minutě kdy po rohu Beneše se konečně po delší době trefil hlavou Spolek , ale zato krásným angličanem.V posledních patnácti minutách se příležitosti střídali na obou stranách ale navrch měli hlavně domácí kteří několikráte , zvláště Hanigerem se dostali ke střelbě z hranice vápna ale branku hostů ne a ne trefit.Přesto se podařilo domácím po závaru před brankou snížit, bylo to v 85 minutě kdy odraženou střelu umístil Baumgartl.Domácí se poté snažili hektickým závěrem o vyrovnání , ale hosté je již k ničemu nepustili.

Trenér  Václav Zahradník : „ V utkání chyběli citelně Vacovský a Matějka V.Po odstoupení Jakubce pro zranění ve 37. a vystřídání Tomana v 71.minutě  nás hosté výrazně přehrávali .Hektický závěr jsme si přivodili sami , protože při využití alespoň poloviny příležitostí utrpěli domácí doslova debakl Utkání jsme nakonec ustáli a dovedli do vítězného konce. Podařilo se nám přerušit sérii dvou smolných  porážek  a půjdeme do posledního utkání soutěže ve středu s odhodláním - zakončit letošní ročník vítězstvím na domácí půdě.“

Branky : Scheinherr, 85.Baumgartl -  17.Toman,45. Beneš,61. Spolek
Rozhodčí : Finklar, ŽK 1:2, ČK 1:0 (88.Tománek , brankář - chycení míče mimo pok.území)
Sestava  Klatovy: Hamhalter - Votípka,Jakubec (37.  Tribula),Hromada - Fait, Voráček, Toman (71. Popelka),Liszok,Duchek (77. Mildner) - Spolek ,Beneš