Krajská soutěž dorostu ,sk. A 24 . kolo : 4.-5.6.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU – skupina A

Nejaktuálnější výsledky

Sušice si postup zkomplikovala

Dvě kola před koncem si reálný návrat zpět mezi elitu krajského přeboru zkomplikoval sušický dorost. Od podzimu vedoucí tým z města pod Svatoborem svůj slibný šestibodový náskok po prohře  v Holýšově  zúžil na pouhé tři body. O postupu s definitivní jistotou tak zřejmě rozhodně až závěrečné kolo které se hraje na hřišti druhého v pořadí  jiskry Domažlice.

SKP Okula Nýrsko - FK Svéradice 0:1 (0:0)

Václav Dušek ml.

Hosté v již nic neřešícím utkání nechali z různých důvodu odpočívat pět hráčů obvyklé základní sestavy a do hry se tak dostali hráči širšího kádru a nadějní žáci, kteří budou k dispozici v příští sezóně. První poločas měl vyrovnaný průběh. Svéradice zahrozily dalekonosnou střelou Š.Kulhánka těsně vedle. Gólovou šanci však měli domácí, když brankář Viktora neudržel po větru letící míč a před Kovácsem zívala prázdná branka, ale včasný skluz Š.Kulhánka hosty zachránil. Ve druhém poločase dostali možnost hrát po větru hosté a využili ji k vytvoření herní převahy. Dlouho se však trápili v koncovce. Velkou šanci měli v těsném sledu O.Kulhánek a následně i Š.Kulhánek a gól Duška neuznal rozhodčí Haviar pro ofsajd. Až se necelých dvacet minut před koncem trefil po centru za obranu J.Větrovec a tato trefa měla přízvisko tříbodová. Domácí se ještě nevzdali, závěr odehráli na polovině Svéradic, ale brankovou příležitost si nevytvořili.

Branka: 72. Větrovec Jakub

Rozhodčí: Haviar Štefan, ŽK: 0:1

Sestava FK Svéradice: Viktora - Bouše, L.Švec, Tichý, Dušek - Vonášek, J.Větrovec, Š.Kulhánek, O.Kulhánek - Končelík, V.Větrovec (46.J.Valach, 76.R.Jedlička)

Částkov – Švihov 1 : 3 (0 : 1)

Vyrovnaný zápas ve kterém byl Švihov fotbalovější a měl ve svém středu střelecky disponovaného Dolejše. Ten byl autorem všech tří branek hostů a připsal si tak na svůj účet čistý hattrick. Domácí hráli jednoduchý fotbal, Švihov se snažil o kombinační kolektivní výkon který jim vynesl tři body potřebné k boji o udržení v tabulce mezi nejlepšími.

Branky : Bydžovský - Dolejš 3, ŽK : 1:0.

Sestava Švihov : Zdráhal L., Kovářík, Bureš, Suchý(75.Bureš Michal), Flug, Zdráhal, Dolejš M., Vladař(4.černý), Kašpárek, Cihelka, Svoboda.

Holýšov – Sušice 2 : 0 (1 : 0)

Nečekaná bodová ztráta lídra tabulky na hřišti nevyzpytatelného soupeře . Holýšov  po prohře ve Švihově tentokráte uhájil doma se štěstím čisté konto. Sušici  se nedařilo v koncovce , když  neproměnila šest vyložených šancí. V závěru hru ve snaze vyrovnat hru otevřela a domácí z brejku zvýšili na 2:0.

Horažďovice – Meclov 0 : 1 (0 : 0)

Hosté získali v Horažďovicích důležité body které potřebují k záchraně. Horažďovice jsou na osmém místě a nemají již co v soutěži ztratit ani získat.