Finálová část OP minižáků o konečné pořadí : 1.6. - 11.6.2005

OKRESNÍ PŘEBOR MINIŽÁKŮ

utkání o celkové pořadí v OP

Titul by si zasloužily oba, šťastnější byla Sušice

Skutečným vyvrcholením okresního přeboru žáků soutěžního ročníku 2004/05 byla finálová část ve které se střetlo dvacet účastníků obou skupin okresního přeboru o konečné umístění. Ukázalo se, že dát příležitost všem soutěžícím týmům bylo správně . Na rozdíl od těch zápasů ve skupinách kde často padaly dvouciferné výsledky byla drtivá většina zápasů velice vyrovnaných byla vhodnou konfrontací družstev z různých koutů Pošumaví.

O první místo sehrála Sušice s Nýrskem dva velice kvalitní a vyrovnané zápasy. Za předvedené výkon by si prvenství zasloužila obě mužstva,ale vítěz mohl být jen jeden a tím se stala TJ Sušice. O jejím vítězství nakonec rozhodl úspěšný nástup do utkání na domácím hřišti a šťastná vítězná branka dosažená v nastaveném čase.

Nyní čeká oba finalisty v sobotu 11.června v Sušici účast v krajském finále,  kde budou v konkurenci dalších šesti nejlepších  celků z okresů Plzeňského kraje o prvenství v kraji.

o  1. - 2. místo

1.  S u š i c e

2.  N ý r s k o

I.utkání:

Sušice – Nýrsko 4 : 3 (2 : 0)

V prvním poločase byli lepší domácí ve druhém se hra vyrovnala . Hostům se podařilo vyrovnat na 2:2 a 3:3, ale vítězném gólu  po rohovém kolu v nastaveném čase nedokázali zabránit. Domácí všechny čtyři branky dali ze standardních situací.

Branky : Matějka 2, Skuhra, Toner – Lev, Macháček, Kvítek

Rozhodčí : Abraham

II.utkání :

Nýrsko – Sušice 1 : 1 (0 : 0)

Odvetné utkání v Nýrsku  mělo  výbornou sportovní úroveň a bylo skutečným vyvrcholením tohoto soutěžního ročníku. Ve vyrovnaném průběhu oba týmy hrály ze zajištěné obrany a spoléhaly na rychlé brejky.V prvním poločase měli blíže ke vstřelení branky domácí, ale branek se dočkali diváci až po přestávce. Skóre otevřeli hosté v minutě . Domácí pak ve snaze zvrátit výsledek vrhli všechny síly do útoku, ale stačilo to jen na vyrovnání které zařídil nejlepší jejich střelec Tomáš Bureš. V citem a přehledem řídil rozhodčí Karel Lažánek.

I.utkání :

Start VD  Luby- Chanos Chanovice  3 : 7 (1 : 3)

Vítězství hostů se v zápase o třetí místo zrodilo díky jejich efektivnějšímu proměňování brankových příležitostí, ve kterém domácí i přes slušnou kombinační hru  hledali své střelecké štěstí. Ze souboje kapitánů obou mužstev vyšel v tomto zápase vítězně David Červený, který vstřelil tři branky. Několik slabších chvilek si vybral i lubský brankář.

Branky-domaci : 14.Pavlík , 31.Kurc (z pen.), 34. Hessová K.-  Červený 11., 23.  a 29., Zoubek 22. a 47., Panuška 45., Šebek Jan 50.
Rozhodčí  : Půrok Michal
Diváků : 60

II.utkání :

Chanos Chanovice – Start VD Luby  4 : 1 (0:0)

Oldřich Šebek

Hosté přijeli s taktikou co nejméně inkasovat. Spoléhali se na rychlé protiútoky, které se jim však nedařili. Domácí hned od začátku zatlačili soupeře do defenzivy a v prvním poločase několikrát ohrozili branku hostí. Oporou hostujícího celku však byl velmi dobře chytající brankář, který všechny šance domácích zlikvidoval. Po poločase pokračovali domácí v náporu a ve 29 min. se trefil kapitán domácích Červený. V 39 min. hosté srovnali po ojedinělém protiútoku Kurcem. Za domácí však v téže minutě zvýšil po rohovém kopu hlavou Šebek a o tři minuty se trefil po skvělé akci Zoubka znovu Šebek. Na konečných 4 : 1 završil vítězství pravděpodobně největší fotbalový talent v okrese Červený. Domácí si tak vybojovali zasloužené třetí místo v okrese Klatovy.

Branky: 29 Červený, 39 . Šebek, 42 . Šebek, 48 min. Červený -  39 . Kurc Vojtěch
Rozhodčí : Holeček

o  5. - 6. místo

5.  Kolinec

6.  Mochtín

I.utkání:

Kolinec – Mochtín  2 : 1 (1:0)

Branky: 11.Ráb Michal, 33.min. Kulhánková Klára - 45.Bláha (PK)

Rozhodčí : Šmrha
Diváků:  30

II.utkání :

Mochtín – Kolinec  1 : 6 (0 : 2)

Hosté se v prvním poločase dostali do tří šancí z toho dvě využili. PO přestávce Matouškem domácí snížili kontaktním gólem Matouškem, ale střelecky disponovaný Ráb svým hattrickem rozhodl o tom, že se z vítězství radovali nakonec hosté.

Bolešiny – Sušice B  2 : 1 (1 : 0)

Ve vyrovnaném utkání se přiklonilo v závěru utkání štěstí na stranu domácích. Hosté šli tři minuty před koncem vyrovnali, ale minutu před závěrečným hvizdem rozhodčího dal Moravčík vítěznou branku fotbalového trpaslíka z Bolešin.

Horažďovice – Nýrsko B   5 : 0 (2 : 0)

Domácí přivítali hosty z druhé části klatovského okresu a těšili se na měření sil ve vzájemném zápase. Začali také aktivněji a měli v prvním poločase více ze hry. Hosté hráli zakřiknutě a dovolili domácím vstřelit dvě branky. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale branky stříleli pouze domácí. Hostům několik dobrých šancí zlikvidoval spolehlivě chytající David Petržílka. Z  protiútoků pak trestali chyby v hostující obraně zkušení Jirka Petřík a Radek Pintíř a pěknou křížnou střelou se prosadil i Rudolf Květoň. Domácí si tak vytvořili výhodnou pozici pro sobotní odvetu v Nýrsku.II.utkání :

I.utkání:

Janovice – Nalžovské Hory  2 : 2 (2 : 2)

Vyrovnaný zápas skončil spravedlivou remízou.

Branky: 16.,25.Diviš Roland -  8 . Kludka, 19 . Bouzek
Rozhodčí  : Krejčíř
Diváků:  50

II.utkání :

Nalžovské Hory - Janovice  0 : 2 (0 : 1)

Klatovy - Svéradice  6 : 2 (4 : 1)

Hosté vůbec nezachytili úvod utkání a než se stačili rozkoukat, domácí jim nasázeli čtyři branky. Svéradice ještě do poločasu snížili a na začátku druhé poloviny měli i převahu, snížili na rozdíl dvou branek, ale po odstoupení kapitána Káby se jejich hra úplně rozpadla, čehož domácí využili ke vstřelení dalších dvou branek. Z dresu Svéradic stříleli branky nejmladší hráči kolektivu Jedlička a Prokopius. Pro oba se jednalo o premiérové branky v mistrovských zápasech.
Branky: Chasin 3x,Rendl,Valeš - Jedlička Marek, Prokopius Filip

Rozhodčí: Lažánek Karel

Sestava Klatov:Čermák,Thomayer,Matějka,Kuželík,Valeš,Pavlík,Chasin,Rendl,Šmíd,

Kozel.

II.utkání :

Svéradice - Klatovy  1 : 4 (1 : 2)

Domácí nastoupili v oslabené sestavě, přesto byli v úvodu lepším celkem a dostali se do vedení brankou Jedličky. Hra se však postupně vyrovnala a hosté ještě do přestávky skóre otočili a ve druhém poločase, kdy již lepším celkem, přidali další dvě branky

Branky: 5.Jedlička Marek - 16.Rendl Tomáš, 24.Chasin Vitaliy, 29.Chasin Vitaliy, 50.Rendl Tomáš

Švihov – Hrádek 3 : 2 (3 : 0)
Branky : 8.Mach Tomáš,11.Štengl Tomáš,19.Blohman Tomáš´- 27.Pinkas Václav,35.Kutil Jakub
Rozhodčí : Šafránek

o  17. - 18. místo

17. ???

18. ???

I.utkání:

FK CH Union  -  TJ Kašperské Hory   1  : 1 (0 : 1)

Vyrovnané utkání mělo spoustu šancí, ale vsítil branku se podařilo oběma soupeřům  jen jednou, když jejími autory byli  nejlepší hráči tohoto duelu.

Branky : Benda Václav -  Voldřichová Petra
Rozhodčí : Beneš