CHANOVICE TO DOKÁZALY !!!!!!!!!!!!

CHANOVICE TO DOKÁZALY

Skutečným vyvrcholením letošního soutěžního ročníku skupiny B  minižáků bylo odložené utkání  které se hrálo před 130 diváky (!!) v úterý 24.5. v Chanovicích. Hráči obou týmů ze kterých se tvořil základ úspěšného okresního výběru „12“ která vyhrála krajské kolo Danone Cup 2005 a v národním finále obsadil vynikající 3. místo prokázali, že na svůj věk toho umí již dost a hlavně, že mají bojové srdce a umějí se radovat z každého úspěchu. To jim jejich starší vrstevníci v jiných věkových kategorií mohou jen závidět.

Chanovicím se podařilo jako jedinému celku této skupiny porazit TJ Sušici, stejně jako se podařilo jedině TJ Sušici jako jediné uštědřit jedinou prohru v soutěži Chanosu na podzim doma. Při rovnosti bodů která nyní nastala i při rovnosti bodů ze vzájemných utkání rozhodne o prvním místě pro TJ Sušici skóre ze vzájemných zápasů. To má lepší Sušice která doma vyhrála na podzim 4:0 . Vítěz skupiny se střetne o v příštím  víkendu(4.-5.6.) s vítězem ze skupiny A Okulou Nýrsko o celkové prvenství v OP  a o to kdo postoupí do krajského finále.

Pro Chanovice zbyla možnost bojovat o medaile v duelu o konečné  3.- 4.místo s minižáky Startu Luby .

TJ Chanos Chanovice-TJ Sušice "A"    2 : 0 (2 : 0)

Oldřich Šebek

Utkání dvou nejlepších týmů se hrálo před vynikající kulisou diváků. Obě mužstva předváděla výborný fotbal. Na hřišti se udávalo velké množství osobních soubojů. Mužstvo Sušice, vědomé si čtyřgólového náskoku z podzimního vzájemného utkání vyztužilo obranu svými nejlepšími hráči.  Přesto se domácím podařilo v první půli dvakrát skórovat. Hned v první minutě utkání byl faulován hráč domácích Červený v pokutovém území a sám penaltu proměnil. Poté hráči Chanovic několikrát ohrozili branku hostů, ujala se až akce v 17 minutě, kdy zakončoval důrazný Šebek. Hosté měli v první půli také výhodu pokutového kopu, ale brankář domácích Lukáš Rada vychytal i dorážku hostujícího mužstva. Tento byl strůjcem úspěchu chanovického mužstva i po přestávce, kdy se vyznamenal při několika nebezpečných střelách hostů.  I domácí měli po přestávce několik zajímavých šancí ke skórování, ale mužstvu domácích již chyběly síly ke zdramatizování situace na prvním místě ve skupině "B" minižáků. Přesto je však nutno ocenit výkon domácích fotbalistů, u nichž vůle po vítězství zvítězila nad fyzickým vyčerpáním.

Branky : 1 . Červený (PK), 17 . Šebek
Rozhodčí : Špitalský
Diváků : 130

Sestava Chanosu Chanovice: Lukáš Rada-  Prýmas Jaroslav, Šebková Klára, Soukup Petr -  Vítek Panuška, David Červený (na 5 min. Kovář Roman), Šebek Jan- Zoubek Václav