Krajská soutěž dorostu ,sk. A 22 . kolo : 21.-22.5.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU – skupina A

HORAŽĎOVICE KONEČNĚ ZABRALY

V sobotu odpoledne se na Horažďovicku hrály dva zápasy. Ve Svéradicích hostil domácí třetí tým tabulky lídra soutěže ze Sušice. Domácí nezklamali , ale úspěšnější byl favorit a připsal si důležité tři body.  Tentokráte nezklamali ani dorostenci z nedalekých Horažďovic kterým se v průběhu jara více dařilo venku, ale doma letos ještě nebodovali. To již není pravda a výrazné vítězství nad Chotěšovem nastartovalo blízání na lepší časy.Další derby se hrálo v Nýrsku kde se domácí rozešli v souboji se Švihovem dělbou bodů

Horažďovice – Chotěšov   5 : 1 ( 1 : 0)

S. Jůda

Utkání se hrálo v sobotu pro horažďovické dorostence netradičně odpoledne  a za úmorného vedra. První poločas byl poměrně vyrovnaný, ale výsledkově vyzněl pro domácí , když autorem jediné branky  byl domácí Jůda. Ve druhém poločase byli jednoznačně lepší domácí, což potvrdili i výsledkově. Na 2 : 0 krásným lobem zvýšil opět Jůda. Další dvě hezké branky vsítil Vojta Klásek. Na branku hostujícího Grössela (76. min.) odpověděl brankou Hlaváč a upravil konečný výsledek na 5 : 1 pro horažďovické fotbalisty. V brance domácích podal solidní výkon Hájek. Hosté se po celý zápas snažili hrát fotbal a neuchylovali se k žádným záludným zákrokům. K dobré úrovni přispěl i bezchybný výkon rozhodčího Petržilky.

Janda  2, Klásek 2, Hlaváč - Grössl

FK Svéradice - TJ Sušice 0:2 (0:1)

Svéradice měly před derby problémy se sestavou, když do konce sezóny bude citelně chybět zraněný středopolař Karel Jára a navíc Větrovec a Prokopec nastoupili se zdravotními potížemi. Přesto byly Svéradice kromě úvodních pěti minut lepší, vypracovali si tři velké brankové příležitosti, ale šance Prokopce a Větrovce zlikvidoval brankář Forejt a lobu Končelíka scházely centimetry. A tak zákonitě udeřilo na druhé straně, když na konci ojedinělé akce byl hlavičkující Bošek. Těsně před přestávkou hosté ještě stihli likvidačním zákrokem vyřadit tvůrce hry domácích Prokopce a o přestávce musel odstoupit i Větrovec. Ve druhém poločase se oslabení domácí marně pokoušeli dobít branku Sušice. Hosty navíc oslabil po dalším ze série ostrých faulů po druhé ŽK Nekola. Ale na urputně bránící desatero sušičanů domácí recept nenašli. Za zmínku stojí jen šance Pavlovského, kterou na poslední chvíli hosté zblokovali na roh, a trestný kop Vonáška, jenž zneškodnil brankář Forejt. V závěru ještě domácí přišli i o zraněného Končelíka a při hře Svéradic vabank zakončil úspěšně rychlý brejk Voldřich. Sušice si odváží ze Svéradic důležité tři body, které jí však místo kvalitního fotbalu zajistila velmi tvrdá hra na kterou doplatili během utkání tři opory domácího celku které musely z důvodu zranění odstoupit.

Branky: 39. Bošek Petr, 88. Voldřich Miroslav

Rozhodčí: Lažánek Karel, ŽK: 1:5, ČK: 0:1 (56. Nekola Jiří), Diváci: 100

Sestava FK Svéradice: Viktora - Bouše, L.Švec, Š.Kulhánek, D.Pavlovský - Vlček, Vonášek, Z.Prokopec (43.Bartuška), O.Kulhánek - Končelík (88.Tichý), J.Větrovec (46.Dušek)

SKP Okula Nýrsko – Švihov  2 : 2 (0 : 1)

Začátek zápasu začal lepé pro hosty ,ti získali mírnou převahu na jejíž konci byla penalta a vedení Švihova 1:0. Domácí však nesložili zbraně a zlepšenou hrou ve druhé půli dvěma brankami Křesťana a Kadlece otočili skóre. Jenže v nastaveném čase přišla standardní situace

hostů a ti z ní srovnali na konečných 2:2.
Branky za domácí : Křesťan, Kadlec