Nástavba : KP starší + mladší dorost o POSTUP 4.kolo : 7. – 8.5.

KR AJSKÝ PŘEBOR  DOROSTU – s t a r š í  - O POSTUP

KLATOVSKÉ DOROSTY SPLNILY OČEKÁVÁNÍ

Klatovy ve 4.kole finálové části krajského přeboru čekaly soupeři se kterým se očekával plný bodový zisk.  Domácí dorostenci nakonec očekávané body získali, ale obě vítězství se nerodila lehce a byla nakonec z kategorie vydřených. Nebyla ale zbytečná, neboť zisk šesti bodů jen jistil celkové třetí místo ve společné tabulce a pro mladší dorost to byla pojistka na velmi dobré 2.místo ve své kategirii. Staršímu  dorostu patří mezi svými vrstevníky v kraji  3.místo.

TJ Klatovy - SSC Bolevec  2 : 1 (1 : 0)

Jiří Toman

Domácí šli do utkání s cílem zvítězit a odčinit tak porážku za Rokycany. Již ve 3. min. po rohu výborně hlavičkoval Fait, hosté zachránili na brankové čáře. Domácí šli do vedení v  21. min. , kdy po centru Horáčka Spolek hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci. Ve 31. a 38. minutě mohl Spolek zvýšit vedení domácího družstva , bohužel v koncovce nebyl tak úspěšný jako v min. 21. Ve 39. min. trefil Beneš tyč a ve 43. min. po jeho centru Matějka hlavou nechal vyniknout hostujícího brankáře. Hosté se za celý první poločas do žádné šance nedostali, neboť obrana domácích pracovala spolehlivě včetně brankáře Blumentrita. Ve 48. min. se dostali do dobré střelecké možnosti hosté, jejich koncovka se ale mezi tyče nevešla. Ve 49. min. si výborně naběhl na roh. kop Beneše Matějka a jeho hlavička minula o centimetry pravou šibenici. V 50. min. střela Jakubce z hranice vápna skončila těsně vedle, stejně se tak vedlo v 60. a 62. min. Benešovi. V 64. min se trefil z tr. kopu Beneš a zvýšil tak vedení domácího družstva na 1 : 0. V 68. min. mohli hosté snížit, kdy po tr. kopu ze strany hlavičkovali těsně nad. V 73. min. si naběhl za domácí obranu Haniger a snížil tak na 2: 1. Po této brance hosté ožili, naopak domácí znervóznili. V 77. min. zachránil domácí brankář Blumentrit, který dobře vyběhl a vyrazil tak střelu hostujícího hráče na roh. kop. V 81. a 84. min. to byli opět hosté, kteří mohli srovnat skóre, naštěstí pro domácí byli v koncovce nepřesní. Hosté se tlačili čím dál více dopředu, čehož mohli domácí využít k rychlým brejkům, Tribula ani Spolek je však nedokázali využít. Vítězství domácího družstva bylo zasloužené, neboť si dokázali vypracovat více šancí než hosté z Bolevce.
Branky : Spolek,Beneš   -   Haninger
Rozhodčí : Holeček
Diváků : 50
Sestava Klatov: Blomentrit,Vacovský,Jakubec,Hromada,Liszok, Spolek,Fait,Beneš, Matějka, Votípka,Voráček

TJ Klatovy - SSC Bolevec   3 : 2( 1:2)

Domácí zaspali úvod zápasu a po chybách obrany prohrávali v 15. minutě už 0:2. Poté si vytvořili převahu, předvedli i několik pěkných akcí, ale bez gólového efektu.Snížit se podařilo až v 37 minutě hlavou Pavlík. Ve 2. poločase převaha domácích pokračovala a o vyrovnání se postaral ve 47 minutě po faulu na Pavlíka Presl. Vítěznou branku vstřelil po přihrávce Tribuli v 68 minutě Jiří Matějka a rozhodl o zaslouženém vítězství domácích.
Branky : Pavlík,Presl PK,Matějka J. -  Egrmayer P. 2.

Riška - Koláček(50.Matějka J.), Mosser, Hořký, Michálek(68.Zoubek)- D. Matějka, Tribula, Presl(70´.´Harmady), T. Matějka - Pavlík Jar.( 78.Rejko), Bouberle