KS dorostu ,skupina A 18.kolo : 23.-24.4.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU – skupina A

KLIDNÉ VODY NA ČELE TABULKY HÝŘÍ DOMAŽLICKÝ DOROST

Čelo tabulky krajské soutěže dorostu mají po 18.kolech pod kontrolou týmy z Pošumaví. První místo patří dorostencům TJ Sušice . Třetí místo si udržely  Svéradice po té, kdy v sobotu obhájily v přímém souboji tuto příčku s Postřekovem. Na 4.místo se propracoval postupně ze druhé poloviny tabulky dorost ze Švihova.Klidné vody na předních pater tabulky čeří dost výrazným způsobem Domažlice. Na TJ Sušici ztrácí čtyři body a v jejich boji o udržení postupových nadějí je nezastavil v domácím prostředí ani dorost Horažďovic v duelu na domácím hřišt a klesl v tabulce již na 9.místo!. Již devátý jarní bod si připsal na své konto dorost Okuly Nýrsko který po podzimním propadáku kdy nezískal ani jeden bod  a je stále poslední.

FK Svéradice - Sokol Postřekov 5:2 (4:1)

Zápas byl od prvních minut v režii domácích, ale byli to překvapivě hosté, kteří šli již v 6. minutě do vedení, když si jejich nejlepší hráč Váchal pohrál s dvěma obránci domácích a prudkou střelou k tyči nedal gólmanovi Viktorovi sebemenší šanci. Pojistit svoje vedení mohli hosté o 5 minut později, ale jejich útočník sám před brankářem vysoko přestřelil. Pak přišli velké chvíle hráčů Svéradic a jejich nevídaný brankostroj.  Nejprve byl v pokutovém území sražen Jára a nařízenou penaltu bez problémů proměnil Prokopec. Ten samý hráč o deset minut později zakončil akci Končelíka, který unikl po pravém křídle a předložil střelci lahůdkový centr. Další kdo se zapsal do střelecké listiny byl pravý záložník Jára, jenž zakončil průnik Větrovce z levé strany a umístil jeho přihrávku do prázdné branky. V poslední minutě prvního poločasu unikl opět agilní Větrovec, přesně přihrál Prokopcovi a ten se v ideální  pozici nemýlil a technickou střelou asi ze 12ti metrů zvýšil na 4:1. Druhá půle začala ve stejném stylu jako ta první, to znamená náporem mladých hráčů Svéradic. Jejich líbivá a technicky pohledná hra byla korunována dalším gólem, který vstřelil malý, ale šikovný útočník Vlček, jenž sám před brankářem poslal balon přesně k levé tyči. Domácí hráči byli i nadále lepší, ale v koncovce až moc vymýšleli a buď o míč v poslední chvíli  přišli anebo akci zastavil výbornými zákroky hostující brankář, kterému ve dvou případech pomohla branková tyč. Nakonec se potvrdilo nedáš, dostaneš a hosté šest minut před koncem z trestného kopu snížili na rozdíl  tří branek a výsledek 5:2 se již do závěrečného hvizdu přesně pískajícího rozhodčího Petrželky nezměnil.

Branky: 19. Prokopec Zdeněk (PK), 30. Prokopec Zdeněk, 33. Jára Karel, 45. Prokopec Zdeněk, 53. Vlček Jakub - 6. Váchal, 84. Berošek

Rozhodčí: Petrželka František, ŽK: 0:3, Diváci: 50

Sestava FK Svéradice: Viktora - Bouše, L.Švec, Š.Kulhánek (46.Bartuška), O.Kulhánek - Jára (83.Martínek), Vonášek, Prokopec, Vlček (88.Tichý) - Končelík, J.Větrovec.

Švihov –Kdyně   3 : 0  (1 : 0)

Ve Švihově se hrálo o pořadí ve středu tabulky. Domácí v případě úspěchu mohli jít v tabulce před svého soupeře a to se jim nakonec podařilo. Prvních dvacet minut přinutili hosty bránit a byli jednoznačně lepší svého soupeře. Z této převahy dokázali vytěžit pouze jeden gól který vsítil v sedmé minutě Cihelka.  V závěru ještě vítězství jistil kanonýr Dolejš a z penalty dvě minuty před koncem Kovářík.

Branky : 7.Cihelka, 68.Do,lejš, 88.Kovářík (PK).

Sestava domácích : Zdráhal  L.  – Kovářík, Bureš, Milata, Flug, Dolejš, Vlasák, Cihelka, Vladař, Petrus, Kašpárek.

Sušice - Chod. Újezd 5 : 1 (2 : 1)
Branky:  Drýk Martin  2,. Nekola Jiří 2, vlastní - Hromíř

Horažďovice - Domažlice 1 : 4 (0 : 4)

Branky :   Hlaváč – Forst 2, Janeček, Kubica