KS dorostu ,skupina A 16.kolo : 9.-10.4.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU – skupina A

SVÉRADICE SE VRÁTILY NA TŘETÍ MÍSTO

Krajské soutěži dorostu skupině A vládne dorost TJ Sušice. Po těsné výhře v domácím prostředí se tak opět o krůček přiblížil svému cíli, návratu do krajského přeboru ze kteréhopo skončení minulého ročníku sestoupil. Zpět na třetí místo se vrátili dorostenci FK Svéradice , když na tomto místě se již ohřáli v  průběhu podzimní části .Statečný boj sváděl dorost Švihova v Postřekově . V Nýrsku již podruhé na jaře zavládla radost z vítězství, když tentokráte zde nechaly body Bezdružice.Jarní propad ve výsledcích zaznamenává dorost Horažďovic, když tentokráte doma nestačil ani na dvanáctý celek tabulky z Částkova.

Sušice -  Meclov 1 : 0 (0 : 0)

Zápas neproměněných šancí  sehrál vedoucí celek tabulky na svém hřišti. Neúspěch v koncovce ještě potvrzuje  Drakův neproměněný pokutový kop.

Branka : Nekola

FK Svéradice - TJ Chotěšov 4:1 (2:1)

Václav Dušek ml.

V utkání mužstev z opačných pólů tabulky začali favorizovaní domácí velmi vlažně a soupeř z Chotěšova je za to již ve 13. potrestal, když střelu jeho hráče tečoval nešťastně do vlastní sítě Bartuška. O pět minut později mohlo být pro domácí ještě hůř, ale obrovskou šanci chotěšovského kanonýra Tomana skvěle vystihl Viktora. Domácí se probrali až těsně před přestávkou a prakticky to byli hosté, kdo je vrátil dohry, když vyrovnali stav utkání i vlastenců na 1:1. Hned vzápětí poslal krásný centr do pokutového území David Pavlovský a Karel Jára hlavičkou k tyči docílil premiérové branky ve svéradickém dresu. Ve druhém poločase si již domácí vytvořili převahu a hned ve 48.minutě utekl po levé straně opět velmi aktivní Pavlovský, předložil lahůdkovou centrovanou přihrávku Prokopcovi, kterému již jen stačilo trefit prázdnou branku. Konečnou podobu výsledku dal dvacet minut před koncem prudkou křížnou střelou střídající Končelík. Další šance již v závěru utkání domácí promarnili, přesto se však dočkali zaslouženého vítězství.

Branky: 40. vlastní, 41. Jára Karel, 48. Prokopec Zdeněk, 69. Končelík Josef - 13. vlastní

Rozhodčí: Lažánek Karel, ŽK: 0:1, Diváci: 60

Sestava FK Svéradice: Viktora - Bartuška (51.Končelík), Bouše, Š.Kulhánek (70.Dušek), D.Pavlovský - Jára, Vonášek, Z.Prokopec (87.Martínek), O.Kulhánek - Vlček, J.Větrovec

Okula Nýrsko – Jiskra Bezdružice  2 : 1 (0 : 1)

Domácí dorost již podruhé zvítězil na domácí půdě. V prvním vyrovnaném poločase šli do vedení hosté. Ve druhé půli již byl domácí kolektiv lepší a dvěma góly skóre zápasu po zásluze otočili.

Branky: Šlehofer, Běl – Holík

Rozhodčí: Veverka

Postřekov – Švihov  3 : 2 (2 : 1)

V Postřekově se utkaly týmy které spolu sousedí v tabulce . Lépe vstoupili do zápasu domácí a již ve druhé minutě šli do vedení. Ve 30.minutě se podařilo Suchému vyrovnat, ale autor první branky  střelou z trestného kopu přes zeď o devět minut později  dostal domácí opět do vedení. Ve 42.minutě podržel Švihov brankář  Zdráhal, který zlikvidoval Postřekovu nařízenou penaltu. Vstup do druhého poločasu opět vyšel dokonale domácím kteří ve 47.minutě  Váchalem zvýšili na 3:1. V dalším průběhu byli hosté fotbalovější, ale viditelně jim chyběl v útoku Dolejš. Přesto se v 75.minutě podařilo Cihelkovi  využít chyb v domácí obraně a snížením svitla naděje na zisk bodu, ale závěrečný tlak vyrovnání nepřinesl.

Branky : 2.,39. Berousek, 47. Váchal – 30. Suchý, 75. Cihelka.

Sestava Švihova :  Zdráhal L. – Kovařík, Bebeš, Suchý, Milata, Flug, Zdráhal Jar., Cihelka, Petrus, Kašpárek, Hora (55.Vladař).

Horažďovice   - Částkov   0 :  1  (  0 :   1)