KP starší , mladší dorost 18.kolo : 9.-10.4.

KR AJSKÝ PŘEBOR  DOROSTU – s t a r š í

CESTY KLATOV A LUB SE ROZCHÁZEJÍ

Po odehrání 18.kola  skončila základní část krajského přeboru která účastníky rozdělí na základě společné tabulky sestavené součtem výsledků obou věkových kategorií straších a mladších do dvou částí. Týmy které skončily v takto sestavené tabulce na 1.-5.místě budou bojovat o umístění na těchto místech. Ostatní kolektivy si to v průběhu dalších jarních bojů rozdají o umístění na  6.-10.místě , ale spíše zde půjde o to, kdo z těchto pěti horších týmů v kraji  tuto nejvyšší krajskou soutěž opustí. Hrát se bude systémem dvoukolovým doma venku . Klatovy jsou ve hře o celkové prvenství, Luby budou bojovat o záchranu.

Tachov-Klatovy   2:2 (1:1)

Miroslav Sedlmaier, Jiří Toman

Domácí nastoupili do utkání oslabeni o několik hráčů, kteří  posílili mužstvo mužů, proto bylo povinností hostů v tomto utkání bodovat na plno. Domácí však začali lépe a již v 9.minutě  musel jejich velkou šanci likvidovat brankář  Hamhalter. Důraznou odpověď dal vzápětí Toman, ale  střelu zastavila tyč. Klatovští se to té dostávali  dalších šancí . Nejprve Beneš v dobré pozici mířil vedle , po trestném Tomanově kopu hlavičkoval Spolek nad branku a v další šanci tentýž hráč trefil ve výhodné pozici brankáře. Ve 27. minutě se blýskl opět klatovský gólman Hamhalter, který vytáhl střelu ze šibenice. O tři minuty později  střela ještě Tomana těsně vedle, ale ve 31.minutě se již střelecky  prosadil Beneš a hosté se ujali vedení.To mohl pojisti po  přihrávce od Tomana opět Beneš, ale  před v pokutovém území domácích mu chyběl větší důraz. Nedáš dostaneš se opět potvrdilo po té když hostující obrana nechala příliš prostoru Horvátovi, který srovnal na 1:1. V závěru první půle se dvakrát ve výhodných pozicích nepodařilo Spolkovi strnout vedení pro hosty na jejich stranu a tak se za nerozhodného stavu začal druhý poločas. Když ve 46. minutě  po centru Votípky, Matějka ze dvou metrů přestřelil přišel trest ze strany Tachova v 53. minutě který po pěkné kombinaci získal jednobrankové vedení. Hosté ve snaze vyrovnat pokračovali v neproměňování šancí. Z blízka Spolek opět přestřelil a  přes branku hlavičkoval i střídající Popelka a ke vší smůle se při dopadu těžce zranil. Hosté měli v těchto fázích hry velkou převahu, která gradovala v 86. minutě  kdy byl ve vápně faulován Hromada . Nařízenou penaltu proměnil Vacovský a srovnal na konečných 2 : 2.

Branky za hosty  : 31.Beneš,Vacovský

Sestava : Hamhalter, Hromada, Vacovský,Liszok,Votípka, Fait, Jakubec, Matějka, Toman(68. Popelka)(74.Tribula), Spolek,Beneš

Klatovy – Doubravka B 2 : 1 (1 : 0)
Jiří Toman

Dohrávané utkání 15. kola skončilo stejným poměrem jako na podzim s tím rozdílem,že se z vítězství radovali dorostenci TJ Klatovy.Hosté bojovali o páté místo zaručující účast ve finálové skupině, proto bylo utkání pro domácí velice těžké. Skóre otevřel ve 22.minutě přihrávce od Tomana Jakubec. Po přestávce se domácí dostali do tří dobrých šancí, které však ke gólu nevedly. Hosté měli velkou šanci v 54. minutě, ale na štěstí pro domácí skončila střela těsně vedle. V 65. minutě rozehrál  Toman rohový kop na který si naběhl a zvýšil na 2: 0. Hosté v 70.minutě  korigovali střelou Laciny na 2 : 1 a když  střely domácích útočníků  Matějky a Beneše ke gólu nevedly skončil zápas jejich těsným vítězstvím nad divizní rezervou hostů .
Branky : Jakubec, Fait - Lacina
Sestava  TJ Klatovy: Hamhalter, Hromada,Vacovský, Fait, Liszok (58. Votípka), Duchek (67. Popelka), Jakubec, Toman, Matějka, Spolek, Beneš

Luby – Bolevec  0 : 3 (0 : 1)

Tabulka – Krajský přebor dorostu  - starší   po  18  .kole

===================================================================

1.  FC Rokycany       18   16   2   0   77: 14    50  ( 23)

2.  TJ Klatovy        18   13   1   4   66: 23    40  ( 13)

3.  Tachov            18    9   7   2   52: 33    34  (  7)

4.  Bolevec           18    9   3   6   51: 34    30  (  3)

5.  Košutka           18    7   3   8   32: 48    24  ( -3)

6.  Prazdroj Plzeň    18    6   4   8   34: 38    22  ( -5)

7.  Luby              18    5   3  10   27: 42    18  ( -9)

8.  Baník Stříbro     18    5   2  11   33: 57    17  (-10)

9.  Senco Doubravka   18    4   3  11   21: 35    15  (-12)

10.  Přeštice          18    2   0  16   22: 91     6  (-21)

KRAJSKÝ PŘEBOR  DOROSTU – m l a d š í

Tachov-Klatovy  1 : 5 (1 : 2)

Hosté nastoupili v pozměněné sestavě a s cílem oplatit domácím porážku s prvního zápasu. Celý zápas byly lepším mužstvem a na těžkém terénu předváděli pěkné kombinační akce.
Branky : Mareš -  5.,60.- Pavlík Jaroslav, 32.Rejko,41.Tribula,76.Moser
Sestava TJ Klatovy: Riška - Šrámak, Hořký, Moser, Michálek - Bouberle(41´Koláček), Tribula, T. Matějka, Presl - Rejko, Pavlík Jar.

Hodnocení trenéra Václava Míky: Chtěli jsme napravit nepovedený zápas proti Lubům. A to se podařilo, celý zápas jsme byly lepší a to pomůže před finálovou skupinou, kde se chceme poprat o co nejlepší umístění.“!

Luby – Bolevec  2 : 1 (1 : 1)