KP starší , mladší dorost 17.kolo : 2.-3.4.

KR AJSKÝ PŘEBOR  DOROSTU – s t a r š í

DERBY SKONČILO PŘEKVAPENÍM

Naposledy v tomto soutěžním ročníku, ale věřme že ne naposledy v krajském přeboru se střetly v derby dorostenci dvou sousedních rivalů. V Klatovech se  očekávalo vítězství obou domácích kolektivů, ale nestalo se tak. Svojí roli favorita pouze splnili starší dorostenci, ale třetí celek tabulky základní části mladší dorost Klatov si nechal odvést body osmým  v pořadí  této kategorie v KP Startem Luby.

Starší dorost :    Klatovy - Luby     4 : 1 ( 2 : 1)

Miroslav Sedlmaier

Jiří Toman

Derby utkání slibovalo zajímavý fotbal, neboť hostům vyšel začátek jara. Naopak domácí chtěli ukázat, že patří do špičky přeboru kraje. První šance se zrodila v 7. min., kdy střela Tomana skončila na břevně. Poprvé udeřilo ve 12. minutě, zahrával Beneš , na něj  si výborně naběhl Hromada a poslal domácí do vedení. V 21. minutě bylo opět vše při starém, když hosté zahrávali přímý  kop , následoval závar  před bránou domácích a v něm se nejlépe orientoval Hodl a srovnal na 1 : 1. Do poločasu měli minimum šancí obě družstva, neboť dobře pracovaly obě  obrany.
Ve 44. minutě  se přece jen jedna šance urodila, kdy Jakubec vyhrál souboj na pravé straně a na jeho prudký centr si naběhl Spolek a poslal tak domácí do šatny s jednobrankovým vedením. Tato branka se zdála později být rozhodující. Domácí se uklidnili , začali Luby přehrávat a s tím přišly i další branky. V 63. minutě  se prosadil Matějka a zvýšil na 3 : 1 , v  84. minutě  po centru Tomana upravil  Vacovský hlavou na konečných 4 : 1. V samotném závěru ještě mohl skórovat Beneš, ale jeho bombu bravurně brankář Startu vyrazil na břevno.

Branky : Hromada, Spolek, Matějka V., Vacovský - Hodl
Sestava : Hamhalter - Hromada, Vacovský, Fait, Popelka( 46. Liszok), Duchek(79. Tribula), Jakubec, Toman Zb., Matějka V., Beneš, Spolek ( 70. Pavlík Jar.)
Rozhodčí : Pressl

Trenér Klatov Jiří Toman :
"V derby utkání jsme vyhráli zaslouženě. První poločas nebyl z naší strany takový abych mohl být spokojen. Branka e branka ve 44. min. na 2 : 1 nám ale ohromně pomohla . Ve  druhém poločase jsme předvedli dobrý výkon okořeněný dalšími dvěma góly a několik dalších šancí zůstalo nevyužito."

Tabulka – Krajský přebor dorostu  - starší   po  17kole

===================================================================

1.  FC Rokycany       17   15   2   0   71: 12    47  ( 20)

2.  TJ Klatovy        16   12   0   4   62: 20    36  ( 12)

3.  Tachov            17    9   6   2   50: 31    33  (  9)

4.  Bolevec           17    8   3   6   48: 34    27  (  0)

5.  Prazdroj Plzeň    17    6   3   8   34: 38    21  ( -6)

6.  Košutka           17    6   3   8   27: 47    21  ( -3)

7.  Luby              17    5   3   9   27: 39    18  ( -6)

8.  Baník Stříbro     17    5   2  10   31: 51    17  ( -7)

9.  Senco Doubravka   16    4   2  10   20: 33    14  (-10)

10.  Přeštice          17    2   0  15   21: 86     6  (-21)

KRAJSKÝ PŘEBOR  DOROSTU – m l a d š í

TJ Klatovy  - Start Luby   0 : 1 (0 : 0)

Dvacetibodový rozdíl v tabulce  mladšího dorostu hovořil pro to, aby se utkání skončilo jasnou kořistí domácích borců. Konečný výsledek ale znamená nic víc, než překvapení na úkor dorostenců TJ Klatovy !