Krajské soutěže dorostu (KPD, KS) : 10.kolo : 23.-24.10.

KR AJSKÝ PŘEBOR  DOROSTU – s t a r š í

KLÍČOVÝ ZÁPAS KLATOVSKÝ DOROST NEZVLÁDL

Utkání  podzimu v krajském přeboru dorostu se hrálo v Klatovech.  Domácí hostili vedoucí klub přeboru a chtěli v tomto měření sil potvrdit, že se nevzdali postupových nadějí. První vzájemný zápas v Rokycanech v úvodním kole tohoto ročníku prohráli  smolně 2:1. Pokus o úspěšnější reparát se ale nevydařil a naopak hosté potvrdili, že první místo v tabulce je v těch správných rukou.

TJ Klatovy - FC Rokycany 1 : 3 (1 : 1)

Jiří Toman

Obě mužstva začala od první minuty ve snaze neudělat chybu.První nebezpečná střela přišla v 18.min.jejím autorem byl domácí Beneš,jehož střelu vyrazil hostující brankář na roh.kop.V 11.min se opakovala situace na druhé straně se stejným efektem.Ve 22.min se ocitl v šanci Spolek,radost mu překazil host.brankář.V25.min střílel Toman jeho střela šla těsně vedle.Domácí měli v teto fázi utkání mírnou převahu,která vyústila v 26.min.vedoucí brankou,jejímž autorem byl po akci Hospodky Spolek.Domácí pak hrozili dvěma stand.situacemi,jímž však scházela přesnost.Když už se zdálo,že domácí půjdou do šaten s jednobrankovým vedením,přišla 44.min.a s ní obrovská chyba domácích,kterou hosté potrestali Procházkou a poločas tak skončil 1:1.Druhý poločas začal st.situací z 18 m,která však k brance  nevedla,stejně se dařilo o chvíli později Benešovi,jehož střele chyběla přesnost.V 61.min.se ocitl sám před brankářem Hospodka,který však otálel se zakončením,až mu brankář míč sebral.Nedáš,dostaneš platilo na druhé straně,kdy host.Bůcha střelou z vápna poslal hosty do vedení.Domácí hráče tento gól srazil,přestalo se dařit a tak v 78.min.host.Pražák z brejku zvýšil na konečných 1:3.
Branky
: Spolek - Procházka,Bůcha,Pražák.  ŽK 0:3.

Sestava:Hamhalter-Hromada,(80.Popelka),Vacovský,Jakubec,-Duchek,(63.Votípka),Fait,Toman Z.,Matějka V.-Spolek,Beneš,Hospodka(72.Sysel.

Rozhodčí: Červený

Trenér Jiří Toman :

"Klíčové utkání jsme nezvládli.Utkání ovlivnily dva faktory,gól do šatny a neproměněná šance Hospodky za stavu 1:1.Po vedoucí brance hostů přišla na hráče krize,naopak hosté byli na koni.Tímto výsledkem jsme se pravděpodobně připravili o postupové naděje."

Přeštice – Luby   1 : 5 (1 : 1)

Domácí jsou v tabulce na posledním m místě , když jediné vítězství získali za kontumační výsledek právě ze vzájemného měření sil v Lubech .  Luby šly do zápasu s jasným cílem získat tři body a to se jim  také vyplnilo

Tabulka – Krajský přebor dorostu  - starší   po  11 .kole

===================================================================

1.  FC Rokycany        11  10   1   0   44:  6    31  ( 16)

2.  Tachov             11   6   4   1   30: 18    22  (  7)

3.  TJ Klatovy         11   7   0   4   34: 14    21  (  6)

4.  Bolevec            11   5   3   3   31: 20    18  (  3)

5.  Baník Stříbro      11   5   1   5   25: 26    16  ( -2)

6.  Prazdroj Plzeň     11   4   2   5   17: 22    14  ( -4)

7.  Košutka            11   4   2   5   19: 35    14  ( -4)

8.  Luby               11   3   1   7   16: 28    10  ( -5)

9.  Doubravka  B       11   3   0   8   16: 27     9  ( -9)

10.  Přeštice           11   1   0  10   14: 50     3  (-15)

KRAJSKÝ PŘEBOR  DOROSTU – m l a d š í

TJ Klatovy - FC Rokycany 0 : 2 (0 : 0)

Střelecky disponovaný Baxa který byl autorem obou branek hostů potvrdil dominantní postavení Rokycan v tomto ročníku krajského přeboru.

Branky
:
Baxa 2.

Přeštice – Luby  1 : 0 (0 : 0)

Souboj družstev které získávají body rozlišným způsobem. Domácí staví na zisku bodech na svém hřišti, hosté jsou úspěšnější venku než doma.  Také tentokráte byli velmi blízko k tomu bodovat, ale nakonec body zůstaly v Přešticích.

Obě mužstva šla do zápasu s jasným cílem - tři body. To poznamenalo průběh utkání. Luby, nabuzené z utkání v Bolevci, se sice tlačily do koncovky, ale nebezpečnější byli domácí. Několikrát zahrozila útočná řada domácích, ale všechny pokusy ztroskotaly na brankáři hostů V. Hromadovi. Nervózní Luby se trápily v útočné fázi a působily bezzubím dojmem. V 60. minutě nevydřžel tlak kapitán hostů T.Popelík, nepochopitelně po vzneseném protestu uviděl druhou žlutou kartu a tím oslabil své mužstvo, které se snažilo nepříznivý výsledek zvrátit. O 15 minut později byl ješte vyloučen hostující Jonáš, který se obořil na neslušného diváka a urážku opětoval.
ŽK : 50. min. Popelík,38. Machač, 51. Jonáš
ČK :60. Popelík, 75. Jonáš

Tabulka – Krajský přebor dorostu - mladší   po  11 .kole

1.  Tachov             11  11   0   0   37:  5    33  ( 18)

2.  FC Rokycany        11  10   0   1   36:  9    30  ( 15)

3.  TJ Klatovy         11   6   1   4   22: 21    19  (  4)

4.  Doubravka  B       11   5   1   5   25: 13    16  ( -2)

5.  Bolevec            11   5   1   5   23: 19    16  (  1)

6.  Baník Stříbro      11   5   1   5   21: 24    16  ( -2)

7.  Přeštice           11   3   2   6   21: 28    11  ( -7)

8.  Prazdroj Plzeň     11   3   1   7   17: 33    10  ( -8)

9.  Luby               11   2   3   6    7: 16     9  ( -6)

10.  Košutka            11   0   0  11    3: 44     0  (-18)

SPOLEČNÁ TABULKA – Krajský přebor dorostu - MLADŠÍ  + STARŠÍ

po  10 . a 14. kole

1.  FC Rokycany        22  20   1   1   80: 15    61  ( 31)

2.  Tachov             22  17   4   1   67: 23    55  ( 25)

3.  TJ Klatovy         22  13   1   8   56: 35    40  ( 10)

4.  Bolevec            22  10   4   8   54: 39    34  (  4)

5.  Baník Stříbro      22  10   2  10   46: 50    32  ( -4)

6.  Doubravka  B       22   8   1  13   41: 40    25  (-11)

7.  Prazdroj Plzeň     22   7   3  12   34: 55    24  (-12)

8.  Luby               22   5   4  13   23: 44    19  (-11)

9.  Přeštice           22   4   2  16   35: 78    14  (-22)

10.  Košutka            22   4   2  16   22: 79    14  (-22)

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU – skupina A

ŠVIHOV POMOHL ŠUŠICI DO ČELA TABULKY

Nečekaně se obrátil vývoj soutěže po odehrání 10.kola. Postarali se o to  hlavně fotbalisté nováčka soutěže ze Švihova. Ti odjížděli na hřiště dosud vedoucího celku tabulky do Holýšova se skromným cílem uhrát co nejpřijatelnější výsledek na půdě favorita. Toto skromné přání se naplnilo více než bylo očekávání.,. Švihov domácí  nečekaně zaskočil a  po velmi kvalitním a takticky úspěšné hře získal nečenané tři body. Tento úspěch Švihova  nakonec napomohl dorostencům TJ Sušice k tomu, že se opět vyšvihli na první příčku tabulky. Možnost polepšit si na 2.místo pokazil  v Horažďovicích domácím hráčům v místním derby jejich soupeře ze Svéradic.

FK Horažďovice - FK Svéradice 1:1 (1:1)

Václav Dušek ml.

V očekávaném derby, ve kterém postavení v tabulce favorizovalo domácí fotbalisty, začali lépe hosté. Úvodních dvacet minut svého soupeře přehrávali a dočkali se také vstřelené branky, když v 6. minutě mířil přesně Prokopec. Další šance hostů, do kterých se dostal aktivní Větrovec již zůstaly nevyužity. Domácí hru postupně vyrovnávali, ale ve hře dopředu dlouho působili neškodným dojmem. Svéradické hráče může hodně mrzet 34. minuta utkání, ve které si na přetažený centr Sovy naběhl nejlepší hráč domácích Červený a jeho hlavička z prakticky nulového úhle prošla až do branky. Ve druhém poločase byli mírně lepší Horažďovice, ale branka hostů, ve které chvílemi čaroval náhradní brankář Cihla, pro ně byla zakletá. Nejvíce šancí měl V.Klásek, ale branku buď netrefil nebo svéradický brankář byl na místě. V 73.minutě  přišel nešetrný faul za zády domácího  Sovy  za zády rozhodčího Žežuly který z tohoto důvodu nemohl být potrestán.. V závěru měl ještě čistou gólovou šanci znovu V.Klásek, ale branku netrefil. Když se neujali ani nadějně vypadající brejky hostů do otevřené obrany, rozešli se soupeři zaslouženou remízou. Kvalitním výkonem zvládl toto derby rozhodčí Josef Žežula z Chudenic.

Sestavy

FK Horažďovice: O.Hájek - Červený - L.Želiska (46.J.Želiska), Sova, Koĺada - Richtr (58.Hlaváč), Jůda, V.Klásek, R.Baloun (74.L.Michálek) - O.Klásek, Václavík

FK Svéradice: Viktora (46.Cihla) - Bartuška, Bouše, Š.Kulhánek, L.Švec - Vonášek, Z.Prokopec, Dušek, O.Kulhánek - Vlček, J.Větrovec

Branky: 34. Červený Tomáš - 6. Prokopec Zdeněk

Rozhodčí: Žežula Josef

Holýšov  - Švihov  1 : 4 (0 : 2)

Překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství  hostů kteří dokonale lídra tabulky zaskočili a přivezli si nečekané tři body. Zápas nečekaně začal nepříjemně pro hosty kteří již ve druhé minutě po hrubé chybě svého brankáře 1:0. Po dvaceti minutách hry důrazný Suchý vybojoval míč a vyrovnal na 1:1 a ve 41.minutě krásnou střelou poslal Cihelka Švihov do vedení. Druhý poločas se domácí snažili o zvrat výsledku ve svůj prospěch. Hosté vyčkávali, pozorně bránili a z rychlých brejků dva zakončili Zdráhal i Dolejš a osud zápasu byl pro domácí zpečetěn. .

Branky : Suchý, Cihelka, Zdrahal Jan, Dolejš.

Sestava  Švihova : Zdráhal L., Petrus(42.Horváth), Pflug, Milata, Sláma, Hůrka(20.Kovářík), Zdráhal J., Suchý, Cihelka, Kašpárek(89.Bureš), Dolejš.

Nýrsko - Sušice 0 : 3 (0 : 2)
Pošumavské derby  které proti sobě svedlo dva soupeře z opačných pólů tabulky skončilo podle očekávání úspěchem nového lídra tabulky.

Branky: -  Pechek Petr,  Nekola Jiří,  Drýk Martin