Krajské soutěže dorostu (KP, KS sk. A) 8.kolo : 9.-1010.

KR AJSKÝ PŘEBOR  DOROSTU – s t a r š í

V DERBY LUBY NA BODY NEDOSÁHLY

V devátém kole na sebe poprvé narazily jediní zástupci Pošumaví v nejvyšší dorosteneceké krajské soutěži.  Na hřišti v Lubech potvrdily Klatovy roli favorita a získaly v obou věkových kategoriích plný počet bodů. Pro starší i mladší dorost to znamená  upevnění třetího místa . Lubský starší dorost je na devátém předposledním místě  a  mladší dorostenci jsou na tom jen o jedno místo lépe.

Luby - TJ Klatovy 0 : 4 (0 : 0)

Jiří Toman

Derby utkání ve kterém chtěli hosté potvrdit stoupající formu se v Lubech naplnilo i když první poločas vyzněl střelecky naprázdno.První branka přišla ve 46.min., kdy tvrdá střela Matějky byla lehce tečovaná, následoval roh. kop. Na přadní tyči Hromada lízl balon, který Fait u zadní tyče uklidil do brány. V 62. min. si opět na roh. kop naskočil Spolek a hlavou zvýšil na 0:2. V 68. min. Matějka po samostatné akci zvýšil technickou  střelou na 0:3 a v 87. min. Hospodka po hezké přihrávce Beneše přehodil gólmana a uzavřel tak konečný výsledek na 0:4.
Rozhodčí: Vondra Jiří ŽK 2:3.

Branky: - 46. Fait, 62. Spolek, 68. Matějka, 87. Hospodka
Sestava vítězů :Hamhalter-Hromada,Vacovský,Popelka,-Duchek (55.Tribula),Fait,Matějka,V.Voráček,  (46.Votípka),-Beneš,Hospodka,Spolek

Tabulka – Krajský přebor dorostu  - starší   po  9 .kole

===================================================================

1.  FC Rokycany         9   8   1   0   39:  4    25  ( 13)

2.  Tachov              9   6   3   0   27: 14    21  (  6)

3.  TJ Klatovy          9   6   0   3   31: 10    18  (  9)

4.  Bolevec             9   4   2   3   22: 18    14  (  5)

5.  Baník Stříbro       8   3   1   4   20: 24    10  ( -2)

6.  Prazdroj Plzeň      8   3   1   4   15: 19    10  ( -2)

7.  Košutka             9   3   1   5   17: 34    10  ( -8)

8.  Doubravka  B        9   3   0   6   16: 24     9  ( -9)

9.  Luby                9   2   1   6   11: 20     7  ( -8)

10.  Přeštice            9   1   0   8   12: 43     3  ( -9)   ===================================================================

Luby - TJ Klatovy 1 : 2 (0 : 2)
Rozhodčí: Vondra

Branky za Klatovy : -  Moser, Voráček

KRAJSKÝ PŘEBOR  DOROSTU – m l a d š í

Tabulka – Krajský přebor dorostu - mladší   po  9 .kole

1.  Tachov              9   9   0   0   32:  4    27  ( 12)

2.  FC Rokycany         9   8   0   1   30:  9    24  ( 12)

3.  TJ Klatovy          9   6   1   2   22: 16    19  ( 10)

4.  Bolevec             9   5   1   3   20: 14    16  (  7)

5.  Doubravka  B        9   4   1   4   22: 11    13  ( -5)

6.  Baník Stříbro       8   3   1   4   15: 17    10  ( -2)

7.  Prazdroj Plzeň      8   2   1   5   13: 27     7  ( -5)

8.  Luby                9   1   3   5    4: 13     6  ( -9)

9.  Přeštice            9   1   2   6   15: 28     5  ( -7)

10.  Košutka             9   0   0   9    3: 37     0  (-18)

SPOLEČNÁ TABULKA – Krajský přebor dorostu - MLADŠÍ  + STARŠÍ

po  8 . A 14. kole

1.  FC Rokycany        18  16   1   1   69: 13    49  ( 25)

2.  Tachov             18  15   3   0   59: 18    48  ( 18)

3.  TJ Klatovy         18  12   1   5   53: 26    37  ( 19)

4.  Bolevec            18   9   3   6   42: 32    30  ( 12)

5.  Doubravka  B       18   7   1  10   38: 35    22  (-14)

6.  Baník Stříbro      16   6   2   8   35: 41    20  ( -4)

7.  Prazdroj Plzeň     16   5   2   9   28: 46    17  ( -7)

8.  Luby               18   3   4  11   15: 33    13  (-17)

9.  Košutka            18   3   1  14   20: 71    10  (-26)

10.  Přeštice           18   2   2  14   27: 71     8  (-16)   ===================================================================

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU – skupina A

KDYŽ SE DVA PEROU, TŘETÍ SE SMĚJE

Ve znamení boje  o  první místo mělo derby v Horažďovicích. Domácím se nabízela jedinečná příležitost v případě vítězství se dostal třeba až  na čelo tabulky. Hosté tento souboj ustáli dělbou bodů a to jim k udržení první příčky nakonec nestačilo. Úspěšnější byl třetí vzadu Holýšov, který doma získal tři body a je novým lídrem tabulky. Další derby se hrálo ve Svéradicích které skončilo úspěchem domácích, ale hostující Švihov opět potvrdil, že má kvalitní kádr, který v domácím prostředí ne schopen prohru svému přemožiteli vrátit.Nejblíže v průběhu podzimu byli k zisku prvních bodů do soutěže dorostenci Okuly Nýrsko, ale neudrželi dvoubrankový náskok z první půle a opět vyšli bodově naprázdno.

Horažďovice - Sušice 1 : 1
Podrobnosti nehlášeny !!

Okula Nýrsko – Kdyně   2:3(2:0)

Jiří Vondra

Domácí  využili dvě střelecké příležitosti ke vstřelení branek. Ve 38 a 40. minutě se trefil Korschinský. Hosté naopak spálili co se dalo a tak veseleji do šaten odcházeli domácí.

Kdyně nastoupila  do druhé půle ve velkém stylu a 58. minutě již bylo skóre otočené. V 55. minutě se trefil Kopecký o dvě minuty později Šmejkal a dílo dokonal v již zmíněné 58. minutě hostující Vyškrabica. Pak se nezaviněně zranil jeden hostující hráč pravděpodobně zlomenina ruky a hra se částečně vyrovnala. Domácí se však již na vyrovnání skóre nezmohli.

Branky: Korschinsky 2 – Kopecký, Šmejkal, Vyškrabica

Rozhodčí: Veverka.

Svéradice - Švihov 3 : 2 (1 : 2)

Václav Dušek ml.

Domácím  v okresním derby chyběli opory základní sestavy Končelík a Ondřej Kulhánek. V základní sestavě tak dostal příležitost 13-ti letý  Radek Jedlička a bojovným výkonem určitě nezklamal. Domácí znovu zaspali začátek utkání, ve kterém vynikal kapitán Švihova Dolejš, který si dělal ze svéradickou obranou co chtěl. Ve 12. minutě dostal míč ideálně do uličky a mířil přesně k tyči. O tři minuty později zahrávali domácí roh, který hosté odvrátili k Dolejšovi a ten po pravé straně utekl přes více jak polovinu hřiště všem domácím hráčům a opět úspěšně zakončil. Domácí fotbalisty to ale nepoložilo. Nejdříve po centru Větrovce za obranu hostů mířil ve vyložené pozici mimo branku hlavou Dušek. Ve 22.minutě se krásně uvolnil Vonášek a tvrdou střelou z hranice šestnáctky snížil. Další průběh prvního poločasu pak již nic zajímavého nepřinesl. Hned v úvodu druhého Větrovec šikovně uvolnil Prokopce, který nezaváhal a vyrovnal. Domácí pak byli aktivnější, ale švihovská obrana působila dlouho jistým dojmem. Až deset minut před koncem se Svéradice dočkaly. Švihovský bek sklepl v souboji míč rukou přímo na nohu Vonáška, který ponechanou výhodu proměnil přesnou střelou k tyči. Touto brankou jen  podtrhl svůj velmi dobrý výkon v tomto derby a smazal tak svůj dluh z nevýrazných výkonů z minulých zápasů. Hosté pak ještě měli šanci na vyrovnání, ale Dolejšova střela v nastaveném čase se mezi tyče nevešla.

Sestava FK Svéradice: Viktora - Bartuška, Bouše, Š.Kulhánek, L.Švec - J.Větrovec, Vonášek, Z.Prokopec, Dušek (90.Martínek) - Vlček, R.Jedlička (51.Tichý)

Rozhodčí: Abraham.Diváků: 50. ŽK 1:2.
Branky: 30. Vonášek, 53. Prokopec, 80. Vonášek - 12. M.Dolejš, 15.M. Dolejš