česká liga žáků - skupina A 9.kolo : 2.-3.10.

ČESKÁ LIGA   ŽÁKŮ – s t a r š í

VEJMELKŮM HATTRICK  POKOŘIL PŘÍBRAMSKOU MARILU

Osmé hrané kolo žákovské ligy přineslo další výrazný sportovní úspěch starším žákům TJ Klatovy. Ti si na domácím hřišti dokázali poradit s kvalitním soupeřem z Příbrami . Velkou zásluhu na tomto úspěchu má domácí kanonýr Vejmelka který dal všechny branky Klatov a docílil tak velmi cenného hattricku v této ligové soutěži. Klatovy se tak v tabulce bodově na svého posledního soupeře dotáhly a jen rozdílem skóre jsou za Marilou na 6.místě a na čtvrtou pražskou Bohemku trácí dva body.

TJ Klatovy - Marila Příbram 3 : 2 (2 : 2)

Miroslav Lev

O tom kam poputují body rozhodovali kanonýři obou  družstev.Utkání začalo náporem domácích,kteří již ve 3.min. brankou z volného přímého kopu přivedl do vedení Vejmelka.Ani hosté se nesmířili s tímto stavem a již v 6.min. vyrovnal po chybě obrany Durdil. Tentýž hráč ukázal svoji přednost-rychlost a přesné zakončení a ve 21.min. dostal do vedení Příbram. Uběhly jen 2 minuty a k vyrovnání opět přispěl Vejmelka. V 31.minutě fauloval v pokutovém území domácí Janda ale nařízenou penaltu příbramský Haas nedal.Výborně chytající Riška střelu vyrazil. poločas se dohrával za stavu 2:2.Po poločasové přestávce domácí přesunuli Veselku na klíčového hráče Příbrami Durdila, a tento tah byl rozhodující. Tento hráč v 67.min.otráven vystřídal. Naproti tomu se dále dařilo domácímu Vejmelkovi, který zajistil hattrickem v 60. minutě vítězství pro domácí.
Sestava Klatov:Riška - Janda,Lávička Mich.,Harmady,Beisbier(36.-Veselka) - Veselka(36.Beisbier, 69Čipera) , György,Mészáros,Kazmirčík - Vejmelka,Matějka.Na střídání připraveni:Křížek,Klásek a Lávička Adam.
Rozhodčí: Hanilec Přemysl,Harmady Miloš,Lehečka Josef. Diváků: 100.ŽK 2:2.
Branky: 3. Vejmelka, 23. Vejmelka, 60. Vejmelka - 6. Durdil, 21. Durdil

Tabulka – Česká liga  žáků  - starší   po  9 .kole

===================================================================

1.  Vikt. Plzeň B       8   7   0   1   19:  5    21  (  9)

2.  Č. Budějovice       8   6   0   2   37:  8    18  (  6)

3.  FK Tábor            8   5   2   1   12:  7    17  (  5)

4.  Bohemians Praha     8   5   0   3   12:  6    15  (  3)

5.  Marila Příbram      8   4   1   3   25: 12    13  (  1)

6.  TJ Klatovy          8   4   1   3   19: 23    13  (  1)

7.  FC Rokycany         8   3   2   3   15: 13    11  ( -1)

8.  FC Písek            8   3   2   3    4:  7    11  ( -1)

9.  SK Hořovice         8   3   2   3    6: 14    11  ( -1)

10.  SK Strakonice       8   3   1   4   18: 15    10  ( -2)

11.  Podolí Praha        8   2   1   5    4: 12     7  ( -5)

12.  SK Čtyři Dvory      8   1   2   5    5: 28     5  ( -7)

13.  Junior Praha        8   1   1   6    6: 18     4  ( -8)

14.  SK ZČE Plzeň        8   1   1   6    6: 20     4  ( -8)

ČESKÁ LIGA   ŽÁKŮ – m l a d š í

TJ Klatovy – Marila Příbram    0 : 1 (0 : 1)

Ludvík Fremut

V prvním poločase si vytvořili převahu hosté a přinutili domácí bránit svojí svatyni. Jejich pozorná a důsledná obrana  odolávala až do poslední minuty prvního poločasu, kdy se Marile podařilo dopravit do branky odražený míč z rohového kopu a ujmout se vedení v zápase. Stejný průběh měla i první část druhého poločasu.  V závěru se i domácí rozhodli zaútočit a zvrátit nepříznivý stav utkání. I když předvedli několik pohledných a jednoduchých akcí, výrazně ohrozit soupeřovu branku se jim nepodařilo a těsné skóre zůstalo nezměněno.

Sestava: Kovařík (48´ Štěpán), Ulrych, Zedek, Gabriel, Brož Martin, Koželuh, Lukeš, Uruba, Valeš (39´Fait), Lávička, Skala
Rozhodčí: Hanilec Přemysl,Harmady Miloš,Lehečka Josef.

Trenér TJ Klatovy L.Fremut : "V zápase se předvedli dobře oba brankaři. Kovařík se  v první poločase blýskl třemi výbornými  zákroky a tým podržel.  Nezklamal ani Štěpán, který po vystřídání zraněného Kovaříka ukázal, že i on umí svou svatiny důrazně bránit. Kluci jsou dobří v obrané fázi, problémy máme stále s útokem."