Česká liga žáků 5 .kolo : 11.-12.9.

ČESKÁ LIGA   ŽÁKŮ – s t a r š í

JIHOČESKÁ METROPOLE BYLA SVĚDKY DEBAKLU LÍDRA TABULKY

K utkání 5.kola ligové soutěže žáků odjížděli starší žáci TJ Klatov poprvé v historii svého účinkování v nejvyšší soutěži v roli lídra tabulky. PO sérii úspěšných zápasů přišla těžký křest ohněm na jihu Čech. Ukázalo se, že právě tento zápas zastihl Klatovy v krizi která vyústila v totální výpadek a  výsledkem je nepříjemný debakl .

Naopak velice příjemně překvapili sympatickým výkonem ti kteří zůstávali ve stínu starších žáků jejich mladší kluboví spoluhráči, Prohráli sice rozdílem čtyř branek, ale vzhledem k síle soupeře je to přijatelnější výsledek který se nečekal.

SK České Budějovice  - TJ Klatovy  11 : 0 (5 : 0)

Miroslav Lev

Miroslav Sedlmaier

Totální výpadek !!!Budějovickým se podařilo zlomit Klatovy již prvních sedmi minutách utkání vstřelením tří branek. Již ve druhé minutě domácí z nařízeného  pokutového kopu za  faul brankáře Blumentritta  vedli 1:0.V  sedmé minutě výkop brankáře byl adresován  přímo soupeři,který využil rozhození obrany 2:0. Ještě v téže minutě po předchozím postavení mimo hru Klatovy inkasovaly třetí branku  a bylo rozhodnuto. Budějovické družstvo se chytlo , klatovští kluci  naopak znervózněli ,chybovali v rozehrávce a v 11.minutě  po přečíslení obrany inkasovali čtvrtou branku  na 4:0. Pátý gól opět zaváněl ofsajdem ale rozhodčí ponechali bez povšimnutí. V 18.min. po jediné vydařené kombinaci se sólem  přes tři obránce dostal Vejmelka šel sám na brankáře domácích ale těsně před pokutovým území byl sražen zezadu !! Byl odpískán přímý kop, ale  k údivu diváků faulující hráč obdržel pouze žlutou kartu!!To bylo poslední co se podařilo na polovině soupeře. Od tohoto okamžiku to byla hra spíše "kočky s myší" .

Branky (jak padaly):  2.min.-1:0(PK),7.-2:0,7.-3:0,11.-4:0,22.-5:0,38.-6:0,39.-7:0,53.-8:0,57.-9:0,63.-10.0,64.-11:0
Rozhodčí : Chlaň Jaromír.  Diváků : 50
ŽK 1:0.

Trenér Miroslav Lev : „ Nejvyšší porážka za celé účinkování v lize.Pokud bych měl možnost jako v ringu ,tak po 8minutě utkání bych vhodil ručník na ukončení zápasu. Vzhledem k tomu že byli nejen fyzicky vyspělejší ale  i rychlejší a hrající  v naprosté pohodě,  bylo jen otázkou kolik branek  nastřílejí. Proto ani střídání ,které jsme provedli nemohlo přinést nějaký zvrat ve vývoji utkání.

Výsledky-tabulka

Tabulka – Česká liga  žáků  - starší   po  5 .kole

===================================================================

1.  Bohemians Praha     5   4   0   1   10:  2    12  (  6)

2.  Viktoria Plzeň B    5   4   0   1   10:  3    12  (  3)

3.  FK Tábor            5   3   1   1    8:  5    10  (  1)

4.  České Budějovice    5   3   0   2   23:  7     9  (  0)

5.  TJ Klatovy          5   3   0   2   13: 17     9  (  3)

6.  FC Rokycany         5   2   2   1   13:  9     8  ( -1)

7.  FC Písek            5   2   2   1    3:  2     8  (  2)

8.  AFK Podolí Praha    5   2   1   2    3:  6     7  (  1)

9.  SK Strakonice       5   2   0   3   13: 11     6  (  0)

10.  Marila Příbram      5   2   0   3   11:  9     6  ( -3)

11.  SK ZČE Plzeň        5   1   1   3    6: 10     4  ( -2)

12.  Junior Praha        5   1   1   3    4:  9     4  ( -2)

13.  SK Hořovice         5   0   2   3    3: 14     2  ( -7)

14.  SK Čtyři Dvory      5   0   2   3    2: 18     2  ( -7)

FC Rokycany       - AFK Podolí Praha       1 :  1

SK Čtyři Dvory    - Junior Praha           0 :  0

České Budějovice  - TJ Klatovy            11 :  0

FK Tábor          - SK ZČE Plzeň           3 :  1

Viktoria Plzeň B  - SK Strakonice          2 :  0

Marila Příbram    - Bohemians Praha        1 :  4

SK Hořovice       - FC Písek               0 :  0  ===================================================================

ČESKÁ LIGA   ŽÁKŮ – m l a d š í

SK České Budějovice  - TJ Klatovy  4 : 0 (2 : 0)

Ludvík Fremut

Proti favorizovanému a fyzicky vyspělejšímu týmu nastoupil klatovský tým  s defenzivní taktikou, jasnými pokyny se zaměřit na bránění, nenechávat vyspělejšímu soupeři ani metr k tomu , aby se nemohl rozjet k naší brance. Bojovným výkonem a strojovým plněním taktických pokynů, nepustily Klatovy favorita k ohrožení jejich svatyně. Soupeř ohrožoval branku hostů pouze střelami z dálky, které likvidoval pozorný Kovařík. Po patnácti minutách hry se hosté osmělili a v  krátkém sledu  ohrozili  dvakrát zásluhou Lávičky branku domácích. Společně s Valešem  a po druhé  Urubou šli do přečíslení, ale  nabízené šance nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Úspěšnější byli domácí, kterým  se podařilo ve  22.minutě využit zaváhání na levé straně obrany Klatov  a vstřelili vedoucí branku. Klatovští nerezignovali, bojovali ,  poctivě bránili aktivní obranou daleko od své branky se  snažili eliminovat útočné aktivity domácích. Těm se podařilo přesto do konce poločasu ještě přidat po závaru před klatovskou brankou druhý gól.
 Obdobný vývoj měl i  druhý poločas, Budějovice  zatlačily  svého soupeře k jeho brance a snažily se vylepšit si skóre. Podařilo se jim to ještě dvakrát  ve 42. a 54.minutě. V závěru mohli hosté snížit z trestného kopu, ale  Lukeš  jen o těsně  přestřelil branku soupeře.
Rozhodčí :  Chlaň Jaromír. Diváků : 50
ŽK 0:1.
Sestava TJ Klatovy :Kovařík, Ulrych (46´Kubaň), Zedek (31´Tokár, 44´ Lužný), Gabriel, Brož Martin, Koželuh, Lukeš, Uruba, Valeš (57´ Samec), Lávička, Skala

Trenér Ludvík Fremut : "Soupeř na hřiště nastoupil velice sebevědomě a předpokládal, že zápas bude pro něj jen otázkou skóre jakým vyhraje. Odpor a nasazení našich  kluků je zaskočil. Během prvního poločasu několikrát změnili domácí sestavu, snažili se posílat své silnější kluky na naše slabá místa. První branku jsme dostali ve 22minutě, když už jsem začal doufat, že udržíme v poločase remízu. Kluci se rvali jako lvi, udělalo se však několik chybiček a ty soupeř potrestal. Bezchybný výkon však předvedl Kovařík, Gabriel, Ulrych, Skala, Brož Martin, Uruba a Lukeš."