Česká liga žáků 2 .kolo : 21.-22.8.

=================================================================== ČESKÁ LIGA STARŠÍ ŽÁCI – skupina A ===================================================================

BODY ZŮSTALY V KLATOVECH Po nepříliš vydařeném vstupu do nového soutěžního ročníku žákovské ligy , když žáci TJ Klatovy prohráli v Rokycanech očekávali jejich příznivci tentokráte v domácím prostředí první bodový zisk. S neznámým soupeřem který přijel z Prahy měli starší žáci herně navrch a jen neúspěšnou koncovkou se připravili o výraznější vítězství. KLATOVY - JUNIOR PRAHA 2 : 1 (0 : 0) Miroslav Lev Miroslav Sedlmaier Utkání dostalo náboj již v na samém začátku, kdy domácí z první akce zakončoval Vejmelka sám proti brankáři,který vyrazil a ani dvě dorážky klatovských žáků neusměrnili míč do branky. V 5.min. se situace opakovala jako přes kopírák ale se stejným výsledkem.Pak se hra přesunula do středu hřiště, kde Klatovy měly většinou míč u svých kopaček. Až 26.minutě opět mohla rozveselit tváře diváků, když Harmady dostal přesný pas za obránce ač sám proti brankáři opět neuspěl.V zápětí byl zraněn kopačkou soupeře do hlavy Michal Lávička a jeho tržnou ránu bylo nutné ošetřit a tak pět minut hrál soupeř proti domácím přesilovku, ale stav se ani do konce poločasu nezměnil. Po přestávce nastoupili klatovští kluci s trpělivostí a pohlednou kombinací, která přinesla očekávaný gól. Po rozehraném rohovém kopu Matějkou následoval centr od Veselky před branku a tam připravený stoper Lávička Michal( i přes své zranění na hlavě právě ptouto poraněnou částí těla doklepl 1:0.Klatovy přidaly na důrazu a naopak soupeř na tvrdosti . Na to doplatil Vejmekla, který byl několikrát faulován v jejich pokutovém území ale rozhodčí byl jiného názoru.Velmi dobré střelecké pokusy měl Mészáros a Matějka, ale skóre zůstávalo stále nezměněno a tak přišel za nevyužití těchto šancí trest. Hosté po rozehraném rohovém kopu při kterém Beisbier nepokryl hráče hostů Císaře a ten z bezprostřední blízkosti prostřelil jinak výborně chytajícího brankáře Blumentritta - 1:1. Očekávaný tlak domácích se dostavil, soupeř často právě pod velkým tlakem chyboval ale ani Vejmelka(2x-VPK),Matějka,Mészáros,Harmady neměli v zakončení potřebné štěstí. Dvě minuty před koncem se domácí konečně dočkali. Mészáros našel Matějku ,ten se zbavil technicky svého strážce a v souboji s brankářem si mazácky počkal na jeho pohyb a perfektním přehozením upravil na konečný stav 2:1 pro Klatovy. Rozhodčí: Moláček . Branky : 50.-Lávička Michal(1:0), 68.-Matějka Jiří (2:1) - 60.- Císař Jiří (1:1)Diváků : 50. ŽK 1:1. Sestava Klatov: Blumentritt - Janda,Lávička Mich.,Veselka,Zazvonil - Harmady(68.-Čipera),György(70.-Kejha),Mészáros,Beisbier - Vejmelka,Matějka.Na střídání byli ještě připraveni:Křížek,Klásek,Kazmirčík, a brankář Lávička Adam.
Výsledky Tabulka ČLSŽ po 2 .kole =================================================================== Zde klikni: :Zde ===================================================================
=================================================================== ČESKÁ LIGA MLADŠÍ ŽÁCI – skupina A ===================================================================

G>K NADĚJI BODOVAT CHYBĚLY DVĚ MINUTY TJ Klatovy - Junior Praha 0 : 1 (0 : 0) Ludvík Fremut Miroslav Sedlmaier Mladší žáci Klatov chtěli navázat na první vítězství svých starších kolegů. I když soupeř byl fyzicky zdatnější snažili se s ním držet krok. První poločas byl velice vyrovnaný a ani jeden tým si nevypracoval žádné šance. V druhém poločase držely Klatovy ještě patnáct minut krok, branku soupeře však neohrozily. Soupeř zatlačil na posledních patnáct minut Klatovy na jejich polovinu, vypracoval si dvě velké brankové příležitosti, ale výborně chytajícího brankáře Klatov Kovaříka však nepřekoval. Klatovy už sahaly po prvním letošním bodu, ale jejich radost pokazila závěr, když dvě minuty před koncem se odražený míč z rohového kopu dostal l za Kovaříkova záda do jeho sítě. Rozhodčí : HR - Moláček Jiří, AR - Hais Pavel, AR2 - Hájek Zdeněk. Diváků : 40 Sestava TJ Klatovy : Kovařík, Ulrych, Brož Martin, Gabriel, Valeš (15´Kubaň), Koželuh, Lukeš, Uruba, Fait, Lávička (45´Brož Jan, 54´Lužný), Skala
Výsledky Tabulka KPMŽ po 2 .kole =================================================================== Zde klikni: Zde ===================================================================