KLATOVSKÝ DOROST BUDE OPĚT BOJOVAT O DIVIZI

KLATOVSKÝ DOROST BUDE BOJOVAT O DIVIZI V minulém ročníku krajského přeboru dorostu skončil starší a mladší dorost ve společné tabulce na 2.místě za vítěznou Slávií Vejprnice a unikl jim tak postup do divize jen o vlásek. Další pokus o získání této dorostenecké soutěže do Klatov se budou pokoušet v novém ročníku který zahájí již o tomto víkendu. Ještě před tím nenechali nic svěřenci trenéra Jiřího Tomana náhodě a usilovně se na svůj start v KP který byl zredukován z dvanácti na deset účastníků a bude se hrát čtyřkolovým způsobem, když ta druhá bude finálová a účastníci budou rozděleni podle umístění o možnosti bojovat o postup, nebo záchranu. VÝSLEDKY PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ: KLATOVY - XAVEROV 2:0 (1:0) V rámci soustředění ml. dorostu Xaverova v Klatovech,sehrálo přípravné utkání s klatovským dorostem.Mužstvo Xaverova,hrající dor.ligu,bylo ze začátku utkání aktivnější.Domácí se dostávali do zápasu pomaleji a gól ve 20.min.Beneše,přinesl větší aktivitu Klatov.Ve druhém poločase domácí přehráli hosty větším důrazem a kromě dvou branek Beneše nastřelili dvakrát břevno. Branky : Beneš 2 KLATOVY - VEJPRNICE 1:2 (1:1) Domácí nastoupili proti soupeři s nímž loni bojovali o postup do divize v oslabené sestavě kdy museli nastoupit i hráči ml.dorostu.Hosté šli do vedení v 10 min.po chybě domácího brankáře.Ve 36 minutě vyrovnával Toman Z. .na 1:1.Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná,až posledních 15 min.kdy domácím docházeli síly,měli hosté navrch,z čehož vytěžili 5 min.před koncem vítěznou branku. Branky : Toman Z. KLATOVY - SUŠICE 3:2 (0:2) Klatovským hráčům jako by se nechtělo v prvém poločase moc běhat a toho využili hosté a dvěma goly šli do vedení.Po domluvě v kabině se domácí zlepšili a začali herně přehrávat hosty ze Sušice.V 55 min.Toman Z. tvrdou střelou snížil na 2:1 a v 63 min.srovnal Matějka V.na 2:2.Domácí pak dvakrát trefili břevno a v době kdy se zdálo,že utkání skončí remízou, napřáhl v poslední minutě ke tvrdé střele nejlepší hráč na hřišti Toman Z..a dal vítězný gól Branky : Matějka V., Toman Z. DOMAŽLICE - KLATOVY 1:2 (1:2) Domažlice malí mladé perspektivní mužstvo,které bylo klatovskému dorostu vyrovnaným soupeřem Klatované zkoušeli některé nové hráče,což se projevilo na souhře a hlavně v koncovce to skřípalo. Branky:30 min.Hospodka, 40 min.Jakubec. KOLOVEČ (MUŽI)- KLATOVY 2:1 (2:0) Utkání hrané na krásném pažitu v Kolovči,mělo spoustu šancí na obou stranách,střelci se však moc nevytáhli a tak dvě branky padly pouze z pokutových kopů a jedna na straně domácích z ofsajdu. Branky:63 min.Vacovský (pk) Trenér Jiří Toman k průběhu přípravy řekl : "Přípravné zápasy vyšly výsledkově celkem slušně,herně a hlavně střelecky to bylo horší.Zkoušíme nové hráče což se projevuje na hře.Doufám,že se nám podaří do začátku soutěže vše doladit tak, abychom byli dobře připraveni na první boje o důležité mistrovské body."