Česká liga žáků 1.kolo : 14.-15.8.

=================================================================== ČESKÁ LIGA STARŠÍ ŽÁCI – skupina A ===================================================================

V ŽÁKOVSKÉ LIZE NARAZILA KOSA NA KÁMEN V prvním kole žákovské ligy zajížděli oba týmy z Klatov k derby na hřiště staronového účastníka této nejvyšší žákovské soutěže do Rokycan. Domácí vyhráli suverénně krajský přebor, krajský pohár a vedli si velice úspěšně i v celostátním finále vítězů krajských pohárů . Hosté z Klatov po odchodu výborných hráčů kteří skončili v minulém ročníku ligy na vynikajícím 5.místě museli od základů změnit oba kádry. Přesto výsledky v přípravě naznačovaly, že by nemusely Klatovy v Rokycanech vyjít bodově naprázdno. Realita byla jiná, ale na první body již mohou dosáhnout třeba v sobotním dvojzápase doma v Klatovech. Vždyť liga je dlouhá a jen na podzim je v sázce dalších 36 bodů v každé kategorii. FC ROKYCANY – KLATOVY (starší) 4 : 2 Vstup pro Klatovy již třetího ročníku žákovské ligy se nevydařil. Soupeř je od úvodních minut nutil k chybám,. Především v obranné činnosti a zakládání útočných akcí.Klatovy hrály zbytečně nervózně, nesoustředěně a soupeř již v 11.minutě Vrbou tyto chyby v obranné činnosti potrestal první brankou. Ta očividně ještě více poslala klatovské kluky do kolen , kteří ve 22.minutě opět inkasovali , když za domácí zvyšoval na 2:0 Marchal ale po akci která silně zaváněla ofsajdem. Uběhly čtyři minuty a Klatovy inkasovaly potřetí po velmi pěkné kombinaci na 3:0 zvyšoval opět Vrba.Klatovy v té době se jen bránily a nebyly schopny kloudné akce. Vyvrcholení přišlo po faulu za hranicí velkého vápna, míč si postavil Komínek a vymetením pavučiny v šibenici upravil na 4:0. Po tomto gólu domácí polevili a v následující minutě z protiútoku byl sražen v pokutovém území Vejmelka a nařízenou penaltu Harmady proměnil a upravil stav I.poločasu na 4:1.Po přestávce Klatovy přeci jenom našly více klidu začali lépe a klidněji kombinovat vytvářeli si velmi slibné ,až 100% brankové situace ,ale štěstí tentokrát stálo při domácích. Až v 65.mínutě byl opět sražen v pokutovém území Vejmelka a druhou penaltu proměnil kapitán Klatov Mészáros.Tímto výsledkem také utkání skončilo. Poločas : 4 : 1. Branky : : 2-Vrba(11.,26.),1-Marchal(22.),1-Komínek(29.) - Harmady(30..PK.) a Mészáros(65..PK.) . Rozhodčí : Košan Martin.Diváků : 80.ŽK 3:1. Sestava Klatov:Blumentrit - Kazmirčík(36.-Janda)),Lávička,Zazvonil - Veselka(60.-Křížek) - Harmady,György(60.-Kejha),Mészáros,Beisbier - Vejmelka,Matějka. Dále byli připraveni na střídání:Riška,Čipera a Klásek. Miroslav Lev – trenér TJ Klatovy : „ Výsledky na soustředění před soutěží ukazovali na lepší vstup do ligy než nakonec v Rokycanech byl.. Ve čtvrtek 12.8. sehráli chlapci na hřišti v Kašperských Horách se svými vrstevníky z Vimperka, kteří v minulém ročníku sestoupili z ligy) a výsledek 16:1 (8:1) byl asi pro ně až moc uklidňující před prvním mistrovským zápasem a staronový účastník domácí Rokycany vrátil kluky zpět na zem.“. FC ROKYCANY – KLATOVY (mladší) 4 : 1 Ani mladším žákům nebylo dopřáno se silně pozměněným kolektivem v premiérovém startu v novém ročníku v Rokycanech na body dosáhnout. Domácí byli herně vyzrálejší a dokázali dokonale využít výhody vlastního prostředí. Poločas: 3:1. Rozhodčí : Košan. Branky : Sponer 2, Spěváček, Hulec (PK) – Lávička.
Tabulka ČLSŽ po 1 .kole =================================================================== Zde klikni: :http://fotbal.cz/c/KaO/Plzensky/Klatovy/Souteze.asp?soutez=322E5A ===================================================================
=================================================================== ČESKÁ LIGA MLADŠÍ ŽÁCI – skupina A ===================================================================