NOVÁČEK DIVIZE UTRPĚL KRUTOU PORÁŽKU

NOVÁČEK DIVIZE UTRPĚL KRUTOU PORÁŽKU CHANOVICE - KLATOVY 0 : 7 Miroslav Sedlmaier Karel Zedek V sobotu se hrálo 1.kolo poháru ČMFS které nese název Voldswagen Cupua . Místo v Chanovicích se nakonec hrálo na náhradním hřišti v Horažďovicích a střela se v něm obě mužstva která budou v novém ročníku reprezentovat Pošumaví v divizi . V prvním poločase se hrál vyrovnaný duel který ničím nenasvědčoval výsledný debakl „domácích“ fotbalistů z Chanovic. Ve 20.minutě se po pěkné akci z levé strany a stříleném centru Voborníka se před brankou domácích k míči dostal Skála a hlavičkou do sítě otevřel skóre utkání. Domácí měli možnost ještě do poločasu vyrovnat, ale výhodné dvě brankové příležitosti nevyužili. . Do druhého poločasu nastupovaly Klatovy s cílem neinkasovat a to nejen dodržely, ale s přibývajícím časem dokázaly svůj jednobrankový náskok navýšit. Hned v úvodu zachytil malou domů domácího Frýzka Skála , přihrál na Voborníka a ten odstartoval následný brankostroj hostů. . V 52.min se k míči dostal opět Voborník přihrál do vápna na Koppa a bylo to 0:3. V 58.min po standardní situaci z levé strany rozehrál l Staroba a kapitán mužstva Poslední tečoval míč do sítě na 0:4. Jedinou šanci domácích zahodil v 59.min Racek a o jedenáct minut na to se k míči ve vápně dostal Vítovec a zvýšil na rozdíl pěti branek.. Za minutu trefil Voborník břevno, ale v 77.min se již trefil, když po přihrávce Miškoviče udělal brankáři kličku a upravil na 0:6. Hattrick dovršil dobře hrající Voborník v 80.min a uzavřel skóre utkání na 0:7. Konečné vítězství je pro Klatovy vhledem k jejich střelecké potenci v tomto duelu naprosto zasloužené. Odměnou hráčům i příznivcům bude, že postupem do 2.kola Voldswagen Cupu si zahrají 22.září na domácím hřišti v Klatovech s ligovým týmem Marili Přžíbram o postup do 3.kola prestižního poháru , který navazuje na historii Poháru ČMFS. Výsledek je pro nováčka vzhledem k průběhu zápasu příliš krutý. Pro Klatovy naopak je zpruhou a pozvánkou pro jejich fanoušky na první soutěžní divizní podzimní duel tuto sobotu v Klatovech, kdy hostí Spartak Kaplice. Poločas : 0:1. Branky : 20.min Skála, 47,77,80.min Voborník, 52.min Kopp, 58.min Poslední, 68.min Vítovec.Rozhodčí : Hudeček.Diváků : 100. ŽK : 1:2. Sestavy : Chanovice : Reiser – Šroub, Varga, Frýzek (65.Ticháček),-Kalianko(78.Krch), Turek, Cibulka, Beránek, Kučera,(65.Zdeněk), Jíra, Racek. Klatovy : Jarolím-Poslední, Staroba, Javůrek-Janek(53.min Bečka),Vítovec,Vonášek,Kopp(76.min Dolejš),Bušta-Voborník, Skála(53.min Miškovič).