OKULA V PŘÍPRAVĚ BEZ TŘÍ OPOR

Jiří Vondra Po krátkém odpočinku začala pro hráče a trenéry Okuly Nýrsko letní příprava . Hráči trénuji 3x v týdnu a naplánováno je i několik přípravných zápasů. První sehrála v Železné Rudě. V tomto zápase se rozloučila s fotbalovou kariérou v dresu Nýrska hned trojice hráčů. Jirka Kadlec a Pavel Nejdl ,ti chtějí skončit s kopanou nadobro, a Miloš Bartůněk, který má namířeno do Dešenic. ŽELEZNÁ RUDA – SKP OKULA NÝRSKO 3 : 9 Poločas: 3 : 4. Branky Nýrska: Rubáš 4, Kadlec 2, Bartůněk, Šulc, Presl Kamil. SKP OKULA NÝRSKO – TJ KLATOVY B 1 : 1 Teprve do třetího přípravného utkání se trenérům Kalivodovu a Vondrovi sešel kádr mužstva, který by se měl objevovat na trávníku během podzimní části soutěže. Skouší se posila z Lub Míra Šůs a další posily jsou v jednání. Problém nastal na postu brankářské dvojky po skončení Pavla Nejdla Poločas: 0:0. Rozhodčí: Lažánek. Branky: Rubáš p.k. – Vítovec. CHKZ STAŇKOV – SKP OKULA NÝRSKO 1 : 2 Na podmáčeném hřišti ve Staňkově sehráli hráči Nýrska vyrovnanou partii. Od úvodních minut se snažili o útočný fotbal, jenže stačila malá nepozornost v obraně a domácí již v 10. minutě zápasu šli do vedení 1:0. Aktivita Okuly trvala i nadále a odměnou jim bylo vyrovnání. Do pokutového území domácích se ve 21.minutě probíjel Kajínek, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Šteiner. Druhý poločas lépe vyšel hostům lépe než vstup do zápasu. V 52. minutě po rychlém protiútoku našel Kajínek hezkou kolmou přihrávkou nabíhajícího Vacíka a ten podél vybíhajícího gólmana vsítil vedoucí branku Okuly. Domácí pak vsadili vše do útoku ve snaze vyrovnat a hostům se pak naskytlo několik šancí na zvýšení náskoku v nájezdech dva proti jednomu obránci. Skóre se již ani jednomu ze soupeřů změnit nepodařilo a Nýrsko si odváží do další přípravy chuť v podobě cenného skalpu jednoho ze soupeřů se kterým budou bojovat v roli nováčka v krajském přeboru. Poločas: 1 : 1. Branky za Nýrsko : Šteiner(PK), Vacík. Sestava Nýrsko: Daněk – Hájek(46’Smolík), Šteiner, Malý(46’Polák), Valenta(46’Soušek St.) - Presl Kamil(46’Vacík), Běl, Kajínek, Šulc – Valíček, Šůs.