Česká žákovské liga - (17. – 18.5.)

ČESKÁ ŽÁKOVSKÁ LIGA

STARŠÍ ŽÁCI TJ KLATOVY OPĚT BODOVALI Karol Žák Miroslav Sedlmiaer Pětkrát na jaře zajížděli ligoví žáci TJ Klatovy k utkáním na hřiště soupeřů a třikrát se vrátili i plným počtem bodů. Toto vítězné tažení prakticky postavilo našeho reprezentanta v nejvyšší žákovské soutěži na nohy a vrátila reálnou naději na záchranu. Cenný bod který získali v minulém kole v Benešově jen dokresluje nečekaně úspěšnou sérii ve velmi silné konkurenci.
BENEŠOV - KLATOVY STARŠÍ : 0 : 0 (0 : 0) Stoupající výkonnost a dobrou formu potvrdili o tomto víkendu starší žáci TJ Klatovy. Soupeřem jim tentokrát byl celek, který se rovněž nachází v sestupových vodách, SK Benešov. Na podzim Klatováci utrpěli doma krutou prohru 1 : 4 , proto do Benešova odjížděli s vědomím, že mají soupeři co oplácet. Mladý ambiciózní celek domácích nastoupil do utkání odhodlaně a několik minut se hrálo pouze na polovině hostů. Počáteční nápor však přinesl pouze dvě střely z větší vzdálenosti, ty ale byly lahůdkou pro výborně chytajícího Mlezivu. První nebezpečnější náznak útoku v podání hostů přišel v 5 minutě, kdy Rejko ideálně uvolnil T. Matějku, rychlý krajní obránce Benešova byl ale včas na místě a situaci s přehledem vyřešil. Hra se začala více než vyrovnávat a byli to klatovští, kteří převzali děj prvního poločasu do své režie. Průnik Pekharta středem hřiště a zakončení super střelou, která prolétla těsně nad břevnem si zaslouží přívlastek "parádní". A z trvalého tlaku se začaly rodit další gólové situace. Nejprve po standardní situaci se v pokutovém území Benešova nejlépe orientoval Jan Hošek a míč z jeho hlavičky olízl břevno. Potom Presl prokázal svoji pohotovost a fotbalové myšlení, když ze třiceti metrů přeloboval nic netušícího brankáře, a že nepadl gól bylo pouze vinou branky, která stála snad jen pár centimetrů stranou. Domácí znatelně znervózněli a přitvrdili v osobních soubojích, což pocítili Adamka a D. Matějka, kteří museli být po nešetrných zákrocích ošetřováni mimo hřiště. Hlavní rozhodčí v těchto chvílích začal dávat jasně na jevo svůj vztah k utkání, domácí mu evidentně byli mnohem sympatičtější. To prokázal ve 27 minutě,kdy po ideální uličce od Rejka tentokrát T. Matějka pronikal sám proti brankáři a na hranici pokutového území jej drsně složil domácí zadák. K velkému údivu všech přihlížejících ocenil sudí tuto kulišárnu v rozporu s pravidly pouze žlutou kartou a všem začalo být jasné, že uhrát bodík v Benešově bude pěkná dřina. Nástup do druhé části hry se klatovským žákům vůbec nezdařil. Během prvních dvou minut mohli třikrát inkasovat, tentokrát to však byli domácí, kdo litoval, že je branka špatně postavená. Jejich stoprocentní šance postupně jen těsně prosvištěly kolem všech tyčí co na brance jsou a najednou třímali otěže utkaní v rukou pevněji domácí. Ke cti hostů je třeba konstatovat, že se z krize dostali poměrně rychle, střídající Košťál přinesl do hry hodně vzruchu a znamenal velké nebezpečí pro levou stranu domácí obrany. K němu se na druhé straně přidal aktivně hrající rychlý Adamka a jejich brejkové nástupy brzy nahlodaly sebevědomí benešovského týmu. Začala se projevovat lepší fyzická kondice hostů a obraz hry se nápadně začal podobat tomu z první půle. I v těchto fázích hry však existovala na hřišti překážka ke získání tří bodů v podobě hlavního sudího, který snahu klatovských eliminoval "drobnými" nepřesnostmi v rozhodování až do konce utkání. Penaltový zákrok na Pekharta, oceněný pouhým rozpažením toho byl důkazem. Proto je třeba pochválit celý klatovský tým za odolnost vůči všem nástrahám, které jim utkání připravilo, ocenit jejich touhu po vítězství a bojovnost. Bod z Benešova je pro Klatovy dalším důležitým krokem k zachování první žákovské ligy i pro příští soutěžní ročník. Sestava Klatov : Mleziva - D. Matějka, Moser, J. Hošek, Tribula - T. Matějka, Pekhart, Voráček, Adamka - Rejko / 52' Košťál /, Presl . Rozhodci : HR - Pospíšil Miloslav, AR1 - Švejda Václav, AR2 - Chmelík Jan
MLADŠÍ : 3 : 1 (0 : 1) Ludvík Fremut Miroslav Sedlmaier Klatovští žáci nastoupili ve velice pozměněné sestavě oproti předcházejícím zápasům. Důvod byl jasný, vyzkoušet hráče, kteří by měli v příštím ročníku hájit čest Klatov za mladší žáky, pokud se podaří tuto soutěž zachránit. Tým byl posílen některými oporami současného kádru, ale s těmi se už v příštím roce budeme setkávat o kategorii výš. Mladíčci se svého úkolu zhostili velice dobře a v prvním poločase se ujali vedení, když se trefil v 16.minutě Matějka. Bojovný a útočný fotbal předváděli i v druhém poločase, ale zde se projevil věkový rozdíl a mladším hráčům viditelně ubývaly síly. Fyzicky vyspělejší hráči domácích se ujali režie zápasu a podařilo se jim i vývoj zápasu obrátit ve svůj prospěch. I přes tuto skutečnost mohly hráči klatovské rezervy odejít se vztyčenou hlavou do kabin. Na výsledku zápasu se však výraznou měrou podílela i trojice rozhodčích, která velice zřetelně ukázala sympatie k domácím. Sestava Klatovy: Lávička Adam, Harmady, Lávička Michal (54´Sysel), Voráč (45´Výtisk), Gyögy, Šnour (31´Kejha), Křížek, Mészáros, Petruška(48´Štastný), Klásek (54´Kološ), Matějka Branky : Matějka Jiří Rozhodci : HR - Pospíšil Miloslav, AR1 - Švejda Václav, AR2 - Chmelík Jan
SLÁVIA PRAHA - LIBUŠ STARŠÍ: 4 : 0 MLADŠÍ: 6 : 0
ČTYŘI DVORY - 1.FC PLZEŇ STARŠÍ: 3 : 1 MLADŠÍ: 3 : 0
SEDLČANY - ROKYCANY STARŠÍ: 5 : 2 MLADŠÍ: 1 : 3
VIKTORIA PLZEŇ - PŘÍBRAM STARŠÍ: 0 : 1 MLADŠÍ: 3 : 1
VIMPERK - Č. BUDĚJOVICE STARŠÍ: 2 : 6 MLADŠÍ: 0 :10
Č. BUDĚJOVICE - TÁBOR STARŠÍ: 1 : 5 MLADŠÍ: 2 : 0/b>
Tabulka STARŠÍ - po 22.kole =================================================================== 1 Slávia Praha 22 22 0 0 107: 3 66 ( 33) 2 Č. Budějovice 22 18 0 4 91: 25 54 ( 21) 3 Příbram 22 16 1 5 70: 27 49 ( 16) 4 Viktoria Plzeň 23 14 2 7 45: 29 44 ( 8) 5 Libuš 22 14 1 7 46: 26 43 ( 10) 6 Tábor 22 14 0 8 50: 42 42 ( 9) 7 Benešov 23 8 2 13 45: 57 26 ( -7) 8 Č. Budějovice 22 8 2 12 36: 52 26 ( -7) 9 Čtyři Dvory 22 8 2 12 33: 52 26 ( -7) 10 Klatovy 22 8 1 13 27: 53 25 ( -8) 11 1.FC Plzeň 22 7 1 14 33: 47 22 ( -11) 12 Vimperk 22 6 3 13 40: 60 21 ( -15) 13 Sedlčany 22 4 1 17 24: 72 13 ( -17) 14 Rokycany 22 0 0 22 13:115 0 ( -33)
Tabulka MLADŠÍ - po 22. kole =================================================================== 1 Slávia Praha 22 19 1 2 78: 9 58 ( 25) 2 Viktoria Plzeň 23 17 3 3 72: 22 54 ( 18) 3 Příbram 22 16 4 2 109: 23 52 ( 19) 4 Č. Budějovice 22 16 2 4 86: 16 50 ( 17) 5 Č.Budějovice 22 10 5 7 28: 24 35 ( 2) 6 Tábor 22 10 4 8 42: 48 34 ( 1) 7 Benešov 23 10 2 11 34: 44 32 ( -1) 8 Libuš 22 9 2 11 41: 48 29 ( -4) 9 1.FC Plzeň 22 8 4 10 30: 26 28 ( -5) 10 Čtyři Dvory 22 7 3 12 29: 45 24 ( -9) 11 Rokycany 22 6 1 15 38: 96 19 ( -14) 12 Vimperk 22 6 0 16 19: 59 18 ( -18) 13 Klatovy 22 4 2 16 41: 93 14 ( -19) 14 Sedlčany 22 0 1 21 10:104 1 ( -29)