Příští kolo

PÁTÉ KOLO PŘEBORU POŠUMAVÍ POTVRDILO AMBICE NEJLEPŠÍCH
Začíná oddělování zrna od plev
Dosud nejlepší Hradešice mají 87 procentní úspěšnost, střed tabulky má šedesát procent bodů a nejhorší Budětice jsou na nule

Páté kolo okresního přeberu mělo přinést vyjasnění v tlačenici na obou pólech průběžné tabulky. V jediném utkání bylo teoreticky, a i prakticky se to potvrdilo, a to byl duel v Měcholupech ve kterém si pohrály favorizované Měcholupy s týmem, který dosud v novém ročníku nejvíce inkasuje Sokolem Chudenice.

Sokol Hradešice přijel obhajovat svojí pozici lídra tabulky do Měčína. Kdo čekal překvapení, ten byl zklamán. Tento zápas končil z pohledu dělby bodů stejně jako ten na podzim minulého roku jen s malou odchylkou ve skóre po skončení utkání i po střelbě PK. Místo 2:2 skončil duel dvou aspirantů na čelo tabulky 1:1 a PK po loňském skóre 5:4 skončily tentokráte 96:5 a opět vítězstvím domácích.

Hráči janovické Dukly si přenesli pohodu i odpovídající formu z podzimu minulého roku i do nového ročníku OP. V duelu s překvapením této sezóny Sokolem Malý Bor Duklu nerozhodl ani vlastní branka, kterou šli hosté do vedení a po přestávce pak domácí vytáhli noty podle kterých se hrálo a tři body dělí Janovice před následujícím derby ve Strážově první příčky tabulky.

Další důležité utkání s příchutí derby se hrálo v Nýrsku. Domácí rezerva dvakrát dokázala odpovědět velmi rychle na vedení hostů, ale potřetí již to poté, kdy v 81.minutě inkasovala branku od hráče, který na jejich hřišti jako opora Okuly odehrál největší penzum utkání ve své kariéry nestárnoucího Rosti Šteinera.

Svůj náboj mělo také další derby v Lubech, které nejčastěji zatím skončilo buď výhrou Lub anebo remízou. V duelu rezerv přehrály Luby Mochtín. Domácí vsadili na mládí proloženou zkušeností a vylepšili si bilanci z posledních 17 evidovaných vzájemných zápasů s hosty na současných šest výher, sedm remíz a čtyři prohry.

Dva zajímavé zápasy pro diváky, kterých se sešlo jak v Rabí tak v Dlouhé Vsi se hrály na Sušicku.

V Dlouhé Vsi si domácí v místním derby s TJ K. Hory si vybrali opět notnou dávku smůly a vytoužená první podzimní výhra jim zase unikla. Už také proto, že vlastní brankou Ondřeje Goby umožnili hostům jít v závěru první půle do vedení. Od 53.minuty, kdy se podařilo Tatranu srovnat na 1:1 to byl boj o stržení vedení. Domácí byli k vítězství blíž, ale když nevyužili téměř dvacetiminutové přesilovky po té, kdy v 73.minutě dostal kašperskohorský Jaroslav Markovič Jaroslav 73.minutě červenou kartu za zabránění soupeřovu družstvu dosáhnout branky tím, že zahrál úmyslně na brankové čáře rukou došlo na penalty a z nich vydolovali alespoň druhý bod.

Derby v Rabí mezi domácími Buděticemi a Nezamyslicemi bylo hodně vyhecované a na hřišti průběhem zápasu zajímavé. Domácí po prohraném prvním poločase druhou půli snížením dvacet minut před koncem na 1:2 zdramatizovali, ale nevyrovnali. V té době již oba týmy dohrávaly o deseti, když se na každé straně ze hřiště poroučeli hráči po udělení druhé žluté karty. Pro Budějovice, které se zjevně potýkají s nedostatkem hráčů, které má v současné době k dispozici jejich trenér a jsou po pěti kolech stále bez bodového zisku.

TATRAN D. VES - TJ KAŠPERSKÉ HORY 1:1 (0:1) Pk 3:2

Branky: 53. Švajka Petr - 41. Goby Ondřej (vl.)

Rozhodčí: Formánek Tomáš, diváků, ŽK 5:2 ,ČK 0:1(73.Markovič Jaroslav) .

Tatran Dlouhá Ves: R. Hanzl – O. Goby, V. Příhoda, L. Tomanec (46. Z. Kodýdek), J. Dryk (ŽK), J. Hubený, P. Švec, M. Kulhánek (ŽK), P. Švajka (ŽK), M. Brabec (ŽK), P. Trčan.

TJ Kašperské Hory: M. Kolář – V. Šuba, P. Tomek (ŽK), J. Mirvald (83. L. Uxa), V. Šuba, D. Řimnáč, A. Kůs, L. Bílý (63. J. Voldřich), J. Markovič (ČK 73), R. Rovňan, T. Kašák (ŽK).

SOKOL MĚČÍN - SOKOL HRADEŠICE 1:1 (0:0) PK 6:5

Branky: 66. Brant Tomáš - 50. Panuška Václav

Rozhodčí: Lojík Václav - Bala Petr, Dušek Václav, 100 diváků, ŽK 3:2.

Sokol Měčín: R. Šlajch – T. Brant, M. Čejka (ŽK) (78. J. Touš), O. Jareš (ŽK), J. Šimek, J. Baumruk (56. O. Mašek), J. Krotký, D. Němec, L. Čejka, R. Šteffel, D. Kubík (ŽK).

Sokol Hradešice: P. Písečný – V. Panuška, J. Král, M. Florián, F. Melka (ŽK), T. Nováček, D. Vaněček, M. Kodýtek (62. V. Metlička (ŽK)), F. Vaněček, M. Buchta, L. Zdichynec.

TJ MĚCHOLUPY - SOKOL CHUDENICE 6:0 (6:0)

Branky: 5. Jandečka Tomáš, 10. Duchek Jan (pen.), 17. Bálek Dušan, 33. Bálek Dušan, 42. Bálek Dušan, 44. Bečka Stanislav

Rozhodčí: Javorský Josef - Baštář Josef, Petličarovský Ivan, 60 diváků, ŽK 1:3.

TJ Měcholupy A: D. Jakubec – K. Veselka, F. Zelenka (71. Z. Hybšman), J. Duchek (84. B. Daniel), V. Kaas, S. Bečka (75. J. Valečka), T. Jandečka (71. K. Čabrada), O. Červený, D. Bálek (71. D. Novák), V. Čížek (ŽK), O. Novotný.

Sokol Chudenice: P. Bejm – L. Zoubek (46. J. Rupert), D. Duda (ŽK), V. Fremuth, S. Hodan, R. Huňáček (46. M. Stryczek), M. Ježek (ŽK), P. Kadlec (ŽK), J. Soupír, J. Soupír, P. Vachtl.

OKULA NÝRSKO B - SK KOVO STRÁŽOV 2:3 (2:2)

Branky: 21. Pavlík Jakub, 31. Franc Jiří (vl.) - 14. Mayer Bronislav, 30. Toman Zbyněk (pen.), 81. Šteiner Rostislav

Rozhodčí: Petličarovský Ivan - Kaiser Ondřej, Steinbach Jiří, 60 diváků, ŽK 4:0.

FK Okula Nýrsko B: V. Pitra – P. Janovský, M. Nehoda (ŽK), P. Taušek (ŽK), D. Vávra, J. Raiser (59. P. Hlavatý), J. Pavlík, T. Valenta, M. Valenta (46. J. Švec), Z. Mašek (ŽK), L. Václavovic (46. M. Šlehofer (ŽK)).

SK Kovodružstvo Strážov: L. Vaněk – J. Michel, M. Chaluš, J. Flodr, L. Kalivoda, T. Červený (56. O. Uruba), J. Vališ, B. Mayer (86. D. Bouberle), Z. Toman, J. Franc, R. Šteiner.

FK BUDĚTICE 2012 - TJ NEZAMYSLICE 1:2 (0:1)

Branky: 70. Novotný Martin - 45. Kubovec Josef, 65. Věneček Michal

Rozhodčí: Abraham Josef, 150 diváků, ŽK 4:4,ČK 1:1 (54.Fiala Luboš - 60.Kubovec Josef oba 2 ŽK) .

FK Budětice 2012: J. Vinter – Z. Frančík (49. L. Fiala (2 ŽK) (ČK 54)), R. Melka, J. Josefík, V. Dušek, M. Kriepel, M. Štěch, M. Paroubek, M. Miroš (38. F. Podloucký (ŽK)), M. Novotný (ŽK), V. Korda.

TJ Nezamyslice: V. Kaliský – M. Věneček (65. L. Kočí (ŽK)) (89. J. Vlček), J. Pánek (ŽK), M. Hampl (78. M. Valeček), P. Kováč, J. Kubovec (2 ŽK) (ČK 60), J. Hozman (ŽK), R. Vinický (46. . Šatra), L. Kindelmann, D. Pichler, J. Krejčí (46. D. Podskalský).

START LUBY B - SOKOL MOCHTÍN B 4:0 (0:0)

Branky: 57.,66.a 75. Sydorenko Vasyl, 90.Plánička Zdeněk (vlastní)

Rozhodčí: Bala Petr - Baštář Josef, Molnár Ludovít, 140 diváků, ŽK 2:1.

Start VD Luby B: O. Přibyl – K. Šleis, P. Sysel (75. R. Pikahart), P. Flosman, V. Sydorenko (ŽK) (84. J. Guman), P. Voráček, J. Jiroutka, L. Janda (75. M. Červený), M. Irlbek, D. Černý (ŽK) (46. P. Čipera), V. Maňas.

Sokol Mochtín B: D. Prokop – Z. Novák (69. J. Pavlík), J. Peleška, O. Šup (31. P. Zoubek (ŽK)), M. Pryimak, T. Vlk (69. J. Kiklhorn), M. Blahník (69. T. Kanta), P. Švátora, J. Podraský (ŽK), Z. Plánička, P. Staněk (49. J. Švátora).

DUKLA JANOVICE - SK MALÝ BOR 1929 4:1 (2:1)

Branky: 31. Bohatý Martin, 34. Hájek Matěj, 67. Hájek Matěj, 72. Petruška Patrik - 14. Špindler Viktor (vl.)

Rozhodčí: Strolený Petr - Kaiser Daniel, Petrželková Kateřina, 112 diváků, ŽK 3:1,ČK 1:1 (45. Machura Jiří 2ŽK - 41.Šipla Miroslav) .

FK Dukla Janovice: M. Martínek – J. Macura (2 ŽK) (ČK 45), V. Drmla, M. Bohatý, V. Špindler, M. Švůgr (46. J. Kotlan), D. Jůzek, P. Petruška (83. A. Zhvakin), M. Urban, M. Hájek, J. Šlégl.

Sokol Malý Bor: J. Lád – L. Trubač (33. V. Petřík), D. Vonášek, M. Sládek, D. Šipla (86. M. Polena), V. Dvořák (63. R. Hlaváč), K. Jára, M. Šmrha (33. F. Chodl), L. Kliment, M. Šipla (ČK 41), J. Němec (ŽK).