1A - 16. kolo 7.-8.3.20

1.A TŘÍDA

JAK SUŠICE NA PODZIM SKONČILA, TAK NA JAŘE ZAČALA

V úvodu druhé, odvetné části soutěžního ročníku 201920 měly čtyři týmy z Pošumaví výhody domácího prostředí. Vedle očekávaného vítězství lídra tabulky TJ Žichovice v duelu prvního s posledním byla doma stoprocentně úspěšná také Sušice. Tým z města na Otavě vítězstvím nad divizní rezervou Rokycan příjemně překvapil a jak na podzim skončil výhrou 3:2 nad Starým Plzencem, tak na svém hřišti na jaře zopakoval stejný výsledek, výhrou nad dosud třetím celkem tabulky. V dalších dvou zápasech došlo na pokutové kopy. Lépe je zvládli exekutoři penalt Startu Luby a kvalitním soupeřem z popředí tabulky Kaznějovem si připsali další bod. O záchranu bojující Svéradice neudržely své slibné vedení z první půle s druhým týmem soutěže béčkem Petřína a z mini souboje na penalty vyšel vítězně divizní rezerva hostů.

Mochtín a Hrádek zahajovaly jaro na hřištích soupeřů a oba kolektivy se z nich vrátily s prázdnou. Hrádek na podzim doma po remíze 1:1 prohrál na PK a na hřišti soupeře dokonce čtyřikrát inkasoval. V sestupových vodách se pohybující Žihle přezimovala na předposledním místě na podzim v Mochtíně prohrála a nedala ani gól, nicméně doma jí stačil první poločas, aby si zajistila tříbrankový náskok a dotáhla tento zápas do vítězného konce.

TJ Sušice - FC Rokycany B 4:1 (3:1)

Domácí nastoupili v sestavě se třemi dorostenci Kramárem, Krůsem a patnáctiletým Míčkou, kteří výrazně oživili jejich hru. Když k tomu přidali všichni velkou bojovnost a nasazení, pak se nečekaný a cenný tříbodový zisk proměnil ve výsledek, který by měl být velkým povzbuzením do dalších jarních bojů o záchranu.

Branky: 19. Budil Marek, 21. Míčka Ondřej, 45. Klíma Tomáš, 89. Kramár Martin - 20. Bouše Karel

Rozhodčí: Rozhodčí: Fanfule Ladislav - Brůha Radek, Červený Václav. Delegát: Petržílka Jiří.

TJ Sušice: P. Hanč – M. Brož, O. Skrbek, L. Kodýdek, J. Farták, M. Kramár, M. Budil, T. Klíma, Š. Tuček (ŽK) (67. F. Vítovec), D. Vašák, O. Míčka.

SK Starý Plzenec: M. Vykoupil – P. Brejcha, O. Havlíček (ŽK), T. Pata, L. Zelinka, T. Brejcha, M. Košťál (ŽK), J. Eliáš (86. M. Pícka), R. Vávro, P. Batěk, P. Menšík (62. J. Sedlák).

FK Žákava - TJ Svatobor Hrádek 4:1 (1:0)

Branky: 15. Nekola S.,53. Smazal J.,84.Drugla L., 90. Nekola T. – 60. Brabec J.

Rozhodčí: Schneider Josef - Bogdan Gabriel, Liškutín Antonín. Delegát: Aubrecht Josef.

FK Žákava: O. Soukup – J. Aubrecht, J. Tišl, S. Nekola, M. Boukal (71. R. Škala), O. Soukup (88. J. Mencl), T. Nekola, M. Skala (ŽK), L. Drugda, J. Smazal, V. Mencl.

Svatobor Hrádek: V. Ryba – P. Nový (62. J. Skála), J. Pojar, V. Pojar, L. Kutil (ŽK), T. Matějka, Š. Gajdečka (46. A. Štěpán), J. Brabec (79. L. Šoural), R. Kočí, J. Skuhra, J. Kutil (46. J. Sekyra).

TJ Žichovice - SK Starý Plzenec 3:1 (3:1)

V Žichovicích bylo v duelu prvního s posledním za půl hodiny "vymalováno". Před krásnou návštěvou 550 diváků(!!) padaly branky jen v první třetině tohoto duelu. Prakticky skóre uzavřel  gólem v 31.minutě nestárnoucí  fotbalové legenda , bývalý reprezentant a několikanásobný ligový mistr Pavel Horváth. V druhém poločase si domácí své očekávané vítězství i vedení v tabulce pohlídali.

Branky: 9. Butnaru I., 23. Čadek P., 31. Horváth P. - 28. Vávro R.

Rozhodčí: Špindlerová Zuzana - Sladký Stanislav, Čermák Vladimír. Delegát: Bláha Vladimír.

TJ Žichovice: J. Landa – J. Beneš, D. Žáček, I. Butnaru (84. M. Špírek), P. Čadek (90. P. Rojík), K. Krejčí, P. Horváth (89. L. Červený), Š. Říha (65. T. Hnídek), O. Chalupa (81. J. Krýsl), J. Motl, D. Staněk.

SK Starý Plzenec: M. Vykoupil – J. Kuncendörfer, T. Pata, M. Košťál, R. Vávro, O. Havlíček (ŽK), J. Eliáš, P. Brejcha (ŽK), M. Pícka (60. R. Kalousek), J. Bauer, P. Menšík.

TJ START LUBY - FK Bohemia Kaznějov 2:1 (1:1) PK 3:2

Čtvrtý tým tabulky z Kaznějova potvrdil v Lubech svoje kvality a za odměnu si odvezl cenný bod a to se jen tak každému soupeři z Lub v tomto ročníku nepoštěstilo .

Branky: 24. Votava T. - 22. Tichý M.

Rozhodčí: Valenta Martin - Šimek Jakub, Sirový Václav. Delegát: Ďugel Pavol.

TJ Start Luby: V. Hromada – M. Vejskal, T. Bureš, M. Havlovic (86. D. Sládek), K. Šleis, M. Sysel, T. Votava (75. H. Pikhart), J. Holý (ŽK), J. Skýpala (ŽK), P. Kvítek (31. J. Jirotka), J. Nešpor.

Bohemia Kaznějov: J. Švamberg (ŽK) – T. Vaneš (ŽK), O. Běhounek, V. Pícl, F. Vaňourek (46. J. Hrubý), V. Vašíček (ŽK) (65. J. Kiss), T. Jung (46. J. Kusák (ČK 62)), J. Kopač (ŽK), J. Hyneš (ŽK) (87. J. Valenta), M. Tichý, J. Vondráček (90. J. Beránek).

TJ Slavoj Žihle - TJ Sokol Mochtín 3 : 1 (3:0)

(převzato z web.stránek  S.Mochtín)  Mochtín začal na hřišti svého soupeře dobře. Byl aktivnější, měl převahu i menší šance. Ve 24. min. však přišel nečekaný zlom. Po rohovém kopu náš T.Vichr fauloval ve skrumáži domácího útočníka, "vyfasoval" za to ŽK a navíc - kopala se penalta ! Tu proměnil v úvodní gol zápasu zkušený domácí harcovník Jan Najman (41 let), nastartoval tím obrat ve vývoji tohoto utkání. O deset minut později bylo pro Mochtín ještě hůře. To se svým druhým golem (pro náš tým hodně smolným) znovu prezentuje domácí Najman, na 3:0 (o pouhou minutu později !) zvyšuje po VPK nepokrytý Šafář - je prakticky rozhodnuto. Za tohoto příznivého stavu se domácí zatáhli, vyztužili svoji obranu, Mochtín se naopak snažil otevřenější hrou a útočnějším pojetím s výsledkem ještě něco udělat. Podařilo se mu v 78.minutě snížit Jiřím Dolejšem na 3:1,ale více toho domácí obrana našim hráčům nedovolila. Žihle si tak připisuje všechny 3 body, posouvá se z předposledního 15. na 14.místo tabulky s celkovým ziskem 13 bodů. Mochtín jich má zatím 21, ale čekají na něj ještě hodně silní soupeři. Doufejme, že již v dalším utkání (doma derby se Startem Luby) prokáží naši fotbalisté větší nasazení, bojovnost a touhu po vítězství.

Branky: 25. a 24. Najmon J., 34. Šafář - 78. Dolejš Jiří

Rozhodčí: Vocelka Milan - Šimek František, Hamouz Jakub. Delegát: Hamouz Jaroslav.

Slavoj Žihle: J. Štěpánek – F. Půta, L. Razek, J. Čapek, V. Churavý, L. Milan (15. T. Přibyl), R. Otcovský, M. Morgenstern, J. Šafář (79. D. Kunt), J. Najmon, J. Masopust.

Sokol Mochtín: M. Blahník – J. Dolejš, T. Vichr (ŽK), J. Bejvl, J. Žiak, V. Pretzelmayer, J. Čeleda, S. Strejc, Z. Smolík, M. Kapusta (79. D. Gajdušek), S. Spasov (55. T. Velek (ŽK)).

FK Svéradice - SK PETŘÍN PLZEŇ B 3:4 (2:1) PK:4:5

Branky: 15. Hájek J., 43. Klas D., 55. Kába R. - 8. a 61. Vodrážka D., 69. Kohout A.

Rozhodčí: Duda Václav - Marek Pavel, Velíšek Jiří. Delegát: Kašpar Zdeněk.

FK Svéradice: M. Soukup – D. Klas, M. Petrásek (71. J. Netušil), V. Brůha, M. Chaloupka (ŽK), M. Heimlich, M. Hájek, E. Bouše, S. Makovec, J. Makovec (75. M. Jedlička), R. Kába.

SK PETŘÍN Plzeň B: D. Strejc – T. Koudele (65. L. Talůžek), D. Voves, J. Huml, J. Ledvina, L. Gavrylovskyy, M. Nademlejnský, A. Kohout (ŽK), D. Vodrážka, J. Vondrážka (73. J. Klostifar), M. Štefl.

TJ SOKOL RADNICE - TJ KOŠUTKA PLZEŇ   4:1 (2:0)

Branky 6. Poláček František, 34. Poláček František, 48. Poláček František (pen.), 86. Krč Michal - 70. Blažejovský Jaroslav

Rozhodčí: Hessová Tereza - Ruda Daniel, Šimek Adam. Delegát: Krejčí Zdeněk.

TJ Sokol Radnice: J. Volák – D. Rýdl, M. Svoboda (72. M. Spěváček), V. Spurný (89. J. Draský), L. Brož (ŽK), M. Krč, F. Poláček (88. R. Štěpánek), P. Valenta, P. Aubrecht (72. M. Habr), L. Aubrecht, T. Kroc (85. D. Krč).

TJ Košutka Plzeň: M. Ribička – M. Primas, J. Pekník, L. Kovařík (62. J. Blažejovský), T. Peknik (85. F. Bloch), Z. Rolko, M. Kadlec, P. Macht, F. Řežábek (46. J. Kalaš), J. Chabr (62. T. Krejčí), K. Liška (75. M. Milota).

TJ START BĚLÁ NAD RADBUZOU - TJ SOKOL KRALOVICE 0:1 (0:0)

Branky: 90. Kůsa Martin

Rozhodčí: Pressl Václav - Bína Roman, Brůha Radek. Delegát: Cihlář František.

TJ Start Bělá nad R.: T. Jarina – M. Blacký, M. Černý, M. Tomášek, M. Šinál, D. Frank, L. Sobotník (59. J. Malý), V. Iščenko, L. Černý (46. R. Ebenhöh), P. Horák, V. Landrgott (73. P. Cingroš).

Sokol Kralovice: J. Bodurka – J. Vlk, M. Kulhánek, M. Pánek (46. M. Chvosta), J. Lavička (ŽK), M. Bulín, D. Hyneš, P. Koča (65. D. Běláč), T. Běhounek (46. M. Kůsa), P. Gažák, P. Bulín (65. P. Vrána).