KP - 10.kolo

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽI

NÝRSKO SPLNILO PLÁN, DOMA O POUTI VYHRÁLO

V dalším kole čeká Okulu v Domažlicích duel s lídrem přeboru

Třetímu týmu tabulky Okule Nýrsko se splnil cíl, se kterým do 10.kola KP šel. O místní pouti se v domácím prostředí chtěl svým příznivcům představit v lepším výsledkem, než tomu bylo naposledy na svém hřišti v duelu s Horní Břízou, ze kterého si hosté odvezli dva body. Již v páté minutě šli domácí do vedení a třetí brankou v úvodu II. půle své vítězství pojistili. Nyní již jsou ale v Nýrsku myšlenkami na zajímavé utkání v dalším kole, ke kterému se chystají na hřiště lídra tabulky do Domažlic. Domácí rezerva na něm dosud nezaváhala, ze čtyř zápasů má plný počet bodů a aktivní skóre 17:3 naznačuje že zde nemá Nýrsko co ztratit a když ano, tak do Domažlic pro body nebudou jezdit ani další soupeři, kteří mezi sebou soupeří o čelo tabulky.

Zajímavou postavou duelu sousedů ze středu tabulky mezi Nepomukem a Chotíkovem byl hostující David Míka. Tento hráč byl v úvodu utkání jeho smutným hrdinou, kdy vlastní brankou pomohl domácím jít do vedení. Opakem byl z pohledu Davida Míky závěr zápasu, V 87.minutě úspěšně proměnil pokutový kop, srovnal stav na 1:1 a umožnil svému týmu jít do penaltovému rozstřelu ve kterém byl úspěšný a odvezl si cenné dva body.

Před slušnou návštěvou se hrálo okresní derby na hřišti v Třebnici, kde domácí trpaslík Meclov hostil fotbalového giganta nejen na Domažlicku, rezervu úspěšného týmu v národní lize Jiskru Domažlice. Ta je byla po devíti kolech na čele přeboru kraje a zůstane na prvním místě o po tomto duelu ve kterém domácí tříbrankové vedení korigovali v závěru gólem z pokutového kopu.

Souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky viděli diváci v Tlumačově. Půl hodiny cesty, devadesát minut na hřišti a vydřené první vítězství FK Staňkov je pro tento poslední tým tabulky povzbuzením do dalších pěti podzimních kol.

Přibližně stejně daleko jako Staňkov mělo Stříbro k duelu do Holýšova. Domácí se nemohli dovolit vzhledem k situaci v tabulce kde jsou s deseti body na 12.místě body rozdávat. To se také potvrdilo, druhý tým tabulky na jejich hřišti neměl na růžích ustláno nakonec měl i namále že si odvedl zásluhou lepší střelby penalt dva body.

Sokol Lhota - SSC Bolevec  5:1 (1:0)

Střelci: 44. Šroubek Jakub, 49. Kotrnoch Ondřej, 60. Langer Jakub, 67. Kohout Jakub (pen.), 74. Matas Martin - 89. Hibler Jan (pen.)

60 diváků . Rozhodčí: Bogdan Gabriel, Kulhánek Milan, Duspiva Václav, Havlík Václav

Okula Nýrsko - S. Plzeň - Černice 3:1 (2:0)

Střelci: 5. Výtisk Petr, 38. György Tomáš, 46. Varga Imrich - 60. Eger Patrik

150 diváků . Rozhodčí: Havránek Martin, Hamouz Jakub, Petrželka František, Petržílka Jiří

FK Okula Nýrsko: M. Toul – J. Pavlík, P. Výtisk (89. M. Trumpeš), J. Kopřiva, I. Varga (82. O. Kadlec (ŽK)), T. György, M. Lucák (87. L. Hájek), I. György (72. M. Bastl), J. Čanecký, J. Lužný, M. Brož.

Slavia Vejprnice - TJ Zruč 2:0 (1:0)

Střelci: 7. Heindl Filip, 74. Kotva Tomáš

100 diváků . Rozhodčí: Mazanec Marek, Strolený Petr, Lego Jan, Lhoták Luděk

FK Nepomuk - FC Chotíkov 1:2 (1:0) Pen: 3:4

Střelci: 16. Míka David (vl.) - 87. Míka David (pen.)

110 diváků . Rozhodčí: Picek Lukáš, Kříž Lukáš, Ruda Daniel, Harmady Miloš

RAPID PLZEŇ - SK Horní Bříza 0:4 (0:1)

Střelci: 17. Mašek Josef, 56. Kraček Jakub, 74. Paukner Jan, 76. Trojanec Matěj (pen.)

85 diváků . Rozhodčí: Bureš Jiří, Hájek Zdeněk, Pena Miroslav, Bartošek Zdeněk

TJ ZD Meclov - TJ Jiskra Domažlice B 1:3 (0:1)

STŘELCI: 89. Pačesný Jiří (pen.) - 20. Kulhavý Jan, 53. Javorský Pavel, 72. Uzlík Václav

220 diváků. Rozhodčí: Fillinger Miloš, Šimek František, Duspiva Václav, Paták Viktor

TJ START Tlumačov - FK Staňkov 1:2 (1:1)

STŘELCI: 15. Šindelář Radek - 34. Dolejš František (pen.), 87. Tlustý Tomáš

120 diváků . Rozhodčí: Ruda Daniel, Homr Michal, Kulhánek Milan, Cihlář František

TJ Holýšov - TJ Baník Stříbro 2:3 (2:0) Pen: 4:5

STŘELCI: 6. Vítek Jan, 38. Šperl Václav - 50. Demjan Petr, 81. Bůžek Tomáš

170 diváků . Rozhodčí: Bína Roman, Bogdan Gabriel, Říha Zdeněk, Pastyřík Vladimír