1.A tř. 4. kolo

NOVÁ POSILA ŽICHOVIC PAVEL HORVÁTH NEDOVEDL TENTO TÝM K DOMÁCÍ VÝHŘE

Na programu 4.kola byly dvě pošumavská derby. a v obou zůstaly body doma. První se hrálo v sobotu v Lubech. Hostující Svéradice měly v tabulce před tímto duelem stejně bodů jako domácí. Domácí prohrávali vlastní brankou z 24.minuty, ale do konce první půle výsledek dvěma góly otočili. Zápas definitivně rozhodl třetí brankou s samotném závěru Kvítek. Velkou porci smůly si vybral v tomto duelu Jan Voráč, který nejprve si dal vlastní gól a pak šest minut před koncem utrpěl vážné zranění pravého kotníku (otevřená zlomenina). Vzhledem k přerušení hry (hráč byl odvezen RZS) bylo utkání prodlouženo o deset minut.

Druhé derby se hrálo v neděli v Sušici, kde dosud v tabulce jednobodové Sušice hostila šestibodový Mochtín. Domácí s vynucenou změnu v brance po zranění zkušeného gólmana Františka Míčky nahradil dorostenec Petr Hanč. I v brance hostů museli improvizovat a brankařské rukavice zbyly na zkušeného hráče Petra Švátoru. V utkání domácí prohrávali od osmé minuty. Srovnat se jim podařilo Vašákem pět minut před odchodem k poločasové přestávce. Tentýž hráč se zasloužil o dvoubrankové vedení a dosažení hattricku dvěma góly mezi 55. a 60. minutou. Závěr zápasu dal kontaktní v tomto duelu svůj druhý gól Bejvl, na vyrovnání již v hektickém závěru nedošlo. Domácí se touto tak měli možnost radovat z první výhry v novém ročníku.

Ve 4.kole nastupoval Svatobor Hrádek ke svému třetímu zápasu na svém hřišti. A do třetice již to vyšlo na stop procent a výhrou nad Starým Plzencem Svatobor připsal premiérovou výhru v druhé nejvyšší krajské soutěži.

Diváckou konkurenci derby Sušice – Mochtín měl další zápas tohoto kola 1.A třídy, který se hrál od 15:00 v Žichovicích. Fotbaloví příznivci nejen ze Sušicka si nenechali uniknout návštěvu zápasu ve kterém se těšili na bývalého hráče Viktorie Plzeň a bývalého reprezentanta ČR Pavla Horváta. Ten po skončení profesionální dráhy hráče, kdy se vydal na trenérskou dráhu odehrál pouze dvě soutěžní utkání. Bylo to za divizní Olympii Březovou na jaře minulého roku, kdy proti Sencu Dobravka odehrál celý zápas a poté ještě nastoupil proti TJ Přeštice a odehrál v tomto duelu pouze úvodních 23.minut. Do Žichovic se avizovaný a jeden z nejzajímavějších přestupů v Pošumaví definitivně vyřídil na FAČR dne 30.8. 2019. V Žichovicích v neděli 44letý Pavel Horváth, slavný to bývalý kapitán FC Viktoria Plzeň odehrál na domácí téměř celý zápas. Byl střídán deset minut před koncem za bezbrankového stavu. Domácím se nepodařilo tento stav udržet v úplném závěru dvakrát inkasovali. S tím, že nezískají z prvních dvou zápasů doma ani bod asi málo kdo sledoval poslední příchody trenérské i hráčské počítal. Venku to jde, doma to z pohledu bodového zisku hodně vrže!

TJ Start Luby - FK Svéradice 3:1 (1:1)

STŘELCI: 89. Kvítek Patrik, 33. Čipera Pavel, 63. Čížek Aleš - 24. Voráč Jan (vl.)

ŽK 3:3, ČK 0:1 (89. Chaloupka Martin) 150 diváků. Rozhodčí: Pressl Václav - Fanfule Ladislav, Fanfule Adam. Delegát: Havlík Václav.

TJ Start Luby: V. Hromada – M. Vejskal, A. Čížek (74. J. Holý), J. Šťastný (ŽK), D. Schejbal, T. Votava (78. J. Havlíček), V. Koželuh, J. Voráč (84. J. Skýpala), M. Šůs, P. Kvítek (ŽK), P. Čipera (ŽK).

FK Svéradice: M. Soukup – D. Klas (ŽK), V. Brůha, M. Chaloupka (2 ŽK) (ČK 89), M. Heimlich, M. Hájek, S. Makovec, R. Kába, J. Vonášek, V. Turek, V. Beránek.

FK Žákava - TJ Sokol Kralovice 2:6 (2:2)

STŘELCI: 39. Boukal Matěj, 41. Soukup Ondřej - 37. Dušička Ondřej, 43. Pánek Martin, 49. Dušička Ondřej, 58. Vrána Pavel, 62. Bulín Martin, 90. Pánek Martin

Hráno bez karet. 100 diváků . Rozhodčí: Schveinert Radek - Vocelka Milan, Jirsa Lukáš. Delegát: Hajšman Pavel.

FK Žákava: T. Košnar – R. Kalousek (53. V. Bouda), J. Tišl, J. Vinkelhofer, M. Boukal, A. Huňáček, O. Soukup, M. Skala (65. R. Škala), L. Drugda, J. Smazal, V. Mencl.

Sokol Kralovice: L. Sládek – M. Pánek, M. Bulín, M. Horyna, P. Gažák (87. D. Běláč), M. Chvosta, P. Bulín, P. Vrána, M. Kůsa, O. Dušička, M. Kulhánek.

TJ Košutka Plzeň - FC Rokycany B 1:2 (1:1)

STŘELCI: 44. Kalaš Jan - 38. Kulle Dominik, 77. Hájek Dominik

ŽK 0:1. 100 diváků .Rozhodčí: Szikszay Ladislav - Doksanský Tomáš, Duda Václav. Delegát: Hamouz Jaroslav.

TJ Košutka Plzeň: F. Šatra – J.Hemzáček, J. Pekník (56. M. Milota), L. Kovařík, T. Peknik, D. Triner (46. T. Krejčí), M. Kadlec, P. Macht, J. Kalaš (69. M. Navrátil), M. Pitule, K. Liška (46. J. Chabr).

FC Rokycany B: M. Wohlmuth – J. Klír, J. Kořínek, J. Řapek, T. Pliml, J. Huňáček, B. Vašíček (56. D. Hájek), M. Chmelíř, M. Votava, J. Ječmen (ŽK) (72. J. Bouda), D. Kulle (59. P. Spěváček) (90. M. Drábek).

Svatobor Hrádek - SK Starý Plzenec 3:1 (0:1)

STŘELCI: 50. Skála Jan, 54. Brabec Jakub, 60. Kutil Libor - 40. Brejcha Pavel

ŽK 4:5, ČK 0:1 (70Havlíček Ondřej 2ŽK), 140 diváků . Rozhodčí: Valenta Martin - Šimek Jakub, Brůha Radek. Delegát: Harmady Miloš.

Svatobor Hrádek: V. Ryba – Š. Gajdečka (ŽK), V. Pojar (46. J. Brabec (ŽK)), J. Pojar, M. Kolář, J. Skuhra, T. Matějka (ŽK), P. Nový, J. Skála (ŽK) (77. J. Kutil), R. Kočí (88. A. Štěpán), L. Kutil.

SK Starý Plzenec: Z. Slováček – T. Pata (ŽK), V. Brejcha (ŽK), R. Vávro (ŽK), P. Brejcha (ŽK), O. Havlíček (2 ŽK) (ČK 70), J. Bauer, M. Košťál, P. Menšík (81. M. Ulč), M. Bláha, M. Pícka.

TJ Start Bělá nad Radbuzou - SK PETŘÍN PLZEŇ B 1:6 (0:2)

STŘELCI: 90. Frank Dominik - 11. Lávička Martin, 38. Škarda Petr, 48. Škarda Petr, 54. Provod Michal, 71. Škarda Petr, 79. Lávička Martin

ŽK 1:1. 100 diváků .Rozhodčí: Duda Václav - Mičan Jan, Šimek Adam. Delegát: Bláha Vladimír.

TJ Start Bělá nad R.: N. Nikolaev – M. Blacký, P. Jarina, L. Černý, M. Černý, R. Ebenhöh, V. Landrgot (66. P. Cingroš (ŽK)), D. Frank, L. Sobotník (86. D. Häusler), M. Bořil, M. Tomášek.

SK PETŘÍN Plzeň B: P. Landrgott – M. Kordík (ŽK), M. Štefl (66. A. Rada), M. Lavička, M. Trojovský (49. M.Provod), D. Vodrážka (66. D. Samek), D. Voves, P. Škarda, T. Koudele (66. M. Maur), P. Klich, M. Nademlejnský.

TJ Žichovice - FK Bohemia Kaznějov 0:2 (0:0)

STŘELCI: 90. Vondráček Jakub, 90. Vondráček Jakub

ŽK 4:2, 250 diváků . Rozhodčí: Sladký Stanislav - Hessová Tereza, Čermák Vladimír. Delegát: Lešetický Vladimír.

TJ Žichovice: J. Kozlík – V. Jech, D. Žáček, L. Černý (ŽK), I. Butnaru (86. V. Hanzlík), P. Horváth (80. P. Čadek), Š. Říha, J. Krýsl, O. Chalupa (71. M. Špírek), J. Motl, D. Staněk (ŽK).

Bohemia Kaznějov: J. Švamberg – V. Vašíček (ŽK) (46. T. Vaneš), O. Běhounek (71. T.Jung), V. Pícl, J. Vondráček, M. Mareš (78. J. Hrubý), J. Fedorco, J. Kopač, J. Vondráček, J. Hyneš (89. M. Fedorco), M. Tichý (ŽK).

TJ Sušice - TJ Sokol Mochtín 3:2 (1:1)

STŘELCI: 40. Vašák Dominik, 55. Vašák Dominik, 60. Vašák Dominik - 8. Bejvl Jakub, 85. Bejvl Jakub

100 diváků. Rozhodčí: Štěpán Zdeněk - Špindlerová Zuzana, Marek Pavel. Delegát: Petržílka Jiří.

TJ Sušice: P. Hanč – O. Skrbek, T. Marek, L. Kodýdek (ŽK), V. Klíma, M.Kramár, Š. Tuček, T. Klíma, M. Budil, D. Vašák, P. Vinický.

Sokol Mochtín: P. Švátora – J. Dolejš, T. Vichr, J. Bejvl, J. Žiak, J. Osvald, P. Staněk, D. Gajddušek, J. Šafránek, Z. Smolík, M. Kapusta.

TJ Sokol Radnice - TJ Slavoj Žihle 7:1 (2:1)

STŘELCI: 4. Svoboda Matěj, 21. Krč Michal, 47. Vitouš Josef, 50. Krč Michal, 60. Habr Martin, 66. Poláček František, 71. Vitouš Josef - 16. Šafář Jaroslav (pen.)

ŽK 0:1. 120 diváků. Rozhodčí: Kašpar Zdeněk - Vocelka Milan, Šimek Adam. Delegát: Pastyřík Vladimír.

TJ Sokol Radnice: J. Volák – D. Rýdl, M. Svoboda (84. V. Melich), J. Esterka, M. Spěváček (71. R. Štěpánek), M. Krč, F. Poláček, M. Habr (67. L. Paleček), J. Vitouš (77. L. Koffer), P. Valenta, T. Kroc (38. V. Spurný).

Slavoj Žihle: J. Štěpánek – L. Milan, J. Sefzig, T. Buchta, F. Půta (85. J. Hána), O.Čapek (ŽK), L. Brož, R. Otcovský, J. Šafář (76. J. Brož), T. Přibyl, P. Pfeifer.