Krajský přebor starších žáků - 30. kolo 16.-18.6.2017

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

VÝSLEDKY

STŘELCI

MEZI STARŠÍMI ŽÁKY V KRAJI VÝRAZNĚ POŠUMAVÍ VYČNÍVALO

Za výsledky, které se projevily v konečném účtování v tabulce krajského přeboru starších žáků je třeba týmy z Pošumaví pochválit. Celý ročník mimo dominantních Rokycan to byly právě týmy Klatov, Nýrska a Sušice, které spolu sváděly souboj o pořadí do 6.místa a všichni se oproti minulému roční ku výrazně polepšily. Nakonec se mezi ně vklínily pouze Přeštice, které se umístily na 3.místě. Klatovy po loňském 4.místo skončilo nejlépe na 2.místě, Sušice oproti minulému roku z 11.místa poskočila na 4.místo, v loni desáté Nýrsko zazářilo na konečnou pátou příčku a Start Luby po osmém místě v loni nyní určitě berou v konkurenci patnácti týmů šesté místo ! Super umístění uvedených družstev, ke kterému je nutné poblahopřát!

.

FK HORAŽĎOVICE - TJ SUŠICE 1:3 (0:1)

Branky:70. Pančenko Alex - 12. Kadlec Josef, 41. Kramár Martin, 47. Kolařík Lukáš. Rozhodčí: Kulhánek Milan, ŽK 2:0, 30 diváků.

OKULA NÝRSKO - SENCO DOUBRAVKA 3:1 (1:1)

Branky: 5. Jarko Marek (pen.), 38. Bastl Adam, 40. Irlbek Filip - 17. Kule Jakub

Rozhodčí: Petrželková Kateřina, 40 diváků, ŽK 1:1.

FK NEPOMUK - START LUBY 0:3 (0:2)

Branky: 15. Hajšman Daniel, 26. Janda Leon, 41. Votava Tomáš.

Rozhodčí: Říha Zdeněk, 40 diváků.

SK KLATOVY - SLAVIA VEJPRNICE 3:1 (0:1)

Radimír Bilíček
Poslední soutěžní utkání tohoto soutěžního ročníku sehráli klatovští staršíci na perfektně střiženém pažitu hřiště na Rozvoji. Jejich soupeřem byl tým z Vejprnic, a i když už před tímto zápasem měli domácí 2. místo v tabulce zajištěné a soupeř se pohybuje v její druhé polovině, chtěli se kluci rozloučit se soutěží domácím vítězstvím.
To se nakonec nerodilo vůbec lehce. Od první minuty se sice snažili domácí vytvořit si alespoň optickou převahu, byli to ale hosté, kteří se už v 7. min. ujali vedení. To využili zaváhání domácí obrany a chytrým lobem otevřel skóre hostující D.Pressl. Rychlé vedení otupilo tlak klatovských a ti se ve snaze o rychlé vyrovnání začali utápět v nepřesné a pomalé kombinaci, kterou podtrhli zbytečnými kličkami a uspěchanou střelbou. Tento způsob hry do konce I. poločasu nezměnili a i proto k poločasové přestávce odcházeli spokojenější hosté.
Do II. půle vstoupili domácí jako vyměnění a hned ve 36. min. si hodil nezvykle na pravou nohu míč J.Fiala a přesnou střelou pod břevno srovnal skóre. Vyrovnávací branka klatovské pořádně povzbudila a postupně začali zvyšovat tempo hry. Ve 47. min. se do kombinace zapojila celá pravá strana a po přesném centru L.Rajtmajera vyskočil nejvýš L.Marek a umístěnou hlavičkou otočil skóre utkání ve prospěch domácích. O dalších jedenáct minut se měnilo skóre opět. Ve II. poločase s chutí hrající J.Fiala se dostal do rychlého brejku a tentokrát pro něj silnější levačkou podstřelil hostujícího brankáře – 3:1. Když podobný brejk hostů skončil pouze na tyči domácí branky, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. V samotném závěru se mohl do listiny střelců zapsat i se zraněním laborující M.Kutka, jeho branka však nebyla pro postavení mimo hru uznána. Po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího V.Pressla se tak mohli domácí radovat z posledního a zcela zaslouženého vítězství v tomto soutěžním ročníku. Tímto vítězstvím si klatovští staršíci pojistili velmi cenné 2. místo v krajském přeboru starších žáků.
Branky:36. Fiala Jakub, 47. Marek Lukáš, 58. Fiala Jakub - 7. Pressl Daniel.

Rozhodčí: Pressl Václav,50 diváků.