STŘELCI

HORAŽĎOVICE SE POKUSÍ O NÁVRAT DO KRAJE,

MOCHTÍN ČEKÁ BARÁŽ O ZÁCHRANU, PAČEJOV SESTUPUJE DO 1.B TŘÍDY,

ŽICHOVICE ZAKONČILY VÝHROU A ČEKÁ JE ZASLOUŽENÉ VOLNO

V 1.Atřídě po odehrání posledního 30.kola ještě ze čtyřlístku účastníků této soutěže z Pošumaví pro dva týmy ještě tento ročník nekončí. Horažďovice po úspěšném finiši nakonec dospěly k cíli tím, že umístěním do 4.místa se pokusí zabojovat v baráži o návrat do krajského přeboru. Ikdyž to již v průběhu jara to na baráž již zdaleka nevypadalo, nakonec to přece jen horažďovickým fotbalistům vyšlo!

Částečná spokojenost, ale také na druhé straně i obava je na straně Sokola Mochtín. Spokojenost rozhodně s tím, že se   tomuto celku podařilo úspěšně odskočit v tabulce z pásma přímého sestupu, nicméně 1. A třída je hodně tvrdá!

Počty sestupujících nabraly v tomto ročníku téměř na maximum, a tak mezi čtveřicí sestupujících spadl z našeho okresu rovněž Sokol Pačejov, který sestupuje do 1.B třídy. Na Mochtín čeká baráž o záchranu s jedním ze soupeřů v 1.B třídy, které skončili na 2.místě a pokud nebude los baráže milostivý, pak to také může znamenat, že proti Mochtínu se postaví v baráži třeba Svatobor Hrádek. Los baráže bude znám v pondělí večer a do té doby budeme všichni jelo výsledek očekávat.  A tak jediným týmem, který vyšel z rozhodujících jarních soutěžních klání v 1.A třídě doslova bez ztráty kytičky a ozdoben mohla skalpy zvučných soupeřů z této soutěže je TJ Žichovice, kterému k zisku pátého místa blahopřejeme.

MĚSTO TOUŠKOV - TJ ŽICHOVICE 3:5 (1:1)

V zápase v Touškově jsme se rozloučili s úspěšnou sezónou i s fanoušky, kteří s námi na zápas přijeli, za což jim děkujeme. Nakonec to bylo loučení vítězné, i když k němu vedla poměrně kostrbatá cesta a ne úplně ideální výkon.
Domácí hráli živelný fotbal, dobře kombinovali a v prvním poločase si vytvořili určitě více šancí než my. Přesto jsme šli do vedení díky centru Ondry Musila, který překvapil všechny včetně střelce a domácího brankáře. Pak nám mnohokrát pomohl brankář Landa, který likvidoval jasné šance domácích, nestačil jen na dorážku Anděla. Z našeho pohledu špatný poločas tak skončil ještě relativně dobře.
Po přestávce jsme sice nejdříve zahrozili my, ale vzápětí šli do vedení domácí, když se podruhé trefil Anděl. A bylo ještě hůř, když se zbytečně nechal vyloučit Šimáček. To nám paradoxně pomohlo, protože jsme začali hrát zodpovědněji a trestat chyby domácích. Všechny góly vstřelili hráči, kterým trenér Čakrt o poločase prozíravě našel jiný post. Z pozice útočníka dvakrát skóroval Honza Jiřík a už jako střední záložník se také dvakrát prosadil Ondra Chalupa. Domácí za stavu 2:4 ještě zdramatizovali závěr zápasu brankou Karbusického, ale na našem vítězství to již nic nezměnilo.
Sestava: J.Landa – O.Musil, J.Jiřík (87.L.Mourek), R.Beneš, L.Černý – M.Špírek (90. L.Stulík), R.Šiška, M.Prchlík, M.Linhart (46. J.Beneš), O.Chalupa – J.Šimáček
Branky: 41. Anděl Jakub, 49. Anděl Jakub, 82. Karbusický Ondřej - 17. Musil Ondřej, 61. Jiřík Jan, 69. Chalupa Ondřej, 80. Chalupa Ondřej, 85. Jiřík Jan.

Rozhodčí: Koura Radim - Žák Adam, Petrželková Kateřina, 100 diváků, ŽK 2:6. ČK 0:1 (57.Šimáček Jiří).

SK KDYNĚ 1920 - SOKOL MOCHTÍN 0:2 (0:1)

Domácí tým odehrál svůj poslední zápas v I.A třídě (sestupuje přímo) v oslabené sestavě a tak Mochtínu stačilo podat k zaslouženému vítězství jen průměrný výkon. Naši fotbalisté byli více u míče, měli řadu slibných akcí, ale chyběla finální přihrávka i přesnější zakončení. Hodně toho pochytal výborný domácí golman Horáček, který podržel svůj tým, kryl i penaltu našeho kapitána Jiřího Dolejše ze 60.minuty. Nestačil jen na úvodní branku našeho Tomáše Babky ve 39.minutě, ani na pojištovací gol ze 76.min. Jar. Cihláře, kterého do šance uvolnil Zb. Smolík. Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Žiak Jan, Dolejš Jiří, Bejvl Jakub, Novák Zdeněk (89. Podráský Jiří), Čeleda Jiří, Smolík Zbyněk, Babka Tomáš, Velek Tomáš, Pretzelmayer Jar. (81. Strejc Stanislav), Cihlář Jaroslav.
Branky: 39. Babka Tomáš, 76. Cihlář Jaroslav.  Rozhodčí: Fillinger Miloš - Schneider Josef, Chejlava Petr, 60 diváků, ŽK 2:0.

T.J. TLUČNÁ - SOKOL PAČEJOV 3:2 (1:0)

Branky: 31. Škoda Miroslav, 79. Paum František, 90. Šafránek Ondřej - 54. Štětina Michal, 88. Kubaň Jaroslav.  Rozhodčí: Doksanský Tomáš - Ruda Daniel, Domanický Robert, 93 diváků ,ŽK 0:1.

FK HORAŽĎOVICE - SOKOL KŘIMICE 4:2 (3:1)

Branky: 1. Vachuška Alexander, 34. Nauš Josef, 43. Macoun Daniel, 57. Vachuška Alexander - 17. Bezdička Václav, 88. Brousil Matěj

Rozhodčí: Chmelík Miroslav - Špindlerová Zuzana, Plzák Martin,130 diváků ,ŽK 0:1.