Krajský přebor starších žáků - 29.kolo 10.-11.6.2017

VÝSLEDKY

STŘELCI

V DERBY JAKO NA PODZIM LUBY OD KLATOV OPĚT TŘIKRÁT INKASOVALY,

NÝRSKO PROHROU NA PŮDĚ LÍDRA KLESLO ZA SUŠICI NA PÁTÉ MÍSTO

V předposledním kole krajského přeboru starších žáků  došlo na předposlední derby mezi týmy z Pošumaví v Lubech, ve kterém opět stejně jako na podzim doma třikrát do sítě Startu skóroval a zaslouženě i zvítězil druhý celek tabulky SK Klatovy 1898. Poslední derby Horažďovice-Sušice se hraje v závěrečném kole kde proti sobě nastoupí soupeři, které  ve 29.kole si připsali na své konto po třech bodech. Sušice doma výhrou na H.Týnem a horažďovičtí strašící se radovali z druhé výhry v tomto ročníku na hřišti soupeře, kdy po bodech z Dubravky putovaly body do Horažďovic z Vejprnic.

TJ SUŠICE - FC DYNAMO H. TÝN 4:3 (2:2)

Branky: 12. Papež Jakub, 15. Kramár Martin, 63. Podlipský Marek, 68. Kramár Martin - 1. Sobotník Zdeněk, 29. Sobotník Zdeněk, 65. Němec Dominik. Rozhodčí: Brůha Radek, 20 diváků.

SLAVIA VEJPRNICE - FK HORAŽĎOVICE 3:5 (0:2)

Branky: 39. Majerčík Marek, 49. Majerčík Marek, 62. Majerčík Marek - 1. Mach David, 23. Smíšek František, 50. Pavelec Petr, 55. Král Luboš, 60. Smíšek František

Rozhodčí: Šlauf Jiří,25 diváků.

START LUBY - SK KLATOVY 1:3 (1:2)

Radimír Bilíček

V předposledním soutěžním utkání nás čekalo v rámci posledního a zároveň nejprestižnějšího okresního derby, utkání v sousedních Lubech. O dostatečnou motivaci všech zúčastněných nebývá v těchto utkání nouze, a tak nedělní dopoledne na perfektně připraveném trávníku v Lubech slibovalo zajímavou podívanou.

Hned po úvodním hvizdu si domácí jednoduchou hrou zejména po pravé straně hřiště vynutili mírnou optickou převahu. Tato převaha jim přinesla i první šance a hned ta ve 13. min. jim přinesla rychlé vedení. To před hostujícím brankářem uplatnil svůj důraz J.Holý – 1:0. Z vedení se však domácí neradovali dlouho. V 15. min. se po rohovém kopu hostů v pokutovém území nejlépe zorientoval nejmladší klatovský hráč L.Šlechta a pohotovou dorážkou zajistil srovnání skóre. Vyrovnávací branka hosty definitivně probudila a o čtyři minuty později se skóre měnilo znovu. To si na rozehraný volný přímý kop J.Kirpala naskočil D.Hais a krásnou hlavičkou zajistil hostům vedení. Ve zbytku I. poločasu už se nic podstatného nestalo a i proto šli k poločasové přestávce spokojenější hosté.
Do II. poločasu domácí vstoupili opět velmi aktivně a hned v úvodu jim hosté nabídli velkou šanci k vyrovnání. Po slabé přihrávce hostujícímu brankáři šli do samostatného nájezdu, ale díky obětavým zákrokům F.Muknšnábla a A.Kravce nedokázali ani nadvakrát prvně jmenovaného překonat. S přibývajícími minutami se zvyšoval počet tvrdých zákroků, ale ani z nich vyplývající standardní situace nevedly k další změně skóre. O tom, že všechny tři body nakonec poputují do Klatov, rozhodla 58. min., to se po levé straně vydal do útoku J.Kirpal. Už zdánlivě ztracený míč na brankové čáře vybojoval, předložil jej V.Petrželkovi a ten jej pohotovou placírkou uklidil na zadní tyč domácí branky 1:3. Pak už se utkání spíše dohrávalo a po závěrečném hvizdu rozhodčího M.Mazance se tak mohli z vítězství radovat hosté z Klatov.Branky: 13. Holý Jan - 15. Šlechta Lukáš, 19. Hais Daniel, 58. Petrželka Vojtěch. Rozhodčí: Mazanec Marek, 60 diváků ,ŽK 3:1.

FC ROKYCANY - OKULA NÝRSKO 4:0 (1:0)

Branky: 3. Radošovský Michal, 43. Janota Jakub, 61. Titl Lukáš, 69. Radošovský Michal. Rozhodčí: Picek Lukáš, 40 diváků .