KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

VÝSLEDKY

STŘELCI

NÝRSKOU KANONÁDU ODSKÁKAL DEVÍTI KOUSKY  RAPID

Náročný víkendový program měli před sebou v krajském přeboru fotbalisté Nýrska. Nejprve v páteční dohrávce 28.kola museli absolvovat nelehký duel v Plzni na hřišti vítěze letošního ročníku a nováčka divize SK Petřín a po té v neděli v důležitém zápase o přežití hostili doma další plzeňský tým Rapid. Ten to v Nýrsku schytal s plnou parádou. Domácí zahájili svojí kanonádu zakončenou devíti góly již ve čtvrté minutě, kdy z penalty otevřel skóre Tomáš György. Jak ukázal další průběh utkání, tentýž hráč se stal se čtyřmi kanonýrem tohoto duelu ! Pokud by Nýrsko bylo úspěšné i v posledním kole v derby v Lubech, pak by jejich mise za záchranou mohla být úspěšná.

FC CHOTÍKOV 1932 - TJ START LUBY 2:1 (1:1)

Branky: 33. Míka David, 81. Soukup Filip - 2. Raišl Dominik.  Rozhodčí: Lhoták Luděk - Šiška Pavel, Fillinger Miloš, 40 diváků.

FK SVÉRADICE - FC ROKYCANY B 4:3 (1:2)

Branky:8. Vachuška Aleš, 70. Vachuška Aleš, 78. Beránek Vlastimil (pen.), 82. Vachuška Aleš - 4. Pfeifer Patrik, 36. Pfeifer Patrik, 54. Pfeifer Patrik

Rozhodčí: Koura Radim - Mazanec Marek, Frgal Lukáš.

Foto z utkání Svéradice - Rokycany : Klatovský deník - Milan Kilián

SK OKULA NÝRSKO - SK RAPID PLZEŇ 9:0 (3:0)

Stanislav Steiner

Druhé mistrovské utkání sehrané ve třech dnech přineslo hráčům Nýrska ,vysoké vítězství a tím i velice důležité tři body.

Domácí mužstvo svého soupeře přehrávalo ve všech herních situacích. Střelecky se dařilo zejména T.Györgymu, který vstřelil čtyři branky.  Hráči soupeře si chvílemi nevěděli rady s kombinačním způsobem hry domácího mužstva, ve kterém v průběhu utkání dostali další příležitost mladí   hráči, kteří svým výkonem nijak nezklamali.

Vítězstvím si hráči Nýrska zajistili barážové utkání o udržení v Krajském přeboru.

Poslední utkání v soutěži sehrají v sobotu v Lubech a pokud budou hrát a hlavně bojovat jako nyní, tak se i v Lubech nechá uhrát dobrý výsledek.

Sestava Nýrsko : Timoschenko - Brož, Lužný, Antonovics /59' Valenta T./, Kolář /64' Hvězda/- Kotlan, György T., Pavlík /78' Nehoda/, György I – Rubáš /72' Jarko/, Kohout

Branky: 3. György Tomáš (pen.), 29. Kohout Tadeáš, 32. Rubáš Tomáš, 49. György Tomáš, 53. Kotlan Daniel, 63. Kohout Tadeáš, 72. György Tomáš (pen.), 81. Jarko Martin, 84. György Tomáš. Rozhodčí: Havránek Martin - Bogdan Gabriel, Hucl Lukáš, 100 diváků, ŽK 1:1.

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

17:00 Jiskra Domažlice B - SK PETŘÍN PLZEŇ 1:2 (1:0)

Baník Stříbro - TJ Rozvadov 2:1 (0:1)

FK Holýšov - SK Slavia Vejprnice 0:0 (0:0) PK 4:3

SSC  Bolevec - TJ Přeštice 1:2 (1:1)

TJ Zruč - Sokol Lhota 0:2 (0:1)

Pátek 9. 6. dohrávka 28.kola:

SK PETŘÍN PLZEŇ - FK OKULA NÝRSKO 5:1 (2:1)

Nástup do utkání se vydařil domácímu mužstvo, které se dostalo do vedení v 6',kdy po uklouznutí T,Györgyho a ztrátě míče, překonal nýrského brankáře Bendl. V dalším průběhu poločasu se obě mužstva snažila o vstřelení branky ,což se povedlo hostům, když autorem branky byl T:György.Když už se zdálo že poločas skončí nerozhodně, přišla zbytečná ztráta míče a Papáček poslal domácí mužstvo do poločasového vedení.

Ve druhém poločase přišlo zbytečné vyloučení M.Bastla, což velice ovlivnilo hru hostujícího mužstva. Domácí mužstvo této výhody dokonale využilo a v  rozmezí necelých deseti minut dokázali jeho hráči vstřelit tři góly .

V dané situaci trenér hostů vystřídal některé stabilní hráče a dal příležitost několika mladíkům, protože v neděli čeká hráče Okuly další mistrovské utkání a to s Rapidem Plzeň, které je vzhledem k postavení v tabulce   pro Nýrsko velice důležité.

SESTAVA FK OKULA NÝRSKO : Moravec - Brož, Lužný, Antonovics, Kolář/63' Valenta M./-Bastl,/65' ČK/, György T./81' Nehoda/ ,György I.,Kotlan/85'Jarko/-Rubáš/69' Valenta T./,Kohout/82' Pavlík/
Branky: 6. Bendl Petr, 45. Papáček Petr, 70. Lisý Václav, 77. Bendl Petr, 72. Zoubek Lukáš - 36. György Tomáš.  Rozhodčí: Šiška Pavel - Šálková Helena, Šlajs Jakub, ŽK 1:2, ČK 0:1 (65. 2xŽK Bastl Miroslav).