STŘELCI

STATEČNÝ BOJ ŽICHOVIC O BARÁŽ,

NADĚJE HORAŽĎOVIC PO VÍTĚZNÉM DERBY JEŠTĚ ŽIJE,

STAV OHROŽENÍ PRO PAČEJOV I MOCHTÍN TRVÁ

Dvě kola před ukončením krajské soutěže 1.A třídy je více než zřejmý fakt, že v tomto ročníku se jakéhokoliv postupu, tedy přímého (první dva v tabulce) a cestou baráže (družstva , která skončí v konečné tabulce na 3. a 4.místě)  celky z Pošumaví nedočkají.

V očekávání, jak to dopadne ve spodní více než třetině jsou stále dva ze čtyřlístku Mochtín a Pačejov. O počtu sestupujících rozpis soutěží krajského fotbalového svazu při sestupu z divize jednoho týmu do kraje ( Sušice , Rokycany s otazníkem) by v současné době hrozil čtyřem z konce tabulky a další tři v pořadí by čekala hrát baráž o udržení s družstvy na 2.místě 1.B třídy sk.A,B a C.

SOKOL KRALOVICE - SOKOL PAČEJOV 3:0 (2:0)

Branky:34. Lavička Jan, 45. Bulín Martin, 87. Dušička Ondřej. Rozhodčí: Kašpar Zdeněk - Picek Lukáš, Žák Adam,ŽK 2:1, 100 diváků.

FK NEPOMUK - TJ ŽICHOVICE 2:0 (2:0)

V Nepomuku jsme hráli o naději na baráž a v zápase jsme byli lepší, ale selhali jsme v koncovce, a proto o postup bude nejspíš usilovat náš soupeř. Ten byl dnes lepší v nejdůležitější fotbalové disciplíně, a to v proměňování šancí.

Hned v úvodu zápasu se domácím povedli dvě akce po levé straně a ve třetí minutě se dostali do vedení díky Michalu Baranovi. Hned vzápětí jsme předvedli podobnou akci i my, ale nabídku Černého usměrnil Šimáček jen do nohou domácího brankáře Barocha. Na druhé straně se domácí prosadili důrazem přes střed hřiště a M.Baran přidal svůj druhý gól. Pak už se počítaly jen naše šance. Šimáček hlavičkoval do břevna, Prchlíka jednou vychytal Baroch a podruhé přestřelil, Špírek netrefil míč na přední tyči. Vrcholem našeho zmaru byla poslední minuta poločasu, kdy před Šimáčkem zívala úplně prázdná branka, ale jeho nedůraznou hlavičku stačil Baroch vyrazit.

Ï po poločase jsme se tlačili do útoku a vytvářeli si šance, ale přibylo i nebezpečných protiútoků domácích. Ti však nezvládali finální fázi a k zakončení se většinou vůbec nedostali. My ano, ale moc platné nám to nebylo. Špírkovu střelu Baroch lapil stejně jako střelu Černého po pěkném průniku. Prchlík minul branku z velkého vápna, Frýzek z malého. Robert Beneš sám před brankářem měl tolik myšlenek, že nakonec ani nevystřelil. V několika závarech nám chybělo jen dokopnout míč do sítě. To se však nepovedlo, a přestože se za výkon nemusíme stydět, na body to nestačilo.
Branky:14. Baran Michal, 26. Baran Michal. Rozhodčí: Janda Marek - Ruda Daniel, Schveinert Radek, ŽK 2:3, 220 diváků.

Sestava Žichovice:  P.Janda – L.Mourek (55.O.Musil), J.Frýzek, D.Staněk, L.Černý – M.Špírek, M.Prchlík, R.Beneš, M.Linhart (55.R.Šiška), O.Chalupa – J.Šimáček.

FK HORAŽĎOVICE - SOKOL MOCHTÍN 4:1 (2:1)

Domácí fotbalisté začali jak z partesu. Již ve 2.minutě orazítkoval břevno mochtínské brány záložník Jůda, o dvě minuty později se po rohovém kopu hlavou přesně trefuje domácí kapitán Nauš - Horažďovice vedou 1:0, pokračují v náporu a mají další šance. Jednu z nich využívá ve 14.min. Vachuška, zvyšuje na 2:0 pro domácí. Mochtínu se nedaří, nehraje dobře. Naštěstí, další šance domácích hráčů likviduje náš golman Petr Kodeš, drží Mochtín nad vodou. Postupem času se osmělují i naši hráči. Do slibných šancí se dostali Zb.Smolík a Jar. Pretzelmayer, byli však nepřesní. Ve 43.min. ale přichází dlouhý pas na Ji.Čeledu, který šikovně (ze 30 m) přehazuje domácího golmana Rybára, snižuje "Angličanem" na 2:1 ! Ve II.poločase se Mochtín výrazně zlepšil, měl do 70.min. více ze hry i několik vyložených golovek, které volaly minimálně po vyrovnání. V šancích byli postupně J.Pretzelmayer, Ji. Čeleda, Ji.Dolejš a T.Velek, bohužel, goly z toho nebyla a to byla škoda. Domácí poctivě bránili, hráli již jen na brejky a ty jim vyšly náramně. V 75.min. , v době náporu Mochtína, přichází ztráta míče, brejk domácího celku do otevřené obrany a další gol kapitána Nauše, který upravuje na 3:1 pro Horažďovice. Je prakticky rozhodnuto, Mochtín se ale snaží stále o vyrovnání. Ve dvou šancích  se ocitá vysunutý Ji.Dolejš, ale těsně míjí domácí svatyni, domácí vedení drží a v 89.min. ho znovu z brejku navyšují. Na 4:1 upravuje Michael Forman, zápas končí.
Sestava Mochtína : Kodeš P., Žiak J., Dolejš Ji., Bejvl J., Novák Zd. (78. Švátora Pe.), Velek T., Kašpar L., Smolík Zb., Babka T., Pretzelmayer Jar., Čeleda Ji.
Branky:  4. Nauš Josef, 13. Vachuška Alexander, 75. Nauš Josef, 88. Forman Michael - 43. Čeleda Jiří. Rozhodčí: Pressl Václav - Petrželka František, Petrželková Kateřina, ŽK 1:2, 100 diváků.