KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

ZÁPISY

VÝSLEDKY

STŘELCI

SVÉRADICE SESTUPUJÍ Z KRAJE, LUBY JDOU OD PORÁŽKY K PORÁŽCE, NÝRSKO MÁ JEN Z ČÁSTI SVŮJ OSUD NADÁLE V RUKÁCH

Ve 28.kole krajského přebor mají z trojlístku družstev z Pošumaví o svém osudu vše jasné dva celky. Start Luby naštěstí po absolvování hvězdného podzimu si nastřádal dostatek bodů k tomu, aby ani jarní výpadek dokreslený pěti prohry za sebou posledních kolech jejich umístěním ve středu tabulky příliš neotřásl.

Bohužel takové štěstí Jako Luby  již neměly Svéradice, které doprovodí v  tabulce poslední Rokycany B do 1.A třídy To ostatně se již čekalo. Svéradičtí  po nevýrazném projevu na podzim na jaře doslova vybouchli, když ze třinácti zápasů uhrál pouze dvě remízy a nic jiného  po té, kdy ostatní soupeři ohrožené sestupem se výsledkově oproti nim na jaře zvedli.

Na další osud podle vývoje v posledních kolech i v divizi (zda Sušici do KP doprovodí ohrožené Rokycany A) čeká Okulu Nýrsko, které má svůj duel 28.kola s vítězem přeboru plzeňským Petřínem odloženo na pátek 9.června.

Jen pro dokreslení situace znění rozpisu soutěží KFS cca takto : při sestupu dvou týmů z divize do KP sestupují do 1.A třídy poslední tři družstva  a další dvě v pořadí (na 12. a 13.místě)hrají baráž o udržení s 3.-4.družstvem z 1.A třídy.

TJ START LUBY - FK HOLÝŠOV 1:3 (0:2)

Luby vstoupily do zápasu velice špatně, úvodních 20 minut se prakticky nedostaly přes půlící čáru a Holýšov získal dvoubrankové vedení zásluhou útočníka Vnoučka. Teprve po změně stran a změnách v sestavě přišlo částečné zlepšení i brankové příležitosti, bohužel bez gólového efektu. V 80. minutě po rychlém protiútoku vstřelil třetí branku Holýšova zkušený Černohorský a o vítězi zápasu bylo definitivně rozhodnuto. V posledních minutách zápasu byl po zahrání VPK faulován Hory, nařízenou penaltu bezpečně proměnil Karel Šleis.

Branky:90. Šleis Karel (pen.) - 4. Vnouček Josef, 18. Vnouček Josef, 80. Černohorský Miroslav. Rozhodčí: Žák Ondřej - Bogdan Gabriel, Pressl Václav,  ŽK 4:2, 135 diváků.

TJ PŘEŠTICE - FK SVÉRADICE 6:0 (3:0)

Branky:18. Bešta Pavel, 38. Pavlík Jan, 43. Pavlík Jan, 77. Duchek Jan, 80. Bešta Jakub, 88. Pavlík Jan.  Rozhodčí: Bína Roman - Homr Michal, Chmelík Miroslav, 110 diváků, ŽK 2:1.