1.A třída 27.kolo 27.-28.5.2017

1.A TŘÍDA

VÝSLEDKY

STŘELCI

NOVÁČEK SI ODVEZL Z PAČEJOVA BODY - ŽICHOVICE  SE MOHOU V NEPOMUKU PŘIBLÍŽIT K BARÁŽI - HORAŽĎOVICE SI VYLEŠOVALY SKÓRE

Ve 27.kole 1.A třídy využily výhody domácího prostředí Žichovice, které výhrou nad Tlumačovem opět oživily šance porvat se v posledních třech kolech o šanci umístnít se na čtvrtém místě a zahrát si baráž o postup do KP. Již tato naděje musí motivovat právě do následujícího zápasu v Nepomuku. Přímý souboj s domácím celkem, který  dosud okupuje čtvrté místo  napoví více o možnostech obou soupeřů. Teoreticky stále doutná šance bojovat o baráž i pro Horažďovice, které v tomto kole získaly povinné body na hřišti poslední Tlučné. Po 27.kole si polepšil Mochtín . Po výhře doma nad obávaným soupeřem z Kralovic, kterému tak ukončil  jeho pětizápasovou vítěznou sérií za sebou se posunul  Mochtín na bezpečnější 10.místo. Více se čekalo od Pačejova v domácím duelu s předposledním celkem soutěže z Města Touškov se kterým po podzimní prohře na jeho hřišti ztratil doma  další dva body a to může v konečném bilancování hodně mrzet.

TJ Žichovice - Start Tlumačov 5:2 (1:1)

Po debaklu v Horní Bříze jsme se vrátili na vítěznou vlnu domácím zápasem proti Tlumačovu. Hosté nepotvrzovali své postavení v tabulce výkonem a celý zápas tahali za kratší konec. Přestože jsme byli lepší, hosty jsme sestřelili až v závěru a ze vzduchu, protože všechny naše góly ve druhém poločase jsme vstřelili hlavou.
V úvodu zápasu jsme zahodili nejméně tři tutovky, Špírek střílel z těžké pozice nedůrazně, Šimáček hlavou přestřelil a Chalupovi utekl v jasné pozici míč do náručí brankáře Touše. Hosté se za celý zápas dostali k ohrožení naší branky čtyřikrát. Hned to první skončilo v síti, když u odraženého balonu byl nejrychleji Leitl a poslal hosty do vedení. Chalupa sice nedal tutovku, ale spolupráce s Černým na levé straně mu svědčila a hlavně výborně zahrával standartní situace. Po jeho rohu se k míči dostal Šimáček a nekompromisně vyrovnal. Místo abychom do poločasu skóre otočili, mohli jsme prohrávat. Krásný volej pod břevno trefil Copák, ale Landa v brance předvedl parádní zákrok.
Za velkého horka jsme byli aktivní i po poločase. Odměnou byl lahůdkový centr Špírka na hlavu Šimáčka a vedení 2:1. To nám dlouho nevydrželo, hostům se povedl parádní protiútok, který do odkryté branky zakončil Polák. Mohlo být i hůř, ale přímý kop z nebezpečné vzdálenosti zlikvidoval Landa. Rozhodnutí přinesla poslední čtvrthodina a tři hlavičky. Po rozehraném rohu našel Prchlík Černého a ten nám vrátil vedení, po autu Mourka míč propadl ke Špírkovi, který se třinácticentimetrovým výskokem vyšponoval k míči a i přesto, že měl zavřené oči, trefil se přesně k tyči a v nastavení se premiérového gólu dočkal čerstvě 24 letý Janda, který naskočil na roh Chalupy a překonal kolegu brankáře. Adeptů na hráče zápasu bylo dnes několik, ale vyhrát mohl jen jeden a dnes to je Marek Špírek. Gratulujeme.
Branky: Šimáček 2, Černý, Špírek, Janda – Leitl, Polák, rozhodčí Fillinger, ŽK 3:3, diváků 80. Sestava: J.Landa – L.Mourek, D.Staněk, J.Frýzek, L.Černý – M.Špírek, R.Beneš, M.Prchlík (85.J.Beneš), M.Linhart (65. R.Šiška), O.Chalupa – J.Šimáček (82.P.Janda)

S. Pačejov - Město Touškov 2:2 (0:1) PK 8:9

Vyrovnané utkání. V 15.minutě do stal míč za obranu hostující Vladimír Nosek a poslal Touškov do vedení. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Pačejovu. Nejprve spálil ve 47.minutě tutovku Pepa Ticháček, ale o chvíli později zblízka vyrovnal Lukáš Plánička. Poté se hrál pěkný fotbal s šancemi na obou stranách. V 70.minutě se dostal do brejku střídající Jan Kalaš obešel i brankáře a poslal Touškov podruhé do vedení. Domácí to však nezabalili a v 82.minutě Jarda Kubaň vyrovnal na 2 : 2.
Branky: 48. Plánička Lukáš, 82. Kubaň Jaroslav - 15. Nosek Vladimír, 70. Kalaš Jan.  Rozhodčí: Hucl Lukáš - Kulhánek Milan, Říha Zdeněk, ŽK 2:4,105 diváků.

T.J. Tlučná - FK Horažďovice 4:9 (1:5)

Stanislav Jůda
Tým FK Horažďovice zajížděl do Tlučné bez svých opor Janouškovce, Stulíka, Šafandy, M. Gregera a Vachušky, ale na výkon mužstva a jeho povinné vítězství (s ohledem na postavení obou týmů v tabulce) to nemělo vliv. Jednoznačná převaha FK Horažďovice byla vyjádřena nakonec i počtem branek.V případě, že by horažďovičtí útočníci proměnili další gólové šance, mohlo být skóre dvojciferné.
Sestava FK Horažďovice:J. Forman  - T. Greger, J. Pařil, J. Nauš, J. Forman, D. Macoun, M. Forman, J. Sova, M. Šašek, S. Šafránek (76. M. Boř), T. Jůda
Branky: 30. F. Paum (p.), 59. F. Paum, 69. M. Kouřil, 88. S. Polák - 6. J. Nauš, 14. T. Jůda, 18. J. Pařil, 23. J. Nauš, 40. T. Greger, 59. D. Macoun, 72. J. Nauš, 77. D. Macoun, 83. M. Forman. ŽK: 15. O. Šafránek, 34. S. Škoda, 70. T. Keramidas - 11. M. Šašek, 59. J. Forman. Rozhodčí: Jílek Aleš - Žák Adam, Kořan Josef. Počet diváků: 50.

Sokol Mochtín - Sokol Kralovice 3:1 (2:1)

Další důležitý zápas o cenné tři body Mochtín zvládnul. I v oslabené sestavě podalo naše mužstvo bojovný, kolektivní výkon, dařilo se mu i v koncovce a to rozhodlo. Již v 18.min. posílá svůj tým do vedení Tomáš Babka, který efektní patičkou přeloboval golmana hostů. Z vedení se ale Mochtín radoval jen tři minuty. Za hosty, po rychle rozehraném autovém vhazování, srovnává na 1:1 Marel Chvosta. Vzápětí měli hosté další šanci, ale náš golman "Kody" dělovku zblízka vyráží na RK. Ve 30.min. málem potrestal golem chybnou rozehrávku hostujícího gólmana  náš mladíček v útoku Jar. Pretzelmayer.  Ve 39.min. přichází rychlý průnik středem hřiště Zb. Smolíka, jeho přihrávka našla Jirku Čeledu a ten se v zakončení nemýlil - Mochtín vede 2:1 ! Nepříjemné vedro bere sílu hráčům obou celků, ale Mochtín je stále hodně aktivní dopředu. Odměnou je mu navýšení skore v 60. min., kdy přihrávka zprava od Ji. Čeledy nachází naběhnutého Tomáše Velka a ten se zblízka nemýlí, Mochtín vede 3:1, má nakročeno ke třem bodům. Hosté se snaží o korigování  nepříjemného stavu, ale v zakončení jim nic nevychází. Na druhé straně má v 82. min. tutovku na noze náš Tomáš Babka, ale hostující golman Šott zázračně vytahuje míč ze šibenice na rohový kop !

Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Bejvl Jakub, Dolejš Jiří, Žiak Jan, Novák Zdeněk, Kašpar Lubomír, Velek Tomáš, Čeleda Jiří, Babka Tomáš, Smolík Zbyněk (81. Šafránek Jan), Pretzelmayer Jaroslav (90. Švátora Petr).
Branky: 18. Babka Tomáš, 40. Čeleda Jiří, 60. Velek Tomáš - 21. Chvosta Marek. Rozhodčí: König Michal - Duspiva Václav, Burda Václav, ŽK 1:1 , 80 diváků.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Slavoj Žihle - FK Nepomuk 5:1 (3:1)
Branky: 33. Krofta Tomáš, 42. Nový Jakub, 45. Krofta Tomáš, 72. Romanovskyy Markiyan, 80. Nový Jakub - 38. Baran Marek

Sokol Křimice - Slavoj Mýto 1:0 (0:0)
Branky: 73. Bezdička Václav

Košutka Plzeň - SK Horní Bříza 0:5 (0:3)
Branky: 4. Chocholatý Pavel, 15. Čermák Václav, 39. Macháček Martin, 71. Macháček Martin, 90. Macháček Martin

Keramika Chlumčany - SK Kdyně 1920 6:0 (3:0)
Branky: 3. Roubíček Jan, 40. Benedikt Tomáš, 42. Nohava Lukáš, 66. Tomášek Lukáš (pen.), 70. Havlíček Jan, 76. Voller Jan