1.A TŘÍDA

VÝSLEDKY

STŘELCI

HORAŽĎOVICE  A MOCHTÍN VENKU SLAVILY VÍTĚZSTVÍ

Čtyřlístek týmů  z Pošumaví ve 22.kole 1.A třídy zajížděl na hřiště soupeřů. VZ pohledu úspěšnosti tento víkend dopadl padesát na padesát. S prázdnou se domů vrátily Žichovice i Pačejov, které měly za soupeře vedoucí tandem této soutěže. Žichovice podlehly na hřišti první Horní Břízy a Pačejov po vítězství ve středeční dohrávce venku s Tlumačovem  na body nedosáhl na trávníku v Mýtě domácímu Slavoji, který před týdnem raboval body v Mochtíně.

Horažďovice s Mochtínem v minulém kole doma na body nedosáhly si napravily reputaci u svých příznivců. Horažďovice ziskem tří bodů ve Kdyni vrátili svému soupeři podzimní prohru z Horažďovic a Mochtín naplnil teoretické předpoklady a z Města Touškov si zásluhou úspěšného exekutora pokutového kopu Jiří Dolejše nařízeného šest minut před koncem přivezl cenné tři body.

Dohrávka 24.kola
 Start Tlumačov - Sokol Pačejov 3:4 (0:3)

V dohrávce 24. kola jsme zajížděli do vzdáleného Tlumačova a „úkol zněl jasně“ – odvézt si ze hřiště favorita tři body. Velmi dobrý a bojovný výkon z utkání v Nepomuku, kde jsme si rozhodně nezasloužili prohrát, naznačoval, že by to nemusel být úkol zas tak nereálný. Do sestavy se po třízápasové absenci vrátil dirigent Vašek Klásek, naopak scházela další opora - brankář Kuba Kozlík.
První poločas patřil bezesporu Pačejovu, který zaskočil domácí třemi brankami. V 10. minutě se trefil hlavou Pepa Ticháček, ve 29. minutě zvyšoval zblízka Pepa Hlůžek a ve 33. minutě krásně k tyči Pavel Polena. Domácí měli jen dvě vyložené šance, ale ty zlikvidoval mladý gólman Fanda Sedláček. Do kabin jsme šli za velmi příznivého stavu. Zdálo se, že je rozhodnuto.
Do druhého poločasu nastoupili domácí velmi aktivně a v rozmezí pěti minut, dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Nejprve se trefil z pokutového kopu Leitl a následně po rychlé akci Řezníček. Hosté mohli opět ve skóre odskočit, ale hlavička Michala Štětiny letěla těsně nad branku. S přibývajícím časem domácí hodně otevřeli hru a snažili se alespoň o vyrovnání, ale v 89. minutě rozhodl střídající Petr Hosnedl. Domácí dokázali ještě v nastaveném čase snížit díky naší nepozornosti.
Odvezli jsme si velmi cenné body, které mohou v konečném účtování hrát velkou roli.
Sestava : Sedláček – Žák – Polena – Kubaň M. – Panuška – Klásek – Štětina – Hlůžek (K) – Ticháček – Bokr (85. min. Hosnedl P.) – Kubaň J. (90.min. Voska),Střídali: Hosnedl, Voska
Branky: 58. Leitl Luděk (pen.), 63. Řezníček Tomáš, 90. Wolf Martin - 10. Ticháček Josef, 29. Hlůžek Josef, 33. Polena Pavel, 89. Hosnedl Petr. Rozhodčí: Duspiva Václav – Kašpar Zdeněk, Duda Václav. Delegát: Churý Petr. ŽK 1:3, diváků 100.

Město Touškov - Sokol Mochtín 1:2 (1:1)

Mochtín nastoupil v oslabené sestavě, ale úvod utkání mu vyšel dokonale. Hned z prvního povedeného útoku poslal Tomáš Dolejš přesný centr na hlavu mladíčka Tomáše Velka a ten ve 4.min. otevírá skore - 0:1. Domácí se z šoku brzo oklepali, pomalu a jistě šli za vyrovnáním. Dařila se jim kombinace, pokoušeli se o častou střelbu. V 16.min. pomohlo našemu golmanovi břevno, ve 29.min. však již byl bezmocný proti zakončení Noska, ten srovnává na 1:1. To již Mochtín hraje bez dalšího zraněného hráče (T.Dolejše) a musí čelit dalšímu ofenzivnímu tlaku domácích fotbalistů. I po přestávce má Touškov více ze hry, ale od 60.min. přebírá iniciativu Mochtín, který potřebuje bodovat naplno. Do slibných šancí se postupně dostávají Ji. Čeleda, T. Babka i JI. Dolejš. Závěr byl dramatický, golové šance na obou stranách. V 81. min. z výhodné pozice přestřeluje domácí kapitán Bouzek mochtínskou bránu, v 83. min. drží Mochtín nad vodou golman Rajtmajer, který chytá skvělé umístěnou střelu z VPK. Na druhé straně v 84.min. jde do solo úniku Jiří Čeleda, je ve vápně "sestřelen" domácím golmanem Benešem - je nařízena penalta a brankář vyloučen !  Penaltu bezpečně proměnil kapitán Jiří Dolejš, Mochtín si vedení 2:1 do konce zápasu s přehledem pohlídal, nakonec si odváží všechny tři body.
Sestava Mochtína  : Rajtmajer Petr, Žiak Jan, Dolejš Jiří, Bejvl Jakub, Novák Zdeněk, Dolejš Tomáš (18. Kašpar Lubomír), Babka Tomáš, Smolík Zbyněk (46. Pretzelmayer Jaroslav), Šafránek Jan (77. Švátora Petr), Velek Tomáš, Čeleda Jiří.
Branky:29. Nosek Vladimír - 4. Velek Tomáš, 83. Dolejš Jiří (pen.). Rozhodčí: Ruda Daniel - Duda Václav, Jílek Aleš, ŽK 2:2, 70 diváků .

Slavoj Mýto - Sokol Pačejov 2:1 (2:0)

Již třetí zápas za sebou sehráli hráči Pačejova na hřištích soupeřů. Po středečním vítězství na půdě Tlumačova je čekal další soupeř z horních pater tabulky. Z Mýta se moc bodů nevozí, ale my si pro body jeli. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Bohužel se vracíme s prázdnou a navíc s pocitem hořkosti…¨
Proto nebude následovat žádný komentář, už tak máme dost nepříjemností, nemá smysl si přidělávat další. Dík všem hráčům za neskutečnou bojovnost a nasazení.
Sestava : Kozlík – Žák (Pavelec) – Polena – Kubaň M. – Panuška – Klásek – Štětina – Hlůžek (K) – Ticháček – Bokr – Kubaň J. (Plánička)
Branky: 20. Štych Petr, 26. Veverka Michal - 65. Panuška Vítek
Rozhodčí: Schneider Josef - Duspiva Václav, Žák Adam, ŽK 0:3, 200 diváků .

SK Kdyně 1920 - FK Horažďovice 2:5 (0:2)

Stanislav Jůda
Zasloužené vítězství FK Horažďovice bylo korunováno pěti góly. Bylo to i díky probuzení horažďovických střelců Michaela Formana a Josefa Nauše. Druhý jmenovaný dosáhl hattricku, když pokaždé dostal ideálně míč za obranu hostů a při svých  samotných „nájezdech“ nedal domácímu brankáři Vladimíru Horáčkovi šanci. Asistenci při první brance Josefa Nauše měl svým dlouhým výkopem sedmnáctiletý horažďovický brankář Jan Forman, který zachytal skvělým způsobem a  svůj tým jistými zákroky několikrát podržel. Zajímavostí sestavy FK Horažďovice  byla nominace tří bratrů Formanových – Jana, Jakuba a Michaela. Výbornou práci odvedl také fyzioterapeut týmu Petr Macoun, který dvakrát doslova „postavil na nohy“ hráče, kteří už téměř kvůli zranění opouštěli hřiště, ale díky Petrovi nakonec pokračovali ve hře.
Sestava FK Horažďovice: J. Forman - J. Nauš, J. Forman, D. Macoun, M. Forman, J. Janouškovec, J. Sova (75. S. Šafránek), M. Šašek, M. Šafanda, A. Vachuška (77. J. Pařil), T. Jůda.
Branky: 64. Čára Michal, 87. Hamor Kolja - 4. Forman Michael, 18. Nauš Josef, 50. Nauš Josef, 73. Nauš Josef, 82. Forman Michael. Rozhodčí: Čermák Vladimír - Maroušek Karel, Komanec Petr, ŽK 1:1, 55 diváků .

SK Horní Bříza - TJ Žichovice 4:0 (2:0)

S Horní Břízou jsme za poslední dva roky neuhráli vůbec nic a v této nepříjemné tradici jsme bohužel pokračovali . Po pravdě jsme jejímu ukončení byli hodně daleko. Po dlouhé době jsme propadli herně i výsledkově a po ještě delší době nepůsobili jako tým, ale jako skupina jednotlivců. Ale nejsme kapela, Horní Bříza byla lepší, a tak to prostě je.
První půlhodina zápasu byla vyrovnaná, z domácích byl cítit respekt, ale nám se jejich zakřiknutosti nepodařilo využít. Většinu situací jsme řešili špatně, když měla přijít kombinace, přišel nákop a naopak. Přesto jsme měli několik střeleckých příležitostí, Prchlík však přestřelil a Linharta zastavil ofsajd. Šance domácích byly vyloženější, ale dlouho se nedokázali prosadit. Ke všem brankám jsme jim tedy pomohli. Našeho nedůrazu před pokutovým územím využil Lomoz, prošel až před Jandu jako nůž máslem a otevřel skóre. Po pěti minutách se po zbytečném rohu krásně hlavou trefil Rous. Domácí se uklidnili a, jak by řekl kouč Pivarník, dominovali.
Po přestávce jsme se snažili více kombinovat. Držení míče na vlastní polovině však k ničemu nevedlo a k zakončení jsme se téměř nedostali. Domácí mohli přidat více branek, využili však jen dvě z našich mnoha chyb. Po ztrátě míče na útočné polovině se z rychlého protiútoku trefil Kraček a v samotném závěru přidal po chybě při rozehrávce čtvrtý gól do prázdné branky Paukner. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě a ukázali nám, na čem ještě musíme zapracovat.
Sestava: P.Janda – L.Mourek (55. O.Musil), D.Staněk, J.Frýzek, L.Černý – O.Chalupa, M.Prchlík, R.Šiška, R.Beneš, M.Linhart (46.M.Špírek) – J.Šimáček (65.J.Landa)
Branky:34. Lomoz Tomáš, 41. Rous Stanislav, 59. Kraček Jakub, 88. Paukner Jan
Rozhodčí: Křen Jiří - Kohout Miroslav, Kašpar Zdeněk, ŽK 0:2, 85 diváků .

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Sokol Kralovice - T.J. Tlučná 6:1 (2:0)
Branky:13. Dušička Ondřej, 45. Dušička Ondřej, 52. Chvosta Marek, 84. Dušička Ondřej, 86. Řenč Martin, 89. Lavička Jan - 71. Kouřil Matěj

FK Nepomuk - Sokol Křimice 3:1 (1:1)
Branky: 29. Baran Marek, 69. Kozák Jan, 84. Baran Marek - 6. Kuneš Václav

Start Tlumačov - Slavoj Žihle 2:2 (0:0) PK 4:5
Branky: 58. Tesař Michal, 69. Šmirkl Jan  -  53. Romanovskyy Markiyan, 86. Brož Jiří

Keramika Chlumčany - Košutka Plzeň 1:1 (0:0) PK 7:6
Branky:  63. Tomášek Lukáš  - 46. Triner Daniel