1.A TŘÍDA

VÝSLEDKY

STŘELCI

ŽICHOVICE POPRVÉ NA JAŘE PADLY, HORAŽĎOVICE PŘIVEZLY POVINNÉ BODY,MOCHTÍN ROZJETÝ NEPOMUK NEZASTAVIL

V 1.A třídě hrály všichni účastníci 1.A třídy z našeho okresu na hřištích soupeřů. Nejlépe si vedly Horažďovice, které po hodně rozpačité první polovině jarní části této soutěže podruhé za sebou vyhrály. I když to byly tentokráte získané body na půdě předposledního M.Touškov  z kategorie povinných, byl neméně důležité a pokud se podaří i v dalších zápasech využít Horažďovice příznivého vylosování v závěru jara, pak ještě mohou promluvit do boje o čtvrté barážové místo.

Každé série někdy skončí a to platí i v případě dosud jediného týmu dospělých ve vyšších soutěžích TJ Žichovice, který až v devátém jarním zápase   našel přemožitele v Plzni na Košutce od soupeře se kterým ztratil bod po remíze 1:1 i  na podzim doma .

Těžkou úlohu měl Sokol Mochtín v Nepomuku v klání s domácím celkem, který v této části soutěže je velice úspěšný a výhra s Mochtínem byla v pořadí již šestá za sebou a těchto osmnáct bodů je vynesl až na čtvrtou příčku tabulky. Mochtín za stejné období získal šest bodů a průběžné 12.místo znamená stále stav ohrožení baráží o záchranu..

MĚSTO TOUŠKOV – FK HORAŽĎOVICE 3:6 (1:3)

Branky:6. Nosek Vladimír, 60. Hauer Jaroslav, 80. Nosek Vladimír - 10. Vachuška Alexander, 27. Stulík Ondřej, 34. Jůda Tomáš (pen.), 46. Forman Michael, 50. Stulík Ondřej, 55. Forman Michael. Rozhodčí: Fillinger Miloš - Sladký Stanislav, Chejlava Petr, ŽK 4:3, 30 diváků.

FK NEPOMUK – SOKOL MOCHTÍN 3:1 (2:0)

Mochtín věnoval v prvním poločase domácím hráčům spoustu prostoru. Ti toho využili, do přestávky vedli 2:0 a mohlo být i hůře. Úvodní branka z 9.minuty byla hodně smolná, protože míč po hlavičce Barana náš golman neudržel v rukavicích a ten mu jen těsně vyklouzl za brankovou čáru. O 4.minuty později se ale náš golman Petr Kodeš zaskvěl skvělým zákrokem, chytil jasný gol. Ve 30.min. měl Nepomuk další příležitost, ale zvonila jen tyč, dorážka šla,naštěstí pro Mochtín, vysoko nad břevno. Za tři minuty na to ale Nepomuk znovu jásá. Na přesný centr zprava si opět naskočil urostlý Marek Baran a přesnou hlavičkou k tyči zvyšuje na 2:0 pro domácí. Po přestávce se ale karta obrátila. Již ve 46.minutě střílí Jaroslav Cihlář kontaktní gol na 2:1, Mochtín je ve zbytku II.části hry lepším mužstvem, jde za vyrovnáním. To se mu ale nadaří, v závěru Mochtín riskuje, hraje va bank. Těsně před koncem utkání (po rohovém kopu Mochtína) přichází chyba, domácí jdou do brejkového úniku, který pojišťovacím golem zakončuje Zajíc na 3:1.
 Branky:9. Baran Marek, 33. Baran Marek, 88. Zajíc Luboš - 46. Babka Tomáš.
Rozhodčí: Chmelík Miroslav - Plzák Martin, Říha Zdeněk, ŽK 1:2, 100 diváků.
Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Dolejš Jiří, Žiak Jan, Bejvl Jakub, Novák Zdeněk, Šafránek Jan (70. Pretzelmayer Jar.), Čeleda Jiří, Smolík Zbyněk, Babka Tomáš, Cihlář Jaroslav, Plánička Zdeněk .

KOŠUTKA PLZEŇ – TJ ŽICHOVICE   3:1 (2:0)

Na Košutce jsme na jaře poprvé nezískali ani bod, a to především díky tomu, že domácí své příležitosti dokázali proměnit, ale my nikoliv. Nicméně každá série jednou končí a bude záležet jen na nás, zda se v dalších zápasech na vítěznou vlnu vrátíme.
V prvním poločase jsme nechávali domácím dostatek prostoru pro kombinaci a defenzivní taktika se nám nakonec vymstila. Milan Prchlík měl ze svých dvou šancí alespoň jednu proměnit, Jirka Šimáček měl některé situace na malém vápně řešit jinak a alespoň některá z mnoha střel z dálky měla trefit branku soupeře. Nestalo se a navíc se nám nedařilo zachytávat náběhy domácích za obranu. Hned v úvodu toho využil Liška. Janda dvakrát výborně zasáhl, ale na třetí dorážku do prázdné brány už neměl nárok. Po půlhodině krásně sedl volej Trinerovi a koníčkem poslal domácí do dvoubrankového vedení. Naše laxnost při obou brankách byla bohužel do očí bijící.
Po pauze jsme domácí zamkli na jejich polovině a bylo otázkou času, kdy se prosadíme i střelecky. Stalo se tak po hodině hry, kdy Chalupa krásně posadil míč na hlavu Šimáčka, pro kterého již nebyl problém skórovat. Zápas se rozhodoval v závěrečné čtvrtině. Při našem drtivém tlaku se několikrát vyznamenal brankář Frýdl, dvakrát rozhodčí odpustil domácím penaltu, ale přesto jsme měli vyrovnat. Po gólu volala především stoprocentní šance Prchlíka, který sám před brankou trefil jen ležícího brankáře domácích. To se nám vymstilo a domácí po našem rohu založili protiútok, na jehož konci přesně zakončoval Kovařík.Branky:11. Liška Karel, 32. Triner Daniel, 83. Kovařík Libor - 61. Šimáček Jiří
Rozhodčí: Kanta Vlastimil - Jílek Aleš, Kašpar Zdeněk, ŽK 1:2, 120 diváků.

Sestava: P.Janda – L.Mourek, D.Staněk, P.Bálek (71.J.Beneš), L.Černý – M.Špírek (46.O.Chalupa), R.Beneš, R.Šiška, M.Prchlík, M.Linhart – J.Šimáček

START TLUMAČOV – SOKOL PAČEJOV (nehráno)

.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

SK Kdyně 1920 - Sokol Kralovice 0:1 (0:1)
Branky:  23. Bulín Petr

SK Horní Bříza - Sokol Křimice  1:0 (0:0)
Branky:90. Paukner Martin

Keramika Chlumčany - Slavoj Žihle   1:0 (0:0)
Branky: 51. Nohava Lukáš

Slavoj Mýto - T.J. Tlučná  8:1 (3:0)
Branky: 3. Švejda Martin, 24. Švejda Martin, 38. Švejda Martin, 70. Štych Petr (pen.), 73. Kotnauer Josef, 74. Švejda Martin, 86. Štych Petr, 89. Světlík Martin (pen.) - 51. Štěpán Robin