1.A TŘÍDA

VÝSLEDKY

STŘELCI

HORAŽĎOVICE ČEKALY SEDM KOL NA DALŠÍ SVÉ VÍTĚZSTVÍ

Tři remízy doma a čtyři prohry na hřištích soupeřů, to byla dosud jarní vizitka horažďovických fotbalistů v 1.A třídě. Až v osmém letošním kole smůlu prolomili v duelu s jedním z aspirantů na postup Slavojem Mýto a gólem čtyři minuty před koncem Daniela Macouna strhli své vítězství doma na svojí stranu.

Domácího hřiště měli v tomto kole měli možnost využít k dalšímu zisku důležitých bodů i další účastníci  1.A třídy z Pošumaví. Zatím co Žichovicím(5.místo) a Mochtínu (11.)tuto výhodu využily k maximální spokojenosti jejich příznivců, Pačejov(14.) dostal doma od lídra tabulky z Horní Břízy bůra a před sérií třech náročných zápasů, která tento o záchranu bojující tým čeká v následujících třech týdnech to je nepříjemná druhá prohra za sebou.

TJ Žichovice - SK Kdyně 1920  2:1 (0:1)

Ve druhém domácím zápase v řadě jsme přivítali soupeře ze Kdyně. Trenér byl nucen udělat v sestavě několik změn a do hry jsme se snažili vložit více kreativity a kombinace. Ale především v prvním poločase to občas bylo na úkor bojovnosti a přímočarosti. Po poločase jsme se vrátili k jednoduchému fotbalu, který nám dosud přinášel úspěchy, a zaslouženě zápas otočili.
Hned v první minutě mohl ráz zápasu určit Špírek, ale sám před brankářem minul. Z velké převahy jsme si vytvořili množství šancí, ale v zakončení jsme byli nepřesní a zbrklí. V největší naší šanci trefil Šimáček břevno. A poté se opět potvrdilo otřepané nedáš, dostaneš. Hosté se v závěru poločasu poprvé dostali do našeho pokutového území a hned šli do vedení díky pohotovému zakončení Čáry.
Po důrazné poločasové domluvě jsme byli aktivnější a důraznější. Dlouho jsme však pouze nechávali vyniknout hostujícího brankáře. Ten se zaskvěl při hlavičkách Šimáčka a Frýzka či při střele Prchlíka. Změnu skóre přineslo až posunutí nejlepšího hráče zápasu Roberta Beneše do útoku. Hned z první akce na novém postu přesně našel Linharta, který ve skluzu vyrovnal. Robert byl na hrotu znát i nadále a dnes byl rozdílovým hráčem právě on. Vítězný gól zařídil kanonýr Linhart, který pohotově tečoval střelu Prchlíka a na další náš zápas nalákal do ochozů ještě více skautů, než jich bylo přítomno dnes. V závěru nás včasným vyběhnutím zachránil Landa a mohli jsme tak slavit posun na 4. místo v tabulce. Děkujeme fanouškům za skvělé fotbalové prostředí.
Sestava: J.Landa – L.Mourek, J.Frýzek, D.Staněk, L.Černý – M.Špírek (90.L.Stulík), M.Prchlík (88.P.Janda), R.Beneš, R.Šiška, M.Linhart – J.Šimáček
Branky: 66. Linhart Martin, 82. Linhart Martin - 45. Čára Michal
Rozhodčí: Doksanský Tomáš - Liškutín Antonín, Petržílka Jiří. Delegát: Lecjaks Ladislav,80 diváků,ŽK 1:2 .

Sokol Pačejov - SK Horní Bříza  0:5 (0:3)

Horní Bříza byla v utkání favoritem, ale že průběh utkání bude tak jednoznačný, čekal asi jen málokdo. Hosté o svém jasném vítězství rozhodli už během 1.poločasu díky hattricku Pavla Chocholatého /4., 13. A 26.minuta/. A to ještě v 19.minutě kryl Kuba Kozlík penaltu. Ve druhém poločase Bříza kontrolovala vývoj zápasu a svou převahu korunovala dalšími dvěma brankami Lukáše Janky /68.min. – PK/ a Martina Macháčka v 89.minutě.
Branky:  3. Chocholatý Pavel, 13. Chocholatý Pavel, 25. Chocholatý Pavel, 69. Janka Lukáš (pen.), 88. Macháček Martin.
Rozhodčí: Schneider Josef - Pena Miroslav, Schveinert Radek. Delegát: Jirsa Petr, ŽK 3:2, 90 diváků .

FK Horažďovice - Slavoj Mýto 3:2 (2:0)

Branky: 24. Macoun Daniel, 30. Jůda Tomáš (pen.), 86. Macoun Daniel - 51. Kříž Ondřej, 56. Konopásek Ondřej. Rozhodčí: Plzák Martin - Chmelík Miroslav, Rubáš Jaroslav. Delegát: Havlík Václav,, 60 diváků,ŽK 2:5, ČK 0:1(75. Kříž Ondřej).

Sokol Mochtín - Start Tlumačov 2:0 (1:0)

Hosté byli po minulém kole na 4.místě tabulky (Mochtín na 11.) a i v Mochtíně předváděli na náročném terénu kvalitní fotbal. Plných 30 minuty měli více ze hry, pokoušeli se o častou střelbu. Ta jim ale moc nevycházela, domácí Mochtín pozorně bránil, hrál na jistotu a ve 37.minutě udeřil ! Z rychlé brejkové akce se dostal za obranu Tomáš Babka, zpětnou přihrávkou našel Zdeňka Pláničku a ten nekompromisně zakončuje - 1:0. Těsně před přestávkou měli hosté velkou šanci na vyrovnání, ale mochtínský golman Petr Kodeš své mužstvo podržel. Hned po přestávce mohli domácí své vedení navýšit, ale Mochtínský kapitán Jiří Dolejš z výhodné pozice přestřelil. Tlumačov se oklepal, začal tlačit, ale mochtínská obrana v čele s golmanem Kodešem držela pevně. V 59.min. přišla nádherná útočná akce Mochtína, na jejím konci byl Zbyněk Smolík, který po přihrávce Zd. Pláničky zvyšuje na 2:0 ! Pak měl ještě dvě velké příležitosti navýšit skore Jaroslav Cihlář, nic z toho však nebylo. Hosté prostřídali, tlačili se do ofenzivy, chtěli vstřelit alespoň kontaktní gol a pak vyrovnat. To se jim však nepodařilo, domů odjížděli s prázdnou , tři hodně cenné body zůstaly v Mochtíně.

Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Dolejš Tomáš, Dolejš Jiří, Novák Zdeněk, Žiak Jan, Bejvl Jakub, Smolík Zbyněk (77. Šafránek Jan), Plánička Zdeněk (88. Švátora Petr), Čeleda Jiří, Cihlář Jaroslav, Babka Tomáš,Branky:37. Plánička Zdeněk, 59. Smolík Zbyněk
Branky:37. Plánička Zdeněk, 59. Smolík Zbyněk
Rozhodčí: Kašpar Zdeněk - Kohout Miroslav, Kulhánek Milan. Delegát: Lešetický Vladimír,105 diváků, ŽK 4:3.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Slavoj Žihle - Košutka Plzeň 2:1 (1:0)
Branky:20. Nový Jakub, 47. Krofta Tomáš - 88. Liška Karel

Sokol Křimice - Keramika Chlumčany 0:0 (0:0) PK 3:5

T.J. Tlučná - FK Nepomuk  0:2 (0:1)
Branky: 15. Zajíc Luboš, 77. Zajíc Luboš

Sokol Kralovice - Město Touškov 6:1 (2:0)
Branky: 7. Lavička Jan, 32. Bulín Martin, 48. Bulín Martin, 80. Lavička Jan, 85. Řenč Martin, 90. Dušička Ondřej - 79. Hauer Jaroslav