Krajský přebor žáci starší 23. kolo 29.-30.4.2017

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

VÝSLEDKY

STŘELCI

VÝHROU V DERBY  SI KLATOVŠTÍ STARŠÍ  PEVNILI DRUHÉ MÍSTO

Ve 23.kole KP starších žáků došlo na očekávané derby dvou aspirantů na druhou příčku tabulky. Úspěšnější z derby v Sušici vyšli staršíci SK Klatovy 1898. Plným bodovým ziskem si se osamostatnili na druhém místě. S pětibodovým odstupem zpět na 3.místě je po výhře v Plzni na Košutce Nýrsko. Okule Nýrsko  ke třetímu místo výrazně pomohli staršíci Startu Luby překvapivou výhrou venku na hřišti v Dolní Lukavici nad dosud třetí v tabulce TJ Přeštice. Mimořádnou bodovou žeň týmů z Pošumaví v tomto kole  potrhla cenná výhra Horažďovic v Plzni na Doubravce.

SENCO Doubravka - FK Horažďovice 0:2 (0:1)

Branky: 15. Král Luboš, 55. Soukup Mathias.
Rozhodčí: Burda Václav, ŽK 0:2, 10 diváků.

TJ Přeštice - START LUBY 1:3 (0:1)

Branky:66. Horák Daniel - 26. Hajšman Daniel, 42. Hajšman Daniel, 58. Janda Leon
Rozhodčí: Kořan Josef, ŽK 0:5, 50 diváků.

TJ Sušice - SK KLATOVY 1898  0:2 (0:2)

Radimír Bilíček
Poslední dubnový víkend čekal klatovské staršíky v rámci dalšího okresního derby opět těžký soupeř z TOP 5. Domácí ze Sušice podávají v jarní části výborné výkony, a protože na podzim dokázali v Klatovech zvítězit, měli jim hosté co vracet.
Do utkání na umělé trávě vstoupili hosté velmi aktivně a rychlou kombinační hrou zejména po pravé straně získali územní převahu. Vytvořeným tlakem nutili domácí k chybám a po jedné z nich se v 5. min. jejich vlastním gólem ujali vedení. Změna skóre hosty ještě víc povzbudila a i dobrým napadáním nedovolovali domácím výrazně ohrožovat jejich branku. Ve 33. min. udeřili hosté podruhé. To chytrým přehozením vyslal L.Marek do samostatného nájezdu V.Petrželku a ten po kličce brankáři sice z velmi těžké pozice, ale přece jenom dokázal trefit prázdnou branku - 0:2. Ve zbytku I. půle už se nic nestalo a tak do šatny k poločasové přestávce šli spokojenější hosté.
Od začátku II. poločasu bylo na domácích vidět obrovské odhodlání co nejdříve vstřelit kontaktní branku. Snažili se usadit na hostující polovině a vytvořit si trvalejší tlak. V určitých fázích hry se jim to dařilo, ale hostující obrana pracovala zodpovědně a někdy i s kapkou štěstí dokázala odvracet šance domácích. Velmi nebezpečné byly i jejich standardní situace a po jedné z nich a hlavičce dokonce zvonila tyčka hostující branky. Hosté ve II. půli hrozili především z rychlých protiútoků, a protože po žádném z nich už se skóre neměnilo, mohli se po závěrečném hvizdu v pohodě pískajícího rozhodčího R.Brůhy opět radovat z další výhry.
Branky: 5. Krůs Štěpán (vl.), 33. Petrželka Vojtěch.Rozhodčí: Brůha Radek, diváků 50 .

Sestava: Václ - Šašma, Krůs, Krištof, Potužák P. - Kramár, Podlipský, Papež, Pivetz - Kadlec, Myslík. Střídali: Rendl, Novák, Kolařík, Potužák M., Pitel

Košutka Plzeň - Okula Nýrsko 1:4 (0:2)

Branky: 37. Kučera Václav - 2. Jarko Marek (pen.), 12. Bastl Adam, 42. Květon Jaroslav, 48. Květon Jaroslav. Rozhodčí: König Vlastislav. ŽK 0:2,35 diváků.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

FC Dynamo H. Týn - FK Nepomuk 2:2 (1:2) PK 3:2
Branky: 31. Sobotník Zdeněk, 68. Sobotník Zdeněk - 22. Vladař Michal, 35. Kalabza Jan

FK Tachov - Jiskra Domažlice 3:2 (1:2)
Branky:22. Štrobl Dominik, 58. Kořínek Petr, 69. Kořínek Petr - 18. Chodora Matěj, 34. Jahn Karel

FC Rokycany - RAPID PLZEŇ 8:0 (5:0)
Branky: 3. Bittera Nikolas, 17. Michálek Pavel, 21. Michálek Pavel, 23. Janota Jakub, 32. Michálek Pavel, 47. Rybař Matěj, 63. Bušta Adam, 68. Janota Jakub