VÝSLEDKY

STŘELCI

FK Nepomuk – SK Klatovy 1898  1 : 4(0:3)

Radimír Bilíček
Po cenném a zaslouženém vítězství v Tachově jeli klatovští staršíci k dalšímu ostrému zápasu už ve středu. V rámci dohrávky odloženého utkání je čekal opět nepříjemný soupeř, tentokrát v Nepomuku.
Z nervózního vstupu do utkání se rychleji vzpamatovali hosté a slušnou kombinační hrou si pomalu ale jistě vynutili územní převahu. Tato převaha začala přinášet ovoce už ve 12. min. a během následující desetiminutovky rozhodli celé utkání. Ale pěkně popořádku. Ve zmiňované 12. min. se na hranici pokutového území domácích dostal k míči M.Kutka a jeho odvážný průnik zastavila domácí obrana jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu i s pomocí tyče proměnil J.Kirpal – 0:1. O sedm minut později si M.Kutka narazil míč s J.Kirpalem a prvně jmenovaný i s pomocí teče domácí obrany zvyšoval na 0:2. Velmi dobrých deset minut uzavřel ve 23. min. M.Šedivec, který s přehledem zakončoval opět po přihrávce J.Kirpala. Závěr I. půle si hosté zkušeně pohlídali a i díky tomu mohli jít k poločasové přestávce vcelku s luxusním náskokem.
I ve II. poločase se hrálo především podle not hostů a po čtyřech minutách zvyšoval už na 0:4 J.Fiala. V pohodě hrající hosté domácí téměř k ničemu nepouštěli, a když už se přece jenom rodil náznak jejich šance, dokázala si s ní hostující obrana i s brankářem F.Muknašnáblem bez problémů poradit. Díky velmi slušnému náskoku dostala příležitost celá lavička, a přestože se na straně hostů už skóre neměnilo, dobře kombinovali a neustále ohrožovali domácí branku. O poslední změnu skóre se postaral domácí kanonýr A.Viktora, který po své individuální akci snižoval v 57. min. na konečných 1:4. Po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího M.Havránka se mohli i přes velkou zimu radovat hosté z dalšího zaslouženého vítězství.
Branky: 57. Viktora Antonín - 12. Kirpal Jakub (pen.), 19. Kutka Marek, 23. Šedivec Martin, 39. Fiala Jakub. Rozhodčí: Havránek Martin.