KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

VÝSLEDKY

STŘELCI

LUBY DOSTALY OD PŘEŠTIC KANÁRA, V DUELU DVOU NA JAŘE VELMI ÚSPĚŠNÝCH TÝMŮ NÝRSKO POPRVÉ NEBODOVALO

Podle dosud do 22.kola krajského přeboru bel některý z favoritů, který výrazně zklamal, tak to byly TJ Přeštice. Tým považovaný jednoho z favoritů tohoto ročníku na svém náhradním hřišti v Blovicích nezářil, a tak se rýsovala šance pro Luby, pokusit se poprvé na jaře venku bodovat. Bohužel ani na čtvrtý pokus to nevyšlo, a navíc se vrátil tým z předměstí Klatov s nepříjemným kanárem. Šest branek od soupeře, který naposledy na tomto hřišti dostal od lídra tabulky SK Petřin nářez 1:8, tak takový debakl se rozhodně v klání dvou sousedů v tabulce v boji o čtvrté místo nečekal!

Venku poprvé na jaře neuspělo ani Nýrsko, které narazilo v Bolevci na podobně rozjetý a letos úspěšný tým jako Okula, která nestačila lépe zareagovat na vydařený úvod druhé půle domácích, jen pouze korigovat již tříbrankové vedení čestným úspěchem Ivana Györgyho.

S blížícím se závěrem krajského přeboru se dostávají  do stále svízelnější situace Svéradice, které zůstávají i po 22.kole na předposledním místě v tabulky, když doma nestačily na kvalitní rezervu Jiskry Domažlice.

.

TJ Přeštice - TJ START LUBY  6:0 (1:0)

Branky: 42. Bešta Pavel, 51. Bešta Pavel, 53. Pavlík Jan, 62. Bešta Pavel, 69. Bešta Pavel, 79. Sýkora Zdeněk, 80 diváků.Rozhodčí: Lhoták Luděk, ŽK 0:3.

SSC Bolevec - FK Okula Nýrsko   4:1 (1:0)

Stanislav Steiner
Důležité utkání na hřišti soupeře se hostujícímu mužstvu vůbec nepovedlo.Domácí mužstvo nastoupilo do utkání s daleko větším nasazením a svou jednoduchou hrou se jeho hráči snažili vstřelit vedoucí branku utkání ,což se jim povedlo ve 21' ,kdy po přihrávce domácího M. Zítka, zůstal neobsazen
M.Pelnář a ten otevřel svůj střelecký účet. Hráči Okuly se postupně dostávali  do hry, ale své akce nedokázali nijak zakončit a tím i ohrozit domácí branku. Ve 40' utkání měli možnost hráči domácího mužstva zvýšit brankové vedení, ale nýrský brankář J.Moravec, jejich šance zneškodnil. V nástupu do druhého poločasu domácí L.Ficu ,přihrával na malé vápno ,M.Pelnářovi,ale jeho střela skončila na břevně nýrské branky. Vše si ,ale vynahradil ve 46' a 64' utkání ,kdy po hrubkách v nýrské obraně vstřelil další branky.
Trenér hostů se pokusil střídáním oživit hru, ale nebylo to nic platné. V 71' se sice podařilo I.Györgymu snížit stav utkání ,ale to bylo prakticky vše, co  hráči hostujícího mužstva dokázali zužitkovat.
V 80' utkání domácí rozehrávali trestný kop, z levé strany hřiště a M.Pelnář elegantní patičkou zakončil své střelecké vystoupení. Vítězství domácího mužstva bylo zcela zasloužené a výkon hráčů hostujícího mužstva,zvláště ve druhém poločase  byl víc než žalostný. Z tohoto zápasu si musí vzít jediné poučení ,že fotbal se hraje na dva poločasy a že bez patřičného nasazení nelze získat tak potřebné body.
Sestava Okuly Nýrsko :Moravec Jiří - Brož Martin,Lužný Jakub,Valenta Tomáš/52' Antonovics Andrei/,Kolář František/52' Bastl  Miroslav/-Šnour Daniel/72' Pavlík Jakub/Kalivoda Karel,György Tomáš,György Ivo- Výtisk Petr,Rubáš Tomáš/83'Eliáš Václav/.Trenér : Kalivoda Karel st.
Branky: 21. Pelnář Michal, 49. Pelnář Michal, 64. Pelnář Michal, 80. Pelnář Michal - 73. György Ivo.

Rozhodčí :Křen Jiří - Šiška Pavel, Kulhánek Milan.ŽK 1:2,70 diváků.

FK Svéradice - Jiskra Domažlice B   0:4 (0:1)

Branky: 39. Bárta Jiří, 59. Javorský Pavel, 62. Prokopec Zdeněk (vl.), 89. Kadlec Pavel, 100 diváků, ŽK 2:0.Rozhodčí: Šimek František - Homr Michal, Šiška Pavel.

OSTATNÍ VÝSLEDKY
TJ Rozvadov - SK Slavia Vejprnice 4:2 (1:1)
Branky:  14. Viterna Jan, 53. Slowik Michal, 76. Čížek Lukáš, 56. Slowik Michal - 25. Mašek Jakub, 84. Lhotka Tomáš (pen.)

Sokol Lhota - SK PETŘÍN  2:3 (1:1)
Branky:42. Fiala Vladislav, 72. Fiala Vladislav - 7. Hartl Jiří, 48. Bednář Petr, 81. Hartl Jiří

TJ Zruč - FK Holýšov 2:2 (1:2) PK 3:4
Branky:19. Husník Lukáš, 89. Blecha Michal - 34. Valachovič Jan, 37. Černohorský Miroslav (pen.)

Baník Stříbro - FC Chotíkov 1932 1:4 (1:3)
Branky:13. Bůžek Tomáš - 1. Kadlec Martin, 16. Míka David, 23. Kadlec Martin, 46. Buchta Tomáš

FC Rokycany B - SK RAPID PLZEŇ 1:3 (0:3)
Branky:74. Ječmen Jaroslav (pen.) - 7. Žák Vladimír, 12. Žák Vladimír, 15. Šimandl Martin