Krajský přebor starších žáků - 22. kolo 22.-23.4.2017

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

VÝSLEDKY

STŘELCI

V BOJI O DRUHÉ MÍSTO ZAČÍNAJÍ KLATOVY TAHAT ZA DELŠÍ KONEC

Přetahovaní o druhé místo v tabulce mezi trojlístkem týmů z Pošumaví Klatovy, Nýrskem a Sušicí  a TJ Přeštice pokračuje. Po vítězné dohrávce s Nepomukem znovu vstoupily ambice pěti výhrami v řadě na toto umístění SK Klatovy 1898. Všechny kandidáti na pomyslnou stříbrnou příčku v tomto kole své soupeře porazily, Klatovy doma H.Týn a Sušice venku Vejprnice s čistou nulou a tak se souboj o top umístění přesunuje do dalších jarních kol přeboru kraje. Leccos již může napovědět následující kolo ve kterém dojde v Sušici na derby domácích s SK Klatovy 1898. Na podzim byli v Klatovech úspěšnější sušičtí staršíci a tak lze očekávat zápas jako řemen!  Start Luby měl v tomto kole volno..

SK KLATOVY - FC Dynamo H. Týn  4:0 (0:0)

Radimír Bilíček
Náročný týden, ve kterém klatovští staršíci absolvovali během šesti dnů už dva těžké zápasy na hřištích soupeřů, dnes uzavřeli domácím utkáním s týmem z Horšovského Týna.
Mužstvo z Týna se sice pohybuje v druhé polovině tabulky, ale v jarní části soutěže se jim poměrně daří a slušný výkon předvedli i Klatovech. V chladném počasí a za vytrvalého deště se v I. půli hrál fotbal plný nepřesností s minimem šancí na obou stranách. Domácí si sice dokázali vytvořit územní převahu, ale bez gólového efektu. I proto mohli jít k poločasové přestávce spokojenější hosté.
Do II. poločasu šli domácí se záměrem podstatně zlepšit svůj pohyb a zpřesnit kombinaci. Prvních devět minut tomu sice nenasvědčovalo, ale všechno změnila 44. min. To se k míči dostal D.Hais, posunul si jej na levou nohu a přibližně z 20 metrů nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:0. Vstřelená branka domácí hodně povzbudila a v následující pětiminutovce přidali další dvě branky. Ve 46. min. po odvážném průniku po levé straně vystřelil J.Fiala a i s přispěním hostující obrany se skóre měnilo podruhé. Kvalitních pět minut uzavřel další brankou ve 49. min. opět po teči hostující obrany L.Marek. Utkání tím bylo rozhodnuto a ve zbývajícím čase už se jenom dohrávalo. Definitivní tečku za utkáním udělal v 67. min. kapitán V.Petrželka, který dokázal proměnit svůj nájezd po perfektní přihrávce od J.Kirpala. Po závěrečném hvizdu v pohodě pískajícího rozhodčího J.Petržílky se tak mohli domácí během jednoho týdne už po třetí radovat ze zaslouženého vítězství.

Branky:44. Hais Daniel, 46. Fiala Jakub, 49. Marek Lukáš, 67. Petrželka Vojtěch.Rozhodčí: Petržílka Jiří, 45 diváků.

Slavia Vejprnice - TJ Sušice   0:6 (0:1)

Starší žáci předvedl v druhé půli pěti gólovou smršť během patnácti minut a vrátili se tak dobrým výkon zpět do hry o druhé místo v kraji!
Sestava: Václ - Šašma, Krůs, Krištof, Kramár - Kaltenbrunner, Papež, Podlipský, Pivetz - Kadlec, Myslík. Střídali: Potužák P., Kutil, Rendl.
Branky:21. Potužák Pavel, 46. Podlipský Marek, 61. Kramár Martin, 62. Kadlec Josef, 66. Kramár Martin, 69. Kadlec Josef. Rozhodčí: Krauz Jan, 22 diváků.

FK Horažďovice - Okula Nýrsko 2:5 (1:3)

Branky:20. Masopust Jakub, 39. Masopust Jakub - 11. Jarko Marek, 27. Jarko Marek, 34. Irlbek Filip, 47. Jarko Marek, 60. Jarko Marek.Rozhodčí: Koura Radim,30 diváků, ŽK 3:1.

OSTATNÍ VÝSLEDKY
SENCO Doubravka - FC Rokycany 0:7 (0:4)
Branky:22. Radošovský Michal, 23. Radošovský Michal, 27. Ryba Richard, 31. Janota Jakub, 45. Bittera Nikolas (pen.), 61. Bittera Nikolas, 66. Rybař Matěj.

Jiskra Domažlice - Košutka Plzeň 12:0 (4:0)
Branky:8. Baumann Petr, 15. Baumann Petr, 23. Chodora Matěj, 30. Chodora Matěj, 38. Chodora Matěj, 42. Chodora Matěj, 50. Váchal Matěj, 52. Sedláček David, 60. Korelus Lukáš, 65. Sedláček David, 68. Baumann Petr, 69. Jansa Vladimír

FK Nepomuk - FK Tachov 3:2 (2:1)
Branky:25. Růžička Martin, 30. Vladař Michal, 45. Fiala Jan - 16. Kořínek Petr, 55. Štrobl Dominik

RAPID PLZEŇ - TJ Přeštice 1:4 (1:3)
Branky: 16. Řežáb Jiří - 5. Hrbas Ondřej, 9. Klokan Lukáš, 32. Peťak Jan, 53. Hrbas Ondřej