1.A TŘÍDA

VÝSLEDKY

STŘELCI

SENZAČNÍ VÝHRA ŽICHOVIC NAD LIDREM TABULKY

Na vítězné vlně na jaře naladěné Žichovice chtěly doma ve 22.kole 1.A třídy potvrdit, že jim toto soutěžní období vychází nad jejich očekávání, ale také nad očekávání soupeřů. Přesvědčit se o tom mohl ten nejpovolanější, lídr tabulky, který za nepříznivého počasí, ale na skvěle připraveném trávníku v Žichovicích nepotvrdil roli favorita. Pokud se to hostům nepodařilo, pak hlavně proto, že jim k tomu domácí nedali možnost. Disciplinovaným výkonem a maximálním nasazením si výhru jednoznačně zasloužili.

Další trojlístek týmů z Pošumaví měl v tomto kole velmi těžkou úlohu uspět na hřišti venku v duelu se soupeři, kteří se prezentují na jaře velice kvalitními výkony.

Mochtín na půdě jedno z aspirantů na postup v Horní Bříze se úspěšně držel v prvním poločase, kdy s domácím favoritem odehrál vyrovnanou partii, nicméně ten si své jednobrankové vedení pojistil druhým gólem a zaslouženě zvítězil.

Z duelu dvou vyrovnaných soupeřů a sousedů v tabulce vyšly nečekaně s vysokou prohrou   Horažďovice z Nepomuku. Zatím co domácí si připsali na své konto již čtvrtou výhru na jaře, Horažďovice zatím na první výhru za tři body musely opět odložit.
       Nedařilo se ani Sokolu Pačejov v duelu s v Chlumčanech, kde podlehl úspěšnému nováčkovi, a poprvé na jaře se vrátil ze hřiště soupeře bez bodového zisku.

TJ Žichovice - Slavoj Žihle  2:0 (1:0)

Úvod zápasu byl opatrný, ale postupem času se začaly rodit i šance, kterých bylo více na naší straně. Hosté se spoléhali na nákopy za obranu, ale jejich rychlé útočníky si naše obrana dirigovaná opět výborným Jandou pohlídala. Na druhé straně stál dvakrát tváří v tvář hostujícímu brankáři Šimáček. Poprvé byl úspěšnější Bláha, ale napodruhé Šimáček využil precizního pasu Linharta a dostal nás do vedení. V dalších šancích těsně minuli branku Linhart a Bálek, a tak jsme šli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Ve druhém poločase jsme se soustředili na defenzivu, ale z rychlých protiútoků a standartních situací si vytvářeli množství příležitostí. Střely Linharta a Bálka z velké dálky byly nebezpečné, ale skončily mimo. Občas nám chyběl k zakončení krok, ale přesto jsme přidali pojistku. Musil našel naběhnutého Roberta Beneše, který se vyhnul ofsajdové pasti a tvrdou střelou potvrdil naše vítězství. Titul nejlepšího hráče zápasu potvrdil Pavel Janda, který ve třech posledních zápasech, ve kterých nastoupil, neinkasoval. Gratulujeme :) .

Branky: J.Šimáček, R.Beneš, zápas s přehledem odřídil Michal Homr, kterému na čarách asistovali Martin Valenta a Stanislav Sladký, delegátem svazu byl pan Václav Havlík, ŽK 2:2, diváků 60

Sestava: P.Janda – L.Černý, D.Staněk, P.Bálek, L.Mourek – O.Musil, R.Šiška (52.M.Prchlík), J.Beneš, R.Beneš (90.J.Landa), M.Linhart (67.M.Špírek) – J.Šimáček
Branky:15. Šimáček Jiří, 76. Beneš Robert

Rozhodčí :,Homr Michal - Valenta Martin, Sladký Stanislav. ŽK 2:2, 120 diváků.

SK Horní Bříza - Sokol Mochtín 2:0 (1:0)

Mochtín odehrál s třetím týmem tabulky naprosto vyrovnanou partii v 1.poločase, kdy měl velkou šanci na skorování Jakub Bejvl hned ve 3.minutě (trefil hlavičkou břevno domácí brány) a jeho spoluhráči i další golové příležitosti. Bohužel, skorovat se podařilo jen domácím a to ve 12.minutě Kračekem, který rychlou akci zakončil střelou pod břevno. Po poločasové přestávce ale hosté slevili ze svého výkonu, domácí získali převahu, kterou vyjádřili druhým golem v 72.minutě střídajícím Čermákem. Další střely zblokovala mochtínská obrana, nebo je pochytal golman Petr Kodeš. V H.Bříze ztratil Mochtín nejen body, ale i Petra Švátoru, který se nechal v závěru utkání zbytečně vyloučit po 2 ŽK.

Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Dolejš Tomáš (68.Velek Tomáš), Bejvl Jakub, Žiak Jan, Dolejš Jiří, Novák Zdeněk, Švátora Petr, Šafránek Jan, Smolík Zbyněk, Cihlář Jaroslav, Čeleda Jiří.

Branky:12. Kraček Jakub, 72. Čermák Václav. Rozhodčí :Liškutín Antonín - Schneider Josef, Schveinert Radek. ŽK 0:4, ČK 0:1 (87.Švátora Petr), 120 diváků.

FK Nepomuk - FK Horažďovice 5:1 (1:1)

Branky:25. Zajíc Luboš, 49. Baran Marek, 55. Kalabza Pavel, 62. Viktora Josef, 65. Kalabza Josef - 29. Macoun Daniel. Rozhodčí :Kříž Lukáš - Doksanský Tomáš, Čermák Vladimír. ŽK, 80 diváků.

Keramika Chlumčany - Sokol Pačejov 3:1 (1:0)

Branky: 34. Havlík Jan, 85. Havlíček Jan, 91. Roubíček Jan - 55. Polena Pavel
Rozhodčí: Chmelík Miroslav - Pálek Ondřej, Rubáš Jaroslav, 45 diváků, ŽK 1:1.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

SK Kdyně 1920 - Město Touškov   6:0 (3:0)
Branky:2. Čára Michal, 13. Čára Michal, 40. Pergl Tomáš, 73. Trumpeš Martin, 76. Pergl Tomáš, 90. Trumpeš Martin

Košutka Plzeň - Sokol Křimice  3:1 (0:0)
Branky:47. Triner Daniel, 54. Triner Daniel, 66. Liška Karel - 83. Kuneš Václav

Start Tlumačov - T.J. Tlučná  5:0 (1:0)
Branky:23. Frček Michal, 60. Copák František, 67. Šindelář Radek, 77. Tesař Michal, 83. Wolf Martin

Slavoj Mýto - Sokol Kralovice 2:4 (2:2)
Branky:10. Kříž Ondřej (pen.), 4. Buchar Zdeněk - 2. Lavička Jan, 9. Lavička Jan (pen.), 65. Lavička Jan, 78. Růžek Ondřej