Krajský přebor starších žáků - 21. kolo 15.-16.4.2017

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

VÝSLEDKY

STŘELCI

PŘEKVAPENÍ Z DERBY V SUŠICI – BODY SI ODVEZLI LUŽŠTÍ STARŠÍCI

V 21.kole KP starších žáků bylo na programu jediné okresní derby v Sušici. V něm se hostující Start Luby postaral o překvapení, kdy domácí obral o tři body a značně jim zkomplikoval boj o druhou příčku v tabulce.

Klatovské starší žáky po dvou zápasech venku s týmy z našeho okresu čekal v Tachově soupeř, který pět utkání doma za sebou neztratil ani bod a v posledních dvou ani jednou neinkasoval. Ve vyrovnaném zápase šli dvakrát Klatovy do vedení a jak se ukázalo druhá branka Jakuba Kirpala byla nakonec vítězná.

Další aspirant na medailové umístění celek Okuly Nýrsko doma potvrdil svoje podzimní vítězství 2:6 z Domažlic a v tabulce o bod předstihl pátou Sušici.

TJ SUŠICE - START LUBY 1:2 (0:1)

První prohra po velké sérii zápasů s bodovým ziskem, nešťastný zápas s houževnatým soupeřem z Lub. To vše čekalo dnes na naše sympatické mužstvo st. žáků. Všichni však věříme, že se kluci vrátí zpět do boje o druhé místo! Hlavy vzhůru hoši!

Branky: 37. Myslík Jakub - 17. Holý Jan, 40. Novák Michal (vl.).Rozhodčí: Petrželková Kateřina,60 diváků.

Sestava: Václ - Šašma, Krůs, Novák, Kramár - Podlipský, Papež, Krištof, Myslík - Kadlec, Pivetz. Střídali: Kaltenbrunner, Pitel, Kolařík

Domácí Sušice začala na hřišti s umělou trávou náporem, první čtvrthodinu byla aktivnějším týmem. Lubským hráčům dělal umělý povrch problémy, ale do gólových šancí domácí nepustili. Postupně ale vyrovnali hru, navíc se v 17. minutě prosadil přízemní střelou z hranice šestnáctky Jan Holý a dostal Luby do vedení. Vstřelená branka dodala Lubům sebevědomí, do konce poločasu byli aktivnějším mužstvem. Vstup do ruhé půle vyšel výborně domácím, akci do otevřené lubské obrany zakončil útočník Myslík a srovnal skore na 1:1. Z vedení se ale Sušice neradovala dlouho, za 3 minuty šel do souboje se stopery Sušice důrazně Radek Holub a k překvapení všech skončil míč v brance Sušice. Do konce zápasu se už nic důležitého nestalo, ani jeden tým si už žádnou brankovou příležitost vypracovat nedokázal.

OKULA NÝRSKO - JISKRA DOMAŽLICE  3:0 (2:0)

Branky:9. Květon Jaroslav, 28. Lörincz Dominik, 45. Irlbek Filip.Rozhodčí: Jakš Jan, 30 diváků.

FK TACHOV - SK KLATOVY  1:2 (1:1)

Radimír Bilíček

O Velikonoční neděli klatovští staršíci povzbuzeni prvním domácím vítězstvím vyráželi k dalšímu těžkému utkání, tentokrát do dalekého Tachova.

Domácím se v poslední době výsledkově daří, takže utkání na perfektně připraveném druhém travnatém hřišti slibovalo zajímavou podívanou. Hosté i přes náročnou cestu vstoupili do utkání lépe. Rychle kombinovali a slušným pohybem si vytvořili mírnou územní převahu. Tento tlak jim přinesl první šance, ale v jejich zakončení příliš úspěšní nebyli. Až v 15. min. po spolupráci J.Kirpala a V.Petrželky se posledně jmenovaný dostal sám před domácího brankáře a po jeho obejití dával míč do prázdné branky – 0:1. Vstřelený gól hosty hodně povzbudil, přesto se domácím do poločasové přestávky podařilo skóre vyrovnat. Ve 22. min. se po nedorozumění hostující obrany dostali domácí k rychlému brejku a M.Kapolka srovnal stav utkání na 1:1.

Do II. poločasu šli hosté s cílem strhnout vedení na svoji stranu a jejich plán se začal naplňovat brzy po jeho zahájení. Ve 38. min. si opět spolupráci zopakovala dvojice V.Petrželka a J.Kirpal. Tentokrát si role vyměnili, V.Petrželka dal ideální míč za domácí obranu a J.Kirpal utekl úplně všem a umístěnou střelou zajistil hostům už podruhé vedení. Přestože do konce utkání zbývalo hodně času, hosté si taktickým a obětavým výkonem toto jednobrankové vedení dokázali pohlídat. Po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího Z.Štěpána se tak hosté mohli radovat z cenného a zcela zaslouženého vítězství.

Branky: 22. Kapolka Martin - 15. Petrželka Vojtěch, 38. Kirpal Jakub
Rozhodčí: Štěpán Zdeněk, ŽK 0:2, 30 diváků.

Rokycany - horažďovice  10:0 (4:0)

Branky: 6. Bittera Nikolas, 11. Bartovský Matěj, 13. Titl Lukáš, 23. Bouda Josif, 42. Bittera Nikolas, 43. Janota Jakub, 56. Michálek Pavel, 58. Bartovský Matěj, 61. Rybař Matěj, 62. Rybař Matěj.Rozhodčí: Bogdan Gabriel, ŽK 1:0, 35 diváků..

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

KOŠUTKA PLZEŇ - FK NEPOMUK  1:2 (1:2)
Branky: 28. Kolesa Petr - 19. Berkovec Matěj (pen.), 27. Matoušek Adam.

TJ Přeštice - SENCO Doubravka 5:1 (3:1)
Branky: 1. Hrbas Ondřej, 26. Klokan Lukáš, 28. Klokan Lukáš, 49. Mašek Vojtěch, 58. Medek Jan - 34. Kloboučník Jan

FC Dynamo H. Týn - Slavia Vejprnice  1:0 (1:0)
Branka: 20. Sobotník Zdeněk.