KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

VÝSLEDKY

STŘELCI

O VELIKONOCÍCH ZŮSTALY V PŘEBORU KRAJE BODY DOMA

K velikonoční sváteční pohodě přispěly úspěchy týmů v krajském přeboru, které měly výhody domácího prostředí. Pro Luby i Nýrsko to nebyly zápasy lehké. Okula doma hostila v derby Svéradice, které na rozdíl od domácích na jaře paběrkují a po tomto prohraném  duelu klesly v tabulce na předposlední místo. Na jaře neporažené Nýrsko tak prodloužilo svojí šňůru získaných bodů v řadě na šest zápasů!

Luby  v přímém souboji se sousedem v tabulce  s Rozvadovem o páté místo si ještě polepšili na čtvrté místo. Při nečekaných bodových ztrátách soupeřů z první poloviny tabulky, zejména pak třetí prohře Přeštic za sebou nakonec k udržení se mezi TOP týmy dosud na jaře stačilo Startu Luby bodovat v utkáních na domácím hřišti.

TJ START LUBY - TJ ROZVADOV 2:0 (1:0)

Jako den a noc působil výkon lubských hráčů v domácím utkání proti Rozvadovu ve srovnání s předchozím nepovedeným utkáním ve Zruči. Rozvadov začal velice aktivně, vypracoval si i první velkou brankovou příležitost, kterou ale vychytal brankář Vlasta Hromada. Pak už přišly šance domácích, největší z nich neproměnil Jan Voráč. Přesto šly Luby do poločasu do vedení po krásné akci Raišla s Koželuhem, který vysunul kolmou přihrávkou Jerome Cole, pro kterého už nebyl problém přesprintovat rozvadovského obránce a vstřelit branku. Stínem utkání byla ztráta dvou lubských útočníků pro zranění ještě v prvním poločase - Švátory (zlomená lýtková kost !) a Nešpora (vymknutý kotník). Přesto i ve druhém poločase Luby pokračovaly v dobrém výkonu, Rozvadov do žádného tlaku nepustily. Naopak definitivní pojistku přidal v 88. minutě Dominik Raišl po přesném centru z levého křídla, tradičně od Jana Voráče.
Branky: 29. Cole Jerome, 88. Raišl Dominik
Rozhodčí: Petrželka František - Bína Roman, Petržílka Jiří, ŽK :1, 150 diváků.

FK OKULA NÝRSKO - FK SVÉRADICE  3:0 (2:0)

Stanislav Steiner
Zápas hraný o 6 bodů začali domácí aktivně. Ve 3. minutě po spolupráci Bastla a Rubáše přišlo uvolnění Výtiska, který akci zakončil vstřelenou brankou.
Ve 20. minutě se prosadil z trestného kopu Lužný a zvýšil tak na 2:0 pro domácí. O 5 minut později zahrozil překvapivou střelou z trestného kopu hostující Beránek, jeho střela však skončila pouze na tyči domácí branky. Do konce poločasu se domácí dostali do dalších šancí, kdy dobře hrající Výtisk zatáhl míč po levé straně, předložil ho Šnourovi, který však mířil pouze do míst, kde stál brankář hostů a následný odražený míč nedokázal Bastl přetavit v branku. První poločas tedy skončil výsledkem 2:0 pro domácí.
Druhý poločas začal podobně jako ten první, kdy ve 49. minutě postupoval po výkopu Moravce sám na branku soupeře Výtisk a střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 3:0. V 51. minutě zahrozili také hostě, kdy po rohu Krejčíka zakončil Jiřinec hlavou nad branku domácích. Nýrští podnikali nebezpečné protiútoky do otevřené obrany hostů, ovšem bez gólového efektu. V 72. minutě oslabil domácí tým Rubáš, který obdržel druhou žlutou a zároveň červenou kartu. Hosté získali herní převahu, kterou však do konce zápasu nebyli schopní gólově vyjádřit.
Domácí se tedy radovali z velmi důležité výhry a navázali tak na velmi úspěšnou bodouvou sérii v jarní části soutěže.
Sestava  Nýrsko : Moravec -Brož,Lužný,Antonovics,Kolář-Šnour,Kalivoda ml.,György I./82' Eliáš/,Bastl/68' Kotlan/-Rubáš,Výtisk
Sestava Svéradice : Soukup -Brůha,Jiřinec,Beránek,Krejčík,Heřman,Klas,Makovec, Benedikt, Kába,
Chaloupka/46'Vachuška/
ŽK : D - 2x Rubáš,1x György I.,Kalivoda ml.,Lužný - H - Brůha,Beránek .ČK : D - Rubáš/2x ŽK/
Rozhodčí : Petrželka František - Bína Roman,Petržílka Jiří.DS : Havlík Václav.Diváků : 80.

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

FC Chotíkov 1932 - SSC Bolevec  2:6 (1:3)
Branky:12. Soukup Filip, 87. Vojáček Michael - 35. Ficu Ladislav, 39. Pelnář Michal, 41. Pelnář Michal, 66. Bublík Michal, 79. Zítek Martin, 81. Pelnář Michal

SK Slavia Vejprnice - TJ Zruč  0:2 (0:2)
Branky: 17. Fryček Martin, 22. Polák Matěj

SK PETŘÍN PLZEŇ - FC Rokycany B 6:0 (5:0)
Branky: 3. Vohrna Marek (pen.), 8. Zoubek Lukáš, 9. Bendl Petr, 11. Hartl Jiří, 36. Hartl Jiří, 48. Zoubek Lukáš

SK RAPID PLZEŇ - TJ Přeštice 3:1 (2:1)
Branky:7. Žák Vladimír, 12. Harmady Jan (pen.), 71. Čupalka Miroslav (pen.) - 37. Turek Stanislav
Jiskra Domažlice B - Sokol Lhota  3:0 (1:0)
Branky:39. Hejda Marek, 62. Sova Tomáš, 76. Lešek Dominik
FK HOLÝŠOV - BANÍK STŘÍBRO 0:1 (0:0)
Branka: 51. Hřebík Radek