STŘELCI

VÝSLEDKY

STŘELCI

KLATOVY JSOU JEDNOZNAČNĚ NA JAŘE VENKU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ

Smolně prohraný zápas v minulém kole na domácím hřišti s Českým Krumlovem sice vzal SK Klatovy v divizi jeden primát, jarní neporazitelnost, ale přesto jim ještě jeden zůstal tím, že tým z města Pod černou věží v Mariánských Lázních dosáhl na jaře již na čtvrtou výhru za sebou venku a v zápasech na hřištích soupeřů tím dosud dominuje. Také proto je v divizní  tabulce sestavenou ze zápasů venku na druhém místě! Zisk třech bodů Klatov  v 21.kole v M.Lázních  znamenal pro domácí po sérii pěti výher doma za sebou velké zklamání, pro příznivce klatovské kopané naopak velkou radost.

Škoda, že k solidnímu výkonu na domácím hřišti nepřipojili hráči Sušice  pro své příznivce nějakou tu velikonoční nadílku, třeba z zisku prvních bodů do tabulky.

Snad jen stojí za zmínku malá poznámka. Již nyní zle označit divizní působení Sušice za hodně nevydařené. Vždyť naposledy v ročníku 2014/2015 kdy tento tým v divizi působil sice skončil v tabulce poslední, ale po skončení ročníku měl na svém kontě 22 (!!!) bodů! Teoreticky by to na devět kole ještě mohli Sušičtí stihnout

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - SK KLATOVY 1898 1:2 (0:0)

Ján Gašpár
Začátek utkání i celý první poločas patřil domácímu mužstvu, které hrálo s chutí, velmi dobře kombinovalo a snadno se dostávalo na dostřel naší branky. Jeho tlak vrcholil  kolem 30. - 33. min., tedy v rozmezí tři minut si vypracovalo tři čisté brankové příležitosti, ale bez gólového efektu. Naše mužstvo podržel brankář Sklenář, který v tomto utkání v divizní soutěži debutoval a skutečně vedl si náramně. Do druhého poločasu naše mužstvo nastoupilo mnohém sebevědoměji a to bylo patrné především na hře středové řady. Hru v křídelním prostoru osvěžil Dolanský, který střídal zraněného Pavloviče. V 51. min. Kotrba chytře za půlící čárou přihrávkou mezi obránci vysunul Lucáka a ten samostatný únik zakončil chladnokrevně k tyči, 0 : 1. O pár minut později se Lucák znovu dostal do zakončení, ale centrovaný míč ve výhodné pozici trefil slabě a přímo do náruče brankáře domácích. V 66.min. domácí mužstvo zahrozilo ze standartní situace, ostře zahraný míč nám propadl na malém vápně a Kafka byl pohotový, 1 : 1. Utkání směřovalo do nerozhodného výsledku, ale jen do 76. min. a Petr Kotrba to vzal na sebe. Přihrávkou chtěl vysunout Bezděka, obránce domácích míč zasáhl a vrátil jej znovu Kotrbovi, který si míč posunul na levačku a vystřelil. Trefil to perfektně, brankáři po levé ruce do tyče a od tyče do branky, 1 : 2. Závěr utkání byl hodně nervozní především ze strany domácích a hlavně zásluhou jejich lavičky. Rozhodčí Hádek však jejich atakům nepodlehl.
Sestava Klatovy :  Sklenář - Lukeš, Janda, Žáček, Rybák - Vojtko (15. min. Lucák), Kotrba, Mészáros, Krásný (87. min. Kaas) - Pavlovič ( 49. min. Dolanský) - Bezděk
Branky: 68. Lukáš Martin - 54. Lucák Milan, 68. Kotrba Petr
Rozhodčí: Hádek Jaroslav, Štefan Michal, Lafek David,250 diváků, ŽK 1:5.

TJ SUŠICE - MFK DOBŘÍŠ  1:3 (0:1)

Sušice vstoupila do utkání aktivně, hned z prvního útoku nechybělo Klímovi po centru Fuchse moc a mohl hlavou skórovat. První nebezpečnou šanci hostů v 11. minutě hasil pohotovým výběhem Gill. Sušický brankář byl i u další akce Dobříše, to když fauloval mimo vápno hostujícího útočníka. K jeho smůle pak Jiří Rychlík uklidil přímý volný kop přímo do růžku brány. Do konce první půle se hrálo spíše ve středu hřiště.
Sušice však zaspala vstup do poločasu druhého a hned v 47. minutě se s druhé branky radovala Dobříš. V 55. minutě pak vyrobil chybu Tomáš Vichr, který místo odkopu odevzdal balon hostům, balon se dostal až na nohu Maryšky a ten předvedl jeden z nejhezčích gólů kola. Tomáš Vichr se však vzápětí všem omluvil a v 59. minutě krásnou hlavičkou snížil na 1:3. Od té doby se Sušice dostávala pomalu a jistě do tlaku a utkání nabíralo na tempu. Trenér Staněk oživil hru střídáním a mohlo to být hned lepší, kdyby žolík Varga po přihrávce Vrhela tváří v tvář gólmanovi uspěl. V 84. minutě zkoušel své štěstí zpoza šestnáctky Skála ale lehce minul. Největší šanci zápasu měl pak Tomáš Klíma, kterého opět skvěle našel Vrhel. Tomáš si položil brankáře ale na doklepnutí míče do brány už mu nevyšel krok. Hosté si tak vezou domů kromě vydatného deště také Velikonoční nadílku v podobě tří bodů.
Branky: 59. Vichr Tomáš - 18. Rychlík Jiří, 47. Junek Patrik, 55. Maryška Štěpán.
Rozhodčí: Matyš Jakub, ŽK 4:1, 300 diváků.
Sestava Sušice : Gill - Bachroň, Kodýdek, Vichr, Fuchs - Skuhra, Skála, Szedmák, Hájek - Klíma, Vrhel.Střídali: Hrubec, Brabec, Kysilka Varga.