KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

VÝSLEDKY

STŘELCI

OKULA ANI V DOMAŽLICÍCH NENAŠLA PŘEMOŽITELE, LUBY PODLEHLY PŘEDPOSLEDNÍ ZRUČI

První třetinu zápasů mají za sebou účastníky krajského přeboru. O pěti jarních kolech vládne z pohledu výsledků týmů z Pošumaví  největší pozornost  v Nýrsku, kde místní tým tyto kola zvládl bez porážky a navíc dokázal dvakrát vyhrát na půdě soupeřů. Poprvé to bylo v Holýšově kde zvítězil na penalty a podruhé v posledním kole  na hřišti zálohy Jiskry Domažlice získal za výhru tři body. Výhra v Domažlicích byla o to cennější, neboť to bylo na půdě třetího celku tabulky. V tabulce páté Luby neuspěly ani ve svém třetím utkání venku na jaře, tentokráte nechaly tři body ve Zruči. Pro o záchranu bojující domácí to bylo po sedmi zápasovém půstu od konce října minulého roku první konečně další vítězství.Cenné dva body za výhru nad Chotíkovem na PK doma si připsaly po dvou tříbrankových prohrách za sebou fotbalisté o záchranu bojujících Svéradic.

.

J. DOMAŽLICE B - OKULA NÝRSKO 1:3 (1:2)

Stanislav Steiner
Vstup do utkání, které se hrálo na umělce, patřil domácímu mužstvu. V 5' utkání se do velké šance dostal Major, ale nedokázal správně zakončit. Hosté se postupně rozehrávali, na pro ně nezvyklém povrchu a po obrovské chybě domácího stopera se k míči dostal Rubáš a z poloviny hřiště postupoval sám na domácího brankáře, ale v rozhodujícím okamžiku nedokázal zpracovat míč a tak bylo po akci. Domácí mužstvo následně kopalo několik rohových kopů, ale obrana hostů vždy dokázala nebezpečí odvrátit.
V 18' po akci T.Györgyho se k míči dostal Výtisk, který byl domácími obránci zastaven za cenu faulu, rozhodčí nařídil pokutový kop ,který T.György bezpečně proměnil. Domácí mužstvo se ani nestačilo vzpamatovat  z obdržené branky a po akci Brož-Rrubáš se k míči dostal Výtisk a podél brankáře vstřelil druhý gól utkání.

V 21' utkání se do obrovské šance dostal domácí Sova, po nedorozumění nýrských stoperů, ale svou střelou vysoko překopl branku.Domácí mužstvo se vstřelení branky dočkalo v 33' ,kdy po ztrátě míče I.Györgyho, Major přihrál Faloutovi a ten střelou překonal nýrského brankáře a snížil tak stav utkání na 1 : 2.Vstřelená branka domácí mužstvo povzbudila a výsledkem bylo pouze několik rohových kopů.

Nástup do druhého poločasu opět patřil domácímu mužstvu, když si jeho hráči vytvořili herní převahu, výsledkem byly zase pouze rohové kopy.

V té době velice pozorně chytal Moravec v nýrské brance a dvě slibné příležitosti domácího mužstva odvrátili hlavou  Antonovics a  Kolář.Hráči domácího mužstva si vytvářeli herní převahu , ale výsledkem byly opět pouze rohové kopy.V 76 ' trestný kop, T.Györgyho, domácí obrana odvrátila, k odraženému míči se dostal Šnour ,který z 25m bez přípravy prudce vystřelil, domácí brankář míč vyrazil ,k míči se dostal Rubáš a ten se už nemýlil.Zbytek utkání si hráči Nýrska pohlídali ,trenér Kalivoda taktickým střídání nedovolil domácímu mužstvu zkorigovat konečný výsledek a tak tři body putují do Nýrska.

Branky:33. Falout Marek - 18. György Tomáš (pen.), 19. Výtisk Petr, 76. Rubáš Tomáš. Rozhodčí: Volf Michal, Homr Michal, Šiška Pavel, DS Harmady Miloš, ŽK 4:1, 70 diváků.

Sestava Okuly:Moravec-Brož,LužnýAntonovics, Kolář/63'Bastl/-I. Görgy /89'Škvarenina/, T.György,  Šnour, Kotlan/88.Eliáš/, Rubáš/89.Kalivoda ml., Výtisk. Trenér: K.Kalivoda.

TJ ZRUČ - TJ START LUBY  3:1 (1:0)

Zasloužená výhra domácích, kteří byli po většinu zápasu lepším týmem. Úvod vyšel Zruči skvěle, když se trefil z hranice šestnáctky do odraženého míče Husník. Do cca 30. minuty se lubští hráči na hřišti hledali, třeba útočník Nešpor zaskakoval na postu stopera. Teprve v závěru poločasu se dostaly Luby do tlaku, vyloženou brankovou příležitost si ale nevypracovaly. Do druhého poločasu trenér Vl. Smolík pozměnil rozestavení hráčů a na hře to bylo znát. V největší brankové příležitosti ale mladík Šleis z malého vápna přestřelil. Trest přišel brzy v podobě druhé branky Zruče, z hranice PÚ vymetl šibenici Hromadovi branky Korelus. V 83. minutě uvolnil Křížek Nešpora a ten proti vybíhajícímu brankáři Zruče nezaváhal. Luby se dále tlačily do útoku za vyrovnáním, ale další hrubku v defenzivě potrestal Tobrman a rozhodl o tom, že tentokrát zůstanou všechny body ve Zruči bylo rozhodnuto.
Branky: Husník Lukáš, 67. Korelus František, 86. Tobrman Václav - 83. Nešpor Jakub.Rozhodčí: Maroušek Karel, Vocelka Milan, Čermák Vladimír, ŽK 2:3, diváků 150.

FK SVÉRADICE – FC CHOTÍKOV 2:2 (0:1) PK  9:8

Pro domácí to byl zápas ve kterém, vzhledem k aktuálnímu vývoji v tabulce, museli konečně získat nějaké body. Od prvních minut to byl celkem vyrovnaný zápas, hosté se snažili rychle kombinovat a byli o něco živější. Ale  domácí byli v obraně pozorní a několikrát pozlobili hostující defenzivu rychlými protiútoky, kdy  zejména Roman Kába jim dělal velké problémy. Ve 32. minutě Chotíkov zahrával rohový kop, brankář Soukup míč vyboxoval nešťastně do jednoho z hráčů a od něj se odrazil míč do branky - smolná chvíle pro Svéradice. O několik minut později mohlo být srovnáno, Beránek dostal krásný kolmý pas, lehce si poradil se dvěma obránci, ale ve chvíli, když už byl sám před brankářem, nepochopitelně přenechával míč nabíhajícímu Klasovi, ale ten to nečekal a bylo po šanci. Do druhé půle domácí "vlétli" hodně aktivně a dávali najevo, že  skóre zápasu by rádi co nejdříve otočili. Ale v 52. minutě se jim situace hodně zkomplikovala a hosté se z pokutového kopu dostali do dvoubrankového vedení. Penalta byla nařízena naprosto správně, ale těsně před osudným zákrokem došlo k útočnému faulu, který bohužel zůstal nepotrestaný. Svéradičtí hráči však nepadli do kolen a o 7 minut později se velký bojovník Standa Makovec prodral přes dva hráče a bombou k tyči zápas opět zdramatizoval. Času na vyrovnání zbývalo ještě dost a domácí se neustále tlačili do útoku. Obrovskou šanci k vyrovnání měl opět  hrající trenér domácího FK, Vlasta Beránek, když postupoval sám na brankáře, ale místo střely volil ještě nahrávku, která však byla nepřesná. V 80. minutě propadl nenápadný centr na volného Heřmana a ten bez přípravy přesnou střelou vyrovnal. Závěr zápasu byl velmi hektický a doplatil na to hráč Chotíkova Petr Kučera, který neudržel nervy na uzdě a byl vyloučený. Na řadu přišly penalty ve kterých měli domácí celkem 3 "mečboly" a nakonec se rozhodlo až ve třinácté sérii, kdy zkušený Jiřinec bezpečně proměnil - 9:8 na PK !
Branky:59. Makovec Stanislav, 77. Heřman Miloš - 34. Forman Adam, 52. Míka David (PK).Rozhodčí: Pálek Ondřej, Šlajs Jakub, König Michal, ŽK 2:4,ČK 0:1 (85.Kučera Petr), diváků 120..

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

TJ PŘEŠTICE - SK PETŘÍN PLZEŇ  1:8 (1:5)
Branky:15. Bešta Pavel - 1. Vohrna Marek, 4. Papáček Petr, 10. Lisý Václav, 26. Vohrna Marek, 34. Lisý Václav, 64. Vohrna Marek, 84. Chocholatý Lukáš, 86. Lisý Václav

SOKOL LHOTA - FC ROKYCANY B  5:0 (2:0)
40. Heller Adam, 45. Petrželka Patrik, 57. Kohout Jakub, 80. Černý Zbyněk, 83. Strejček Matěj

TJ ROZVADOV - SK RAPID PLZEŇ  0:4 (0:2)
Branky:23. Čupalka Miroslav, 40. Čupalka Miroslav, 52. Matějka Daniel, 66. Žák Vladimír

SSC BOLEVEC - FK HOLÝŠOV  1:1 (0:0) PK  3:2
Branky:79. Pelnář Michal (pen.) - 57. Černohorský Miroslav

SK SLAVIA VEJPRNICE - BANÍK STŘÍBRO 6:1 (3:0)
 7. Kýček Kryštof, 14. Kýček Kryštof, 20. Kýček Kryštof, 58. Kolář Adam, 66. Paul Lukáš, 71. Výrut Karel - 60. Kohut Adam.